http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

سبک زندگی سلامت داشته باشید تا عمر دراز تری داشته باشید

سبک زندگی سلامت داشته باشید تا عمر دراز تری داشته باشید

با دیگران به اشتراک بگذارید

سبک زندگی سالم داشته باشید تا عمر طولانی تری داشته باشید

تصویر و عکس سبک زندگی سالم داشته باشید تا عمر طولانی تری داشته باشید
یک مطالعه نمایان میکند عمر طولانی تر همراه با حفظ توانمندی در زمان سالمندی، اغلب منحصر به افرادی است که از سبک زندگی سالم پیروی می کنند.

 بزرگسالانی که از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم پیروی می کنند، اندام و اندازه دور کمر متناسبی دارند و از دخانیات کشیدن پرهیز می کنند، قادر هستند امیدوار باشند که سال های مدیدی را فارغ از ناتوانی زیند.
دکتر آن نیومن مدیر دانشگاه مرکزی پیتسبورگ با اشاره به برخی دغدغه ها درباره بار سنگین حاصل از سالمندی افراد برای جوامع، نقل کرد: می توان انتظار داشت افرادی که از سالم ترین سبک زندگی پیروی می کنند، ۸۰ درصد بقیه سال های عمر خود را توانمند سپری کنند، اما افرادی که شیوه های نه چندان سالمی در زندگی دارند، احتمالا تنها ۵۵ الی ۶۰ درصد بقیه سال های عمر خود را بدون ناتوانی سپری می کنند.
نیومن نقل کرد: بنابر این قادر هستیم بگوییم که داشتن یک سبک زندگی سالم ، برای حفظ تندرست و جلو گیری از ناتوانی در مراحل بعدی زندگی بسیار اهمیت دارد.
در این مطالعه تیم تحقیق داده های مربوط به حدود ۵ هزار و ۹۰۰ فوت شد و زن ۶۵ سال و بالاتر از آن را در چندین شهر ایالات متحده چک کرد؛ در ابتدای مطالعه همه این افراد کاملا قادر به حرکت بودند و به طور مستقل میزیستند.
محققان سبک زندگی شرکت کنندگان این مطالعه را از سال ۱۹۹۰ به مدت ۲۵ سال دو بار در سال پیگیری کردند. این الگوها شامل دخانیات کشیدن، مصرف نوشیدنی های الکلی، فعالیت فیزیکی و نیز رژیم غذایی، وضعیت وزن و فعالیت های روزمره اجتماعی بود.
تا پایان این دوره مطالعه، تقریبا از هر ۱۰ شرکت کننده ۹ نفر جان سپردند. به طور متوسط، بانوان بعد از شروع این مطالعه ۱۵ سال رندگی کردند که عمدتا بدون ناتوانی بود به این معنی که آنها در انجام فعالیت های روزمره همچون غذا خوردن، دوش گرفتن، تیپ بر تن کردن، به تختخواب رفتن و بلند شدن از آن و یا هنگام نشستن و برخاستن از صندلی و حرکت در خانه معضلی نداشتند.
میانگین سال های عمر مردان در این مطالعه بعد از آغاز آن، ۱۲ سال بود که در حدود ۱۰ سال از این سال ها را بدون ناتوانی جسمانی زیستند.
محققان بعد از لحاظ عواملی همچون سن، نژاد، سطح درآمد، سابقه تحصیلی، وضعیت تاهل و مسائل جاری در تندرست طولانی مدت ، دریافتند افرادی که از سالمترین سبک زندگی پیروی می کردند، در قیاس با افرادی که از حداقل شاخص های سبک زندگی سالم پیروی می کردند، سال های بیشتری زیستند و در این سال ها ناتوانی جسمانی کمتری داشتند.
به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از پایگاه اینترنتی هلث دی،نتایج این مطالعه در نشریه ماه اکتبر در مجله Journal of the American Geriatrics Society انتشار داده شد.

****************************

مطلب از : بهرام ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون شمع نکورويی در رهگذر باد است
««« »»»
طرف هنری بربند از شمع نکورويی

سبک زندگی سلامت داشته باشید تا عمر دراز تری داشته باشید

TT / 64 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
تنها نوابغ و مبتلایان اسکیزوفرنی می توانند به این سه سوال به درستی پاسخ دهند.
تورهای داخلی ارزان قیمت و لحظه آخری نوروز 96
علیرضا حیدری: با لگد زدن به دیوار در باز نمی‌شود!
وزیر نیرو: سود بانکی در کشورهای همسایه ۲ تا ۳ درصد است
چگونه بیشتر عضله سازی کنیم؟
۱۰ استفاده جالب ومفید از آسپرین که تا به حال نمی دانستید.
بیکاری یک میلیون فارغ‌التحصیل در سال جاری
آخرین خبرها از کارخانه‌های«ارج»،«آزمایش» و «پارس‌الکتریک»
داعش از هیفا وهبی تقاضای جهاد نکاح کرد + تصاویر
کیلیپ فیلم ایرج مهدیان رمز من(به همراه متن) +( آپارات ) پخش
تصاویری کمیاب از الهام حمیدی
تست هوش جالب معمای چوب کبریتی
نخستین تصویر از موشک‌های اتمی روسیه +عکس
قیمت این محصول ایرانی هوش از سرتان می پراند!
سازمان حج و زیارت: خبر زنده بودن یک زائر فاجعه منا کذب است
کیلیپ فیلم مستند دانش تا ثروت، شبکه یک، شرکت مهندسی باربد +( آپارات ) پخش
کاریکاتورهای باحال و جالب (+عکس)
اولویت رسانه ملی تبیین فلسفه راهپیمایی اربعین است
موتورسیکلت گران شد
جشنواره فیلم رم 2016 : مدل لباس آنا نعمتی و مارال فرجاد
تبلیغات