به چه دلیل توقف تولید گلکسی نوت ۷ تصمیم درستی از طرف شرکت سامسونگ است


با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا توقف تولید گلکسی نوت ۷ تصمیم درستی از سوی سامسونگ است

شاید برخی تولید دوباره گلکسی نوت ۷ و کسب درآمد احتمالی ۱۰ میلیارد دلاری را درست تر آگاهی بدارند اما توقف تولید در طولانی مدت تصمیمی هوشمندانه است.
شرکت سامسونگ به صورت مجلسی اعلام کرد که تولید گلکسی نوت ۷ برای همیشه متوقف شده است. این تصمیم برای برخی عجیب بود چرا که اگر شرکت سامسونگ تصمیم بر تولید دوباره ی نوت ۷ می گرفت قادر میبود درآمدی در حدود ۱۰ میلیارد دلار کسب کند اما گذر از نام گلکسی نوت ۷ تصمیمی بهتر است. در ادامه به بررسی دلیل هوشمندانه بودن این تصمیم توجه میکنیم.
شرکت سامسونگ شرکتی بسیار بزرگ است که در حال حاضر بیش از ۷۰ میلیارد دلار پول انتقاد در اختیار دارد. در واقع در کنار اپل این دو شرکت تنها شرکت هایی هستند که قادر هستند اینشکلی هیاهویی در رسانه ها بوجود آورند.
قطعا ۱۷ میلیارد دلار خسارت برای هیچ شرکتی رقم کوچولو نیست و ضربه ای بزرگ به آن وارد می کند اما رانده شدن از بحرانی به بزرگ گلکسی نوت ۷ تصمیمی بسیار حیاتی و اهمیتی داشت. به هر حال ارزش مارک یک شرکت بسیار بیشتر از چندین میلیارد دلار حاضل از به فروش رسان است.
فراخوان جامع
شرکت سامسونگ فراخوان اولیه ی را خوب مدیریت کرد و با وجود اینکه ابتدا تصور می شد درصد کمی از گوشی های هوشمند در خطر باشند دعوتی کلی صادر کرد. هدف این بود که از فشار رسانه ای بیرون رفته و نقطه ی پایانی به انفجار گوشی نوت ۷ قرار بدهد تا خسارت وارد شده بزرگ تر نشده و گوشی های بیشتری خارج از گلکسی نوت ۷ را تحت تاثیر گذارد.
اما روند این فراخوان کند بود و بسیاری از مالکان برای تعویض گوشی به سرعت عمل نکردند و از طرفی تلاش برای تعویض سریع گوشی های کاربران باعث شد تا بار دیگر مشکل انفجار گریبان شرکت سامسونگ را بگیرد. این اتفاق نقطه ای تعیین کننده بود.
با بزرگ تر شدن بحران شرکت سامسونگ باید بر آن میشد که به راه ادامه داده و تلاش کند تا خسارت مالی را کم کند یا تولید را متوقف کرده و نوت ۷ را از خاطر خود ببرد. توقف کامل تولید تصمیم شرکت سامسونگ بود که امروز علنی شد، تصمیمی که هر چندین میلیاردها دلار خسارت به بار می آورد اما نهایتا تصمیمی درست است.
جلو گیری از خسارت های بیشتر جلو رو
فرض کنیم که شرکت سامسونگ کامیاب به حل مشکل باتری شده و قادر میبود گوشی های سالم را پیش از معرفی گلکسی اس ۸ عرضه کند. با این حال شرکت سامسونگ باز هم باید سه ماهه ی آخر سال ۲۰۱۶ را به جبران و مهار خسارت توجه میکرد و از طرفی این ریسک را می کرد که امکان می دارد اتفاق و مشکل دیگری برای نوت ۷ شکل بگیرد. مشکل سوم برای گلکسی نوت ۷ قادر میبود ضربه ای جبران ناپذیر باشد.
شرکت سامسونگ مانند هر شرکت دیگری در تلاش برای حل مشکل بود اما در این زمینه شکست خورد. اما شرایط به قدری بحرانی شد که شرکت سامسونگ باید سریعا دست به کار می شد تا جلوی ضرر بیشتر را بگیرد. با توقف تولید گلکسی نوت ۷ شرکت سامسونگ قادر هست آسانتر از بحران شکل گرفته دور بشود و روی محصولات آینده ی خود متمرکز شود.
پشت سرگذاشتن بحران
در حال حاضر نجات مارک نوت ۷ (نه مارک نوت به صورت کلی) غیرممکن است. حتی اگر شرکت سامسونگ کامیاب به حل مشکل باتری می شد، حضور نوت ۷ در بازار باعث می شد تا هر چه بیشتر به مردمان یادآوری شود که این گوشی رحلت کرده معضلات بزرگی را پشت سرگذاشته است. برخی تجربه ها بهتر است پشت سرگذاشته شوند و از آن ها درس گرفته شود.
روند کنونی مشخص است و گرفتاری بزرگی ندارد. جمع آوری گوشی ها، عذرخواهی و پس دادن پول مشتریان، دفع گوشی های مشکل دار و تحقیق در رابطه با دلیل مشکل شکل گرفته کارهایی است که باید در رابطه با نوت ۷ صورت بگیرند.
در حالی که شرکت سامسونگ به این زودی قادر نخواهد بود خسارت وارد شده به مارک و نام خود را جبران کند اما تصمیم امروز این شرکت باعث می شود گذر از این بحران با سرعتتر صورت بگیرد.
کشف کردن مشکل و معرفی دلیل انفجار در حال حاضر اهمیت حیاتی دارد. رحلت کرده برخی خبرها مبنی بر انفجار گلکسی اس ۷ نیز شنیده شده که البته بسیار کم است پس کشف کردن دلیل این اتفاق قادر هست شیوع بحران به سایر گوشی های پرفروش این شرکت را متوقف کند.
گلکسی اس ۸
در حال حاضر موفقیت گلکسی اس ۸ بسیار اصلیتر از گذشته است و عرضه ی گوشی بدون مشکل امری حیاتی است. حالا باید شرکت سامسونگ روی این گوشی متمرکز شود و حالا رمز موفقیت در آینده است و نه گذشته. بدون شک معضلات رقم خورده برای گلکسی نوت ۷ برای همیشه اثر منفی روی نام مارک شرکت سامسونگ قرار خواهد داد و البته در ماه های آینده نیز با توجه به تحقیقات بیشتر نیز از این موضوع خواهیم شنید.
از طرفی این موضوع احتمالا یک شروع رویایی برای پیکسل های گوگل نیز خواهد بود و البته نباید از یاد برد که آیفون ۷ اپل نیز قادر هست بهره ی خوبی از این مشکل ببرد اما اگر یک شرکت دیگر موجود موجود باشد که بتواند این اوضاع را عوض کند، آن شرکت، شرکتی جز شرکت سامسونگ نیست.
نمی توان نقل کرد که مارک نوت به قدری زیان دیده که باید به طور کامل کنار زده شود و توقف تلید نوت ۷ عملی کافی به چشم مییاید. شاید توجهات در ماه های آینده و به خصوص در وقت خریدهای تعطیلات زمستانی کشورهای غربی روی گوشی های غیرسامسونگی باشد اما با معرفی گلکسی اس ۸ این موضوع قادر هست دچار تغییر شود.
کاربران با گذر وقت به آسانی از چنین بحران هایی گذر می کنند البته اگر شرکت مذکور نیز در این زمینه خوب عمل کند. با وجود معضلات رقم خورده برای گلکسی نوت ۷ نمی توان کیفیت این گوشی یا سایر گوشی های شرکت سامسونگ را نادیده گرفت و حالا با وجود بحران رقم خورده کیفیت نکته ای است که بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. در صورت حل شدن مشکل باتری، علتی برای منصرف شدن از تهیه کرد گوشی های شرکت سامسونگ وجود ندارد. هر چندین این پایان، یک انتهای غم انگیز برای یکی از خوب ترین گوشی های اندرویدی بود اما قادر میبود شرایط بسیار بدتر نیز باشد.
تا چه حد این بحران نظر شما در رابطه با شرکت سامسونگ را عوض کرده است؟ آیا این بحران شما را از تهیه کرد گوشی های شرکت سامسونگ منصرف کرده است؟

با تشکر از انتخاب شما

نگارش از : بهرام ت.

تلفن های هوشمند در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبا خاک وجود ما بدان عالی جناب انداز
««« »»»
بود کن شاه خوبان را نظر بر منظر اندازيم

به چه دلیل توقف تولید گلکسی نوت ۷ تصمیم درستی از طرف شرکت سامسونگ است

TT / 189 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال