این باورها در مورد پوست بدن های روغنی کاملا اشتباه است


با دیگران به اشتراک بگذارید

این باورها در مورد پوست های چرب کاملا اشتباه است


تصویر و عکس این باورها در رابطه با پوست های چرب کاملا اشتباه است

شایعات و باورهای زیادی درباره دلیل و درمان پوست های چرب وجود دارد. در این مطلب به بررسی تعدادی از این باورها در رابطه با پوست های چرب توجه میکنیم.

باورهای اشتباه در رابطه با پوست چرب

شایعات و باورهای زیادی درباره دلیل و درمان پوست های چرب وجود دارد. برای اینکه یک بار برای همیشه این باورهای غلط را از ذهنتان زداییم آنها را با متخصصان پوست مطرح کردیم، تا ببینیم جواب آنها کدام است.

باور غلط: دلیل چرب شدن پوست، برنامه غذایی سرشار از چربی است

هیچ تحقیقی وجود ندارد که تایید کند دلیل چرب شدن پوست، برنامه غذایی سرشار از چربی است. واقعیت این است که تولید زاید سبوم توسط غدد بزرگ سباسه ( چربی دار ) دلیل چرب شدن پوست است.

باور غلط: برنامه غذایی تان هیچ تاثیری روی تولید روغن ندارد

با اینکه هیچ رابطه مشخصی بین برنامه غذایی سرشار از چربی و تولید زاید روغن وجود ندارد، مصرف قند و شکر امکان می دارد در چرب شدن پوست موثر باشد. یک برنامه غذایی سرشار از قند باعث چرب شدن پوست در همه افراد نمی شود. اما برخی افراد خاص، بیشتر به قند موجود در برنامه غذایی شان حساس هستند.

باور غلط: اگر پوستتان چرب است مرطوب کننده بهره نگیرید

بسیاری از مردمان بر این باورند که مرطوب کننده، وضعیت پوست چربشان را بدتر می کند، اما چنین نیست و واقعیت ندارد. افرادی که اجازه می دهند سطح پوستشان خشک شود، با تولید بیشتر روغن توسط پوستشان برای جبران این خشکی مواجه می شوند. به دنبال مرطوب کننده ای باشید که برچسب ضد جوش خورده باشد.

باور غلط: بهره گیری از ضد آفتاب، چربی پوست را بدتر می کند

ضد آفتاب برای جلو گیری از سرطان پوست بسیار اهمیتی می دارد و باید همیشه بخشی از روتین مراقبت از پوست باشد. افرادی که نگران هستند ضد آفتاب های سنگین، معضل پوستشان را تشدید کند باید به دنبال ضد آفتابی باشند که ویژه صورت های حساس به جوش ساخته شده باشد.

باور غلط: زیر نور آفتاب قرار گرفتن، چربی پوست را بهبود می بخشد

پوستی که در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید خشک شود به مرور شروع به تشدید تولید روغن بیش از حد مورد نیاز می کند. بعلاوه قرار گرفتن پوست در برابر خورشید، بدون حفاظت، بسیار خطرناک است. تمام افراد با هر نوع جنس پوستی باید در برابر نور خورشید از ضد آفتاب بهره گیرند تا از تاثیرات اشعه های مضر آن در امان باشند.

باور غلط: از محصولات ویژه پوست حاوی الکل بهره گیرید تا روغن را از روی پوستتان ببرند

بهره گیری از محصولات پوست حاوی الکل، چربی را از روی پوستتان میزداید، اما در دراز مدت باعث بهبود تندرست پوستتان نخواهد شد. در این حالت، لایه بالایی پوستتان به شدت خشک خواهد شد، بنابراین به پوستتان نشانه خواهد داد که روغن بیشتری تولید کند تا این خشکی را جبران کند.

باور غلط: بهره گیری از محصولاتی که بر پایه روغن ساخته شده اند، پوست چرب را درمان می کند

برخی پیشنهاد میدهند برای پاک کردن چربی از روی پوست، روش هایی مانند پاک کردن با روغن زیتون یا محصولاتی که بر پایه روغن ساخته شده اند، نقش می دارد. بهره گیری از محصولات پوستی چرب برای پوستی که خودش چرب است تنها باعث گرفتگی منافذ پوست و بدتر شدن وضعیت آن می شود.

باور غلط: هر روز لایه برداری کنید تا چربی پوستتان بهبود کشف کند

لایه برداری روزانه از پوست، هیچ منفعتی برای آن ندارد. بیشتر متخصصان پیشنهاد میدهند به تاثیر لایه برداری روی پوستتان دقت کنید و اگر لایه برداری مرتب باعث تحریک یا قرمزی پوستتان می شود بین دوره های لایه برداری فاصله بیاندازید.

باور غلط: برای پوست چرب هیچ کاری قادر نیستید بکنید

با اینکه برخی از انواع خاص پوست امکان می دارد همیشه تمایل به تولید روغن زاید داشته باشند، راه های اثبات شده ای برای جلو گیری از چرب شدن پوست و پاک ماندن آن وجود دارد. متخصصان پوست پیشنهاد میدهند کسانی که پوستی چرب دارند برای شروع از عنبرسائل موضعی به عنوان تونر بهره گیرند. اگر معضل جدی تر بود و می خواستید خوب تر به پوستتان رسیدگی کنید خوب تر است ابتدا با یک متخصص پوست مشورت کنید. متخصصان پوست قادر هستند داروهایی تجویز کنند که با مصرف آنها میزان تولید روغن کاهش کشف کند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال