عدم شفافیت عملکرد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان برای همه محرز است


با دیگران به اشتراک بگذارید

عدم شفافیت عملکرد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان برای همه محرز است

خبرگزاری فارس: نبود شفافیت عملکرد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان برای همه محرز است

عضو کمیسیون قضایی مجلس تأکید کرد: آنچه در حال حاضر در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص است، نبود شفافیت عملکرد مالی بوده و این برای همه محرز است و زمانی در این خصوص سؤال می‌کنیم، با تناقض مواجه می‌شویم.

محمد محمودی عضو کمیسیون شوراهای مجلس در مکالمه با خبرنگار تعلیم و پرورش خبرگزاری فارس، در «خصوص عملکرد صندوق ذخیره فرهنگیان»، اظهار داشت: این صندوق متعلق به قشر فرهنگی است که در علم، ادب و فرهنگ قوی هستند، اما متأسفانه در معیشت زندگی و دارایی زیان پذیر هستند.

وی ادامه داد: مسئولان این صندوق باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند؛چرا که قانونگذار صندوقی را انتخاب کرده است تا بخشی از سرمایه آن از حقوق فرهنگیان تأمین کرده و بخشی را دولت یاری رساند.

محمودی افزود: شرکت سرمایه گذاری معلم و ده ها شرکت دیگر در این صندوق فعالیت اقتصادی می کنند که باید آورده آنها کمک به فرهنگیان چه در وقت حیات آنها و چه پس از آن به بازماندگان شان باشد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس یادآور شد: این صندوق نیاز دارد حین اینکه به گردهمایی خود گزارش می دهد، جهت تنویر افکار عمومی گزارش شش ماهه و یا سالانه، تفریغ بودجه، کارکرد، حقوق مدیران و هزینه های جاری آن را به صورت شفاف به فرهنگیان پیشنهاد کند.

وی تأکید کرد: ضرورت دارد این موارد نکته تأیید بازرسان و حسابرسان قانونی صندوق قرار گیرد، اما آنچه امروز مطرح است، این است که این شفافیت و گزارش جامع وجود ندارد.

محمودی عنوان کرد: بخشی از این کار را سیستم های قضایی و امنیتی برعهده دارند که نتایج را باید اعلام کنند و اگر تخلفی اعلام شود، باید با آن برخورد قانونی شده و اگر تخلفی اعلام نشود، باید تخلف اداری و بی مسئولیتی به مراجع مربوطه اعلام شده و رسیدگی شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: اگر مدیران مربوطه در این صندوق امانتدار خوبی باشند، باید تقویت شوند، اما آنچه در حال حاضر مشخص است نبود شفافیت عملکرد مالی است و این برای همه محرز است و زمانی در این خصوص میپرسیم، با تناقض مواجه می شویم.

وی بیان داشت: باید این شفافیت صورت گیرد و گزارش جامع رسیدگی به آن به سیستم های نظارتی، قوه قضائیه و اصلی تر از همه، بازرسان وزارت تعلیم و پرورش و وزیر مربوطه ارائه شده و به اطلاع اخبار عمومی برسد.

محمودی در خصوص نقش استیضاح وزیر تعلیم و پرورش اظهار داشت: تعداد زیادی از نمایندگان در این خصوص قانع شده و امضاهای خود را پس گرفتند و احتمالاً پس از پایان تعطیلات مجلس تکلیف این نقش مشخص می شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس افزود: بنده جزو افرادی بودم که بنا دارم تا امضای خود را پس بگیرم، اما هنوز این کار را عملی نکرده ام؛ با توجه به نزدیکی انتخابات و جمیع جهات، بنا بر ایجاد تعامل بود و اگر مسیر کار تغییر کرده و عملکرد صندوق ذخیره روشن شود، قطعاً با اخطار و کارت زرد به وزیر تعلیم و پرورش بسنده می کنیم.

–لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه براي ما بنويسيد–

گردآورنده : پيمان ث.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دوستان در پرده می‌گويم سخن
««« »»»
گفته خواهد شد به دستان نيز هم

عدم شفافیت عملکرد مالی صندوق ذخیره فرهنگیان برای همه محرز است

TT / 40 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال