گجت آرام قسمت به یاری بدخواب ها می آید


با دیگران به اشتراک بگذارید

گجت آرام بخش به کمک بدخواب ها می آید

تصویر و عکس گجت آرام بخش به مدد بدخواب ها می آید
محققان دانشگاه کمبریج سیستم هوشمندی ساخته‌اند که با تقلید امواج صوتی محیط، از ورود صدای زاید به اتاق خواب پیش گیری می‌کند.
 مطالعات محققان نشان می‌دهد که انسان‌ها از نظر کیفیت خواب به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول برای داشتن استراحت کنی آرام و مطلوب به محیط کاملا تاریک و ساکت نیازمند هستند، اما دسته دوم در محیط با صدای زاید مثل موسیقی، تلویزیون یا پنکه راحت‌تر به خواب می‌روند.
 
محققان برای افرادی که برای داشتن خواب مطلوب نیازمند محیطی ساکت و آرام هستند، یک گجت با دو بخش مجزا ساختند که با تقلید صداهای مزاحم خارج از خانه به نوعی مانند یک دیوار صوتی از ورود صدای زاید به تختخواب پیش گیری می‌کند. 
 
سیستم Nightingale از دو بخش مجزا ساخته شده که باید در دو طرف اتاق خواب و در مجاورت تختخواب نصب شود. هنگامی که صدای زاید از خارج از محیط خانه به اتاق خواب وارد شود، سیستم با تقلید صدای مشابه مدد می‌کند که صدا به بخش دیگر اتاق رسانده شده و درست مشابه یک پتو از ورود صداهای ناهنجار به منطقه آرامش کاربر پیش گیری می‌کند.
 
هر دو بخش این سیستم در بر می داری دو بلندگو است و هنگامی که هر بخش به صورت مستقیم به برق متصل شود، سیستم با تقلید ۱۵ گونه صدای از پیش تعیین شده مطابق با صداهای شایع در شب مثل عبور ماشین، باران، باد و تصادف از ورود صدای زاید به محیط آرامش کاربر پیش گیری می‌کند.  
 
کاربران می‌توانند برای مهار سیستم مدد خواب Nightingale از سیستم عامل iOS، اندروید، یا مرورگر اینترنت بهره گیرند.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، قیمت کلکسیون Nightingale با دو واحد تولید صدا و نرم‌افزار مربوطه ۱۴۹ دلار است که تا ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه می‌شود.

_______________________________

تهیه و تدوین : سياوش م.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همچو حافظ به خرابات روم جامه قبا
««« »»»
بو که در بر کشد آن دلبر نوخاسته‌ام

گجت آرام قسمت به یاری بدخواب ها می آید

TT / 40 — TP / 14%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال