ماموستا خدایی: مردم استان کردستان به امام حسین(ع) ارادت خاصی دارند


با دیگران به اشتراک بگذارید

ماموستا خدایی: مردم استان کردستان به امام حسین(ع) ارادت خاصی دارند

امام جمعه سنندج گفت: واقعه تلخ کربلا برای تمامی مسلمانان جهان واقعه‌ای دردآور و آزرده کننده و تاسف‌آور است و هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود و مردمان استان کردستان بی‌نهایت به حضرت امام حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) ارادت دارند.

تصویر و عکس   ماموستا خدایی: مردمان استان کردستان به امام حسین(ع) ارادت خاصی دارند

ماموستا عبدالرحمن خدایی در مکالمه با خبرنگار تسنیم در سنندج خلال تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) اظهار داشت: واقعه تلخ کربلا برای تمامی مسلمانان جهان واقعه ای دردآور و آزرده کننده و تاسف آور است و هیچ زمان از یاد برده نمیشود.

وی گفت: هر انسان مسلمان و کسی که حضرت رسول اکرم(ص) را دوست بدارد و به او ارادت و ایمان داشته باشد برای واقعه کربلا و سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) آزرده و دلتنگ و غمناک است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: ای کاش این اتفاق ناگوار واقعه کربلا در تاریخ به تصویب رسانده نمیشد و هیچ زمان در بین عالم اسلامی پیش نمیامد و ان شالله همه مسلمانان بتوانند وظیفه عزاداری خود را به شیوه مشروع و احسن به انجام رسانند و خدای متعال نیز به همه مسلمانان جهان تسلیت بدهد و هیچ زمان دیگر این واقعه دردآور در بین مسلمانان رخ ندهد.

وی گفت: همه مسلمانان برای آن واقعه دردآور که برای سلاله تمیز رسول اکرم(ص) یعنی حضرت امام حسین(ع) رخ داد آزرده هستند و از خدا طلب می کنیم هر چقدر که مقام امام حسین(ع) نزد خداوند عالی است مقام و ارزش او را مناسبتر کند و عزاداران واقعه کربلا نیز مأجور باشند.

ماموستا خدایی اضافه کرد: این واقعه کربلا منتقم قرار می داری و حق تعالی از هر خطابار و خطا کاری انتقام می گیرد و به هر مطیعی که در راه خدا مبارزه و جان خود را فدا کرده باشد اجر جزیل و مقام عالی عنایت می فرماید.

وی اظهار کرد: مردمان استان کردستان مقلد امام شافعی هستند و امام شافعی درباره عظمت حضرت امام حسین(ع) بیت های فراوانی فرموده است.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: مردمان استان کردستان و اهل سنت شافعی مذهب بی نهایت به حضرت امام حسین(ع) و اهل بیت ارادت دارند و برای واقعه کربلا تاسف می خورند.

***با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما عزيزان، يارى نماييد***

نگارنده: فرناز ح.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست
««« »»»
کلاه داری و آيين سروری داند

ماموستا خدایی: مردم استان کردستان به امام حسین(ع) ارادت خاصی دارند

TT / 45 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات