سبک زندگی سلامت داشته باشید تا عمر دراز تری داشته باشید


با دیگران به اشتراک بگذارید

سبک زندگی سالم داشته باشید تا عمر طولانی تری داشته باشید

تصویر و عکس سبک زندگی سالم داشته باشید تا عمر طولانی تری داشته باشید
یک مطالعه نمایان میکند عمر طولانی تر همراه با حفظ توانمندی در زمان سالمندی، اغلب منحصر به افرادی است که از سبک زندگی سالم پیروی می کنند.

 بزرگسالانی که از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم پیروی می کنند، اندام و اندازه دور کمر متناسبی دارند و از دخانیات کشیدن پرهیز می کنند، قادر هستند امیدوار باشند که سال های مدیدی را فارغ از ناتوانی زیند.
دکتر آن نیومن مدیر دانشگاه مرکزی پیتسبورگ با اشاره به برخی دغدغه ها درباره بار سنگین حاصل از سالمندی افراد برای جوامع، نقل کرد: می توان انتظار داشت افرادی که از سالم ترین سبک زندگی پیروی می کنند، ۸۰ درصد بقیه سال های عمر خود را توانمند سپری کنند، اما افرادی که شیوه های نه چندان سالمی در زندگی دارند، احتمالا تنها ۵۵ الی ۶۰ درصد بقیه سال های عمر خود را بدون ناتوانی سپری می کنند.
نیومن نقل کرد: بنابر این قادر هستیم بگوییم که داشتن یک سبک زندگی سالم ، برای حفظ تندرست و جلو گیری از ناتوانی در مراحل بعدی زندگی بسیار اهمیت دارد.
در این مطالعه تیم تحقیق داده های مربوط به حدود ۵ هزار و ۹۰۰ فوت شد و زن ۶۵ سال و بالاتر از آن را در چندین شهر ایالات متحده چک کرد؛ در ابتدای مطالعه همه این افراد کاملا قادر به حرکت بودند و به طور مستقل میزیستند.
محققان سبک زندگی شرکت کنندگان این مطالعه را از سال ۱۹۹۰ به مدت ۲۵ سال دو بار در سال پیگیری کردند. این الگوها شامل دخانیات کشیدن، مصرف نوشیدنی های الکلی، فعالیت فیزیکی و نیز رژیم غذایی، وضعیت وزن و فعالیت های روزمره اجتماعی بود.
تا پایان این دوره مطالعه، تقریبا از هر ۱۰ شرکت کننده ۹ نفر جان سپردند. به طور متوسط، بانوان بعد از شروع این مطالعه ۱۵ سال رندگی کردند که عمدتا بدون ناتوانی بود به این معنی که آنها در انجام فعالیت های روزمره همچون غذا خوردن، دوش گرفتن، تیپ بر تن کردن، به تختخواب رفتن و بلند شدن از آن و یا هنگام نشستن و برخاستن از صندلی و حرکت در خانه معضلی نداشتند.
میانگین سال های عمر مردان در این مطالعه بعد از آغاز آن، ۱۲ سال بود که در حدود ۱۰ سال از این سال ها را بدون ناتوانی جسمانی زیستند.
محققان بعد از لحاظ عواملی همچون سن، نژاد، سطح درآمد، سابقه تحصیلی، وضعیت تاهل و مسائل جاری در تندرست طولانی مدت ، دریافتند افرادی که از سالمترین سبک زندگی پیروی می کردند، در قیاس با افرادی که از حداقل شاخص های سبک زندگی سالم پیروی می کردند، سال های بیشتری زیستند و در این سال ها ناتوانی جسمانی کمتری داشتند.
به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) از پایگاه اینترنتی هلث دی،نتایج این مطالعه در نشریه ماه اکتبر در مجله Journal of the American Geriatrics Society انتشار داده شد.

****************************

مطلب از : بهرام ت.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون شمع نکورويی در رهگذر باد است
««« »»»
طرف هنری بربند از شمع نکورويی

سبک زندگی سلامت داشته باشید تا عمر دراز تری داشته باشید

TT / 64 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال