جهاد و شهادت امام حسین (ع)، دفاع از ارزش های انسانی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

جهاد و شهادت امام حسین (ع)، دفاع از ارزش های انسانی است

خبرگزاری فارس: جهاد و شهادت امام‌حسین (ع)، پاسداری از ارزش‌های انسانی است

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان نقل کرد: جهاد و شهادت امام حسین علیه السلام، پاسداری از ارزش‌های انسانی است.

به گزارش گروه تعلیم و پرورش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر تعلیم و پرورش با اشاره به قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار کرد: یاد امام حسین علیه السلام دلها را شفاف میکند و درخشان می کند. این یادکرد که در قالب عزا داری و باران اشک تبلور کشف میکند، نمایان میکند که به او پیوسته و دلبسته ایم و با او قرابت احساسی داریم.

وی ادامه داد: یعنی چیزی را که او دوست دارد، ما نیز دوست می داریم و از طرف دیگر مقابل آن چیزی هستیم که ایشان با آن مقابله کردند، چنانکه در زیارت می خوانیم«انی سلم لمن سالمک و حرب لمن حاربکم». یعنی با حسین علیه السلام همسنگریم و با دشمنانش می جنگیم و این جهاد ادامه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: جهاد و شهادت امام حسین علیه السلام، پاسداری از ارزشهای انسانی است. کسانی که فراتر از وقت و جا خود به جهان می نگرند، گمشده خود را در وجود مقدس امام حسین علیه السلام می بینند و از دست دادن و تحمیل شهادت به وی را برای خود خسرانی عظیم آگاهی میدارند. لذا بسیاری از اشخاصی که آشنایی اجمالی با امام حسین علیه السلام دارند از او درس می گیرند و در شجاعت و آزادگی الهام بخش تمامی معلمان آزاد فکر کن جهان است.
وی افزود: اما امروز خطراتی این حرکت حیاتبخش انسانی را به مخاطره مییاندازد. یکی تحدید است. به این معنا که این حرکت دنیاای را محدود به وقت و جا خاصی (سال ۶۱ هجری قمری)آگاهی بداریم ، این ستم بزرگی است. در حالی که فضایل ایشان مانند رودی خروشان در همه اعصار و قرون ساری و جاری است. لذا همه جهانیان شهادت ایشان را خسرانی عظیم برای انسانیت آگاهی میدارند.
حجت الاسلام والمسلمین محمدیان نقل کرد: او را ثارالله نامیده اند، چون خداوند منتقم خون اوست و نیز از خداوند طلب می کنیم در زمره طالبین و منتقمین خون حسین علیه السلام قرار بگیریم.

—براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : خرمدل د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تا کی می صبوح و شکرخواب بامداد
««« »»»
هشيار گرد هان که گذشت اختيار عمر

جهاد و شهادت امام حسین (ع)، دفاع از ارزش های انسانی است

TT / 36 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال