استاد محمد تقی مروت دعوت حق را لبیک گفت


با دیگران به اشتراک بگذارید

استاد محمد تقی مروت دعوت حق را لبیک گفت

استاد محمد‌تقی مروت شب گذشته بعد از تحمل یک دوره مریضی درگذشت.

تصویر و عکس   استاد محمد تقی مروت فراخوان حق را لبیک نقل کرد

به گزارش باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، استاد محمد تقی مروت از بنیانگذاران تلاوت نوین در کشور و دارنده اولین مقام نخست مسابقات بین لمللی قرآن مالزی شب گذشته بعد از تحمل یک دوره مریضی درگذشت.

مرحوم محمدتقی مروت در سال ۱۳۲۳ ۱۳۲۳ در تهران متولد شد و زیر نظر استاد مرحوم ملامحمد باقرفانی کسب علم نمود. اهم فعالیت های قرآنی استاد را می شود، کسب رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن کریم کشور مالزی در سال ۱۳۵۲، برگزاری دوره های تعلیمی قرآن کریم، از پایه گذاران تلاوت قرآن کریم به صورت اصولی و صحیح در کشورمان، مبتکر شیوه هم خوانی و جمع خوانی قرآن در جلسات آموزش قرآن کریم (پیش از انقلاب اسلامی)، آموزش و تربیت بسیاری از قاریان و داوران بین المللی قرآن کریم نام برد.

این استاد باتجربه در سال ۱۳۵۴ جهت کسب و ارتقاء معلومات قرآنی به کشور مصر مسافرت می کند، که در این کشور از محضر اساتیدی چون مصطفی اسماعیل، عبدالباسط، علی البناء، خلیل الحصری، عبدالعزیز علی الفرج، عامر السید عثمان، احمد الرزیقی و شیخ فتح الباب قندیل بهره گاز میزد.

اهم فعالیت های استاد مروت در مصر را می شود حضور مستمر در محافل و مجالس قرائت قرآن کریم در شهرهای گوناگون کشور مصر و بهره مندی از تلاوت اساتید و قاریان برجسته اسلام، اجرای برنامه های قرآنی در محافل و جلسات متعدد مصر، تلاوت قرآن کریم در مهمانی ترحیم استاد شیخ مصطفی اسماعیل و استاد سید النقشبندی، (که به اصرار و توصیه استاد محمود علی البناء، این کار صورت می گیرد)، نشر و ترویج فرهنگ تشیع در جامعه قراء مصری و… را نام برد.

این استاد بین المللی قرآن کریم در سال ۱۳۵۹ به کانادا مسافرت می کند و در آن کشور با حضور در جلسات قرآن کریم، اجرای برنامه در عالیت های گوناگون و جذب علاقه مندان به قرآن کریم و مفاهیم متعالی آن، برگزاری دوره های آموزش قرآن کریم (تجوید، صوت و لحن) در مساجد و مراکز قرآنی شهر تورنتو فعالیت مستمر و مثمرثمری داشته است.

از آثار و تألیفات استاد مروت می توان، آموزش تجوید به زبان انگلیسی (بیش از ۵۰۰ صفحه) برای اولین بار در دنیا تشیع را نام برد.

این استاد فقید پیش از انقلاب با مسافرت به کشور مصر و تلمذ از محضر اساتیدی مانند مرحوم «مصطفی اسماعیل» به آموزش فنون تلاوت توجه کرد و در واقع او را می شود یکی از بنیانگذاران تلاوت حرفه ای و نوین در کشور آگاهی داشت.

— ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد —

نگارش توسط : ارژنگ ک.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با يار شکرلب گل اندام
««« »»»
بی بوس و کنار خوش نباشد

استاد محمد تقی مروت دعوت حق را لبیک گفت

TT / 44 — TP / 10%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال