واشنگتن: نیروی خارجی تنها با اجازه عراق می تواند در این کشور باشد


با دیگران به اشتراک بگذارید

واشنگتن: نیروی خارجی تنها با اجازه عراق می تواند در این کشور باشد

وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که نیروهای بین‌المللی حاضر در کشور عراق تنها با موافقت دولت کشور عراق و زیر چتر ائتلاف علیه گروه تروریستی گروهک تروریستی داعش می‌توانند حاضر باشند.

تصویر و عکس   واشنگتن: نیروی خارجی تنها با اجازه کشور عراق قادر هست در این کشور باشد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از «رویترز»، تنش بین بغداد و آنکارا بر سر حضور دو هزار نیروی کشور ترکیه در شمال کشور عراق بالا گرفته است. نقل میشود که ۵۰۰ نفر از این نیروها در پایگاه «بعشقیه» در حال تعلیم نیروهای عراقی هستند.

دولت کشور عراق در آستانه عملیات آزاد سازی موصل ، از کشور ترکیه خواسته است نیروهای خود را از خاک این کشور خارج کند.

وزارت خارجه ایالات متحده، روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «لازم است که همه نیروهای طی روز ها و هفته های آینده برای شکست گروهک تروریستی داعش در هماهنگی کامل باشند تا بتوانند امنیت لازم را برای مردمان کشور عراق فراهم کنند.»

در همین حال، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده از کشور ترکیه خواسته است که به خواست دولت کشور عراق ارج بنهد.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده گفت: «همه همسایه های کشور عراق می بایست حق حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور را رعایت کنند »

جان کربی تصریح کرد: «ما از هردو کشور می‍خواهیم که توجه خود را بر دشمن مشترک، دشمن ما یعنی گروهک تروریستی داعش متمرکز کنند.»

وی تاکید کرد: «عملیات آزادسازی موصل متعلق به دولت کشور عراق است.»

کربی در ادامه از کشور ترکیه و کشور عراق خواست از خودشان خویشتن داری نمایان کنند و تنش موجود را به حداقل منتقل بکنند.

دولت کشور عراق هم اکنون در حال تدارک عملیات گسترده برای آزاد سازی موصل است و از کشور ترکیه خواسته نیروهای خود را از خاک این کشور خارج کند، اما ، دولت کشور ترکیه نقل میکنید، نیروهای آن کشور در شمال کشور عراق باقی خواهند ماند.

به دنبال رد خواست دولت کشور عراق، جنگ لفظی بین «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری کشور ترکیه و «حیدر العبادی» نخست وزیر کشور عراق تشدید شده است.

رجب طیب اردوغان، روز سه شنبه در واکنش به اعتراض حیدر العبادی به حضور ارتش کشور ترکیه در شمال کشور عراق در آستانه عملیات آزادسازی شهر موصل، با لحن تحقیرآمیزی خطاب به نخست وزیر کشور عراق گفت: «خوب تر است موقعیت خودت را بفهمی.»

– نظر يادتان نرود –

گردآوری توسط : تورج ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون ز جام بيخودی رطلی کشی
««« »»»
کم زنی از خويشتن لاف منی

واشنگتن: نیروی خارجی تنها با اجازه عراق می تواند در این کشور باشد

TT / 102 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات