در جوار گذاشتن وعده صبحانه


با دیگران به اشتراک بگذارید

کنار گذاشتن وعده صبحانه

تصویر و عکس کنار قرار دادن وعده ناشتایی

بدون خوردن ناشتایی از منزل خارج نشوید چون ناشتایی یکی از اصلی ترین قول های غذایی است که میزان قند خون بدن را مهار میکند انرژی ما را زیاد می کند و سطح فعالیت بدنی مان را زیاد می کند از جمله پیامد نخوردن ناشتایی قادر هستیم به اضافه وزن می‌ داری،بی نظمی های قاعدگی،کاهش ادراک و خلق و خوی بد اشاره کنیم قدرتمندی یک خردسال در سن مدرسه با مصرف ناشتایی افزایش کشف خواهد کرد سعی کنید هیچ یک از اعضای خانواده از مصرف آن غافل نشوند.

بررسی اجمالی

نصیحت «ناشتایی،اصلی ترین وعده غذایی روز است» توسط مادران بی شماری در طول اعصار نقل شده است. قرن هاست که این پند در گوش فرزند مدرسه ای هایی که صبح زود از استراحت کن بیدار می شوند، زمزمه شده است. با اینحال، عمق درک آنکه چرا ناشتایی اینقدر اهمیتی می دارد، تنها در چندین سال اخیر روشن شده است. اثرات جانبی نخوردن ناشتایی، بطور منفی بر وزن، تندرست هورمونی,حافظه, شناخت و خلق و خو تاثیر قرار میدهد.

اضافه وزن می‌ داری

اضافه وزن می‌ داری و پیامد متعاقب آن مانند دیابت، ناباروری و مریضی قلبی برخی از بزرگترین دغدغه های قرن ۲۱ هستند. صرفنظر کردن از ناشتایی امکان می دارد خطر ابتلای شما به اضافه وزن می‌ داری را زیاد کند یا از دست دادن وزن را سخت تر کند. شبکه اطلاعات مهار وزن گزارش می دهد که اگر شما ناشتایی بخورید، کمتر احتمال خواهد داشت که در بقیه روز پرخوری کنید. از آنجا که شما در خلال استراحت کن در طول شب، چیزی نمی خورید، صرفنظر کردن از ناشتایی به این مدت ناشتا بودن اضافه میکند و امکان می دارد تعادل قند خون و خروجی انسولین را برهم بزند.

صرفنظر کردن از ناشتایی همچنین امکان می دارد باعث عادات بد غذایی در طول روز شود، در نتیجه اغلب به هوس های غذایی ناسالم و مصرف فست فود منجر می شود. بعلاوه، خوردن ناشتایی، متابولیسم شما را زیاد میکند و انرژی تان را در طول روز، بالا نگه می دارد. یک مطالعه در نسخه آگوست ۲۰۱۳ مجله تغذیه بریتانیا گزارش می دهد که زمانی شما ناشتایی نمی خورید، انرژی تان کاهش کشف کرده و سطوح فعالیت بدنی تان افت می کند.

بی نظمی های قاعدگی

صرفنظر کردن از ناشتایی، اغلب یک اتفاق متداول در زندگی های دانشجویانی است که کلاسشان دیر شده است. یک مطالعه که در سال ۲۰۱۰ در مجله اشتها انتشار داده شد، نمایان میکند دانشجویان فرزندی که بطور مداوم ناشتایی نمی خوردند، بی نظمی های قاعدگی بیشتری داشتند. این اختلالات شامل شدت قاعدگی دردآور و خونریزی های نامنظم قاعدگی بود. هیچ تفاوتی در علائم سندرم قبل از قاعدگی یا PMS یافت نشد اما این افراد، بیشتر دچار یبوست می شدند. بانوان در سن کالج، هنوز هم چیزی که این مقاله بلوغ بعد از نوجوانی می نامد را مییازمایند و صرفنظر کردن از ناشتایی، بر این مرحله رشد بطور منفی تاثیر قرار میدهد.

کاهش ادراک

نقشهای غذا خوردن سالم در سر تا سر کشور از ناشتایی خوردن کودکان قبل از مدرسه، حمایت کرده اند. در واقع مدارس بسیاری، زودتر گشوده میشوند تا برای کودکانی که امکان می دارد این وعده غذایی مهم را به هر علتی در خانه نخورده باشند، ناشتایی سر سفره آورند. یک گزارش از مراکز مهار مریضی در رابطه با دستورالعمل هایی برای برنامه های بهداشت مدارس نقل میکنید که صرفنظر کردن از ناشتایی، بر قدرتمندی یک خردسال در سن مدرسه برای حل مسئله بطور اثرگذار، تاثیر منفی قرار میدهد. کودکانی که ناشتایی به کار بردند، نمرات بالاتری در آزمون های استاندارد بدست آوردند، غیبت کمتری در مدرسه داشتند و اغلب اوقات، سر وقت در کلاس حاضر می شدند.

خلق و خوی بد

درصد بالایی از مردمان، خودشان را جزء آن دسته از افرادی آگاهی میدارند که هر روز صبح، اخلاقی متفاوت دارند. با توجه به یک مقاله از BBC در سال ۲۰۰۲، این ترشرویی در هنگامیکه ناشتایی به کار برده میشود، بهبود کشف میکند. این بررسی نقل میکنید که ۲۶ درصد از افراد با ایجاد تغییراتی در رژیم غذایی شان مانند خوردن ناشتایی بطور منظم بهبودی زیادی را آزمودند.

اثرات جانبی فیزیکی

نخوردن ناشتایی، خطر ابتلای شما به هیپوگلیسمی یا قند خون پایین را زیاد میکند. با توجه به تحقیقات کانون ملی بهداشت، این وضعیت قادر هست علائم جسمی مانند لرزش، سرگیجه، ضعف، سر درد، احساس سوزن سوزن شدن و تند شدن ضربان قلب بوجود آورد.

مجله تناسب اندام

———————————-

گردآوری از: كامران ز.

تغذیه سالم و مناسب در بخش تغذیه و سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

رسم بدعهدی ايام چو ديد ابر بهار
««« »»»
گريه‌اش بر سمن و سنبل و نسرين آمد

در جوار گذاشتن وعده صبحانه

TT / 174 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال