سازمان بین المللی بهداشت پیشنهاد داد: وضع مالیات بر آشامیدنی های حاوی قند


با دیگران به اشتراک بگذارید

سازمان جهانی بهداشت توصیه کرد: وضع مالیات بر نوشیدنی های حاوی قند

عکس سازمان جهانی بهداشت توصیه کرد:		 وضع مالیات بر نوشیدنی های حاوی قند
سازمان جهانی بهداشت از تمامی کشورهای جهان خواست که به عنوان راهی برای مقابله با نرخ رو به افزایش چاقی به ویژه در میان کودکان، بر نوشیدنی های حاوی قند و یا انواع افزودنی های شیرین کننده مالیات وضع کنند.

این سازمان در گزارشی اعلام کرد که وضع مالیات دستکم ۲۰ درصدی به کاهش فروش و مصرف نوشیدنی های حاوی قند، و به تبع آن مصرف کمتر کالری و کاهش پوسیدگی دندان افراد منتج می شود. 
دکتر 'داگلاس بچر' مدیر بخش پیشگیری از بیماری های غیرواگیر سازمان جهانی بهداشت در این گزارش گفت: اگر دولت ها براقلامی همچون نوشیدنی های حاوی قند و یا افزودنی های شیرین مالیات وضع کنند، می توانند از مشکلات بکاهند، زندگی بسیاری از افراد را نجات دهند، از هزینه مراقبت های بهداشتی کم کنند و این هزینه را به سرمایه گذاری در بخش خدمات سلامتی اختصاص دهند.
براساس این گزارش، در سال ۲۰۱۴ از هر سه فرد بالغ، بیش از یک نفر (۳۹ درصد) در سراسر جهان اضافه وزن داشتند ؛ آمار چاقی از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۴ بیش از دو برابر شد که از میان آنها، ۱۱ درصد مردان و ۱۵ درصد زنان در این دسته قرار گرفتند. 
افزون بر این، در سال ۲۰۱۵ ، براورد می شود که ۴۲ میلیون کودک زیر ۵ سال اضافه وزن داشتند و یا چاق بودند که نشانگر افزایش ۱۱ میلیون نفری در طی ۱۵ سال قبل از آن است. تقریبا نیمی از این کودکان آسیایی و ۲۵ درصد انها آفریقایی بودند. 
شمار افراد مبتلا به دیابت نیز رو به افزایش است به طوری که امار آنها از ۱۰۸ میلیون نفر در سال ۱۹۸۰ به ۴۲۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ رسید. دیابت عامل مستقیم مرگ یک و نیم میلیون نفر تنها در سال ۲۰۱۲ است.
به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی بهداشت در خصوص سایر تدابیر مالی موثر برای رو اوردن مردم به تغذیه سالم به اختصاص یارانه به میوه ها و سبزی های تازه که موجب کاهش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت انها شود و وضع مالیات بر غذاها و نوشیدنی های به ویژه حاوی چربی اشباع شده، چربی ترانس، نمک و قند اشاره کرد.

—با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز—

تهیه از : سارا ب.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز عطر حور بهشت آن نفس برآيد بوی
««« »»»
که خاک ميکده ما عبير جيب کند

سازمان بین المللی بهداشت پیشنهاد داد: وضع مالیات بر آشامیدنی های حاوی قند

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال