ترکیه دستور بازداشت ۱۲۵ مامور دیگر پلیس را صادر کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

ترکیه دستور بازداشت ۱۲۵ مامور دیگر پلیس را صادر کرد

یک دادستان کشور ترکیه روز سه‌شنبه دستور بازداشت ۱۲۵ مامور دیگر پلیس را در رابطه با دست داشتن در کودتای ارتشی نافرجام اخیر صادر کرد.

تصویر و عکس   کشور ترکیه دستور بازداشت ۱۲۵ مامور دیگر پلیس را صادر کرد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد به نقل از خبرگزاری آناتولی، در حالی که تحقیقات قضایی درباره کودتای ارتشی جولای در کشور ترکیه همچنان ادامه دارد، یک دادستان دستور بازداشت ۱۲۵ مامور پلیس را به اتهام رابطه با جنبش فتح الله گولن و دست داشتن در کودتای ارتشی صادر کرده است.

این دومین موج بزرگ بازداشت ها در کشور ترکیه از ۷ اکتبر به حساب مییاید. بن علی ییلدریم نخست وزیر کشور ترکیه در سخنانی در پارلمان این کشور تاکید کرد: حزب عدالت و توسعه هیچ خائن یا تروریستی را پناه نخواهد داد. ما متعهد به مقابله با سازمان تروریستی گولن در کشور ترکیه هستیم.

در حالی که بعد از کودتای اخیر تاکنون بیش از ۳۲ هزار نفر بازداشت شده اند، هنوز هیچ یک از مقامهای ارشد حزب عدالت و توسعه متهم به دست داشتن در این کودتا نشده اند. بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مقامهای ارتشی ، نیروی پلیس ،قاضی ، دادستان کشور ترکیه نیز تاکنون برکنار یا تعلیق شده اند.

پارلمان کشور ترکیه اخیرا با تمدید حالت شگفت انگیز در این کشور موافقت کرده است. بعد از وقوع کودتا، دولت کشور ترکیه به مدت ۳ ماه وضعیت شگفت انگیز اعلام کرده بود.

ییلدیریم تصریح کرد: شاید در جریان سرکوب کودتاگران، اشتباهات کوچولوای رخ داده باشد ولی دولت اجازه رفتار ناعادلانه با شهروندان را نخواهد داد.

گولن از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون در ایالت پنسیلوانیای ایالات متحده میزید. دولت کشور ترکیه بارها فتح الله گولن را عامل عمده وقوع کودتای ۱۵ جولای شناسانده است و خواستار استرداد وی از ایالات متحده شده است.

گولن نیز این اتهامات را رد کرده و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه را طراح عمده این کودتا شناسانده تا به بهانه آن، مخالفان و منتقدان دولت را سرکوب و پاکسازی نماید.

**پيشنهادات شما مايه دلگرمى ماست**

نگارش: آذرخش س.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

قتل اين خسته به شمشير تو تقدير نبود
««« »»»
ور نه هيچ از دل بی‌رحم تو تقصير نبود

ترکیه دستور بازداشت ۱۲۵ مامور دیگر پلیس را صادر کرد

TT / 64 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال