در قاب برنامه جاسوسی کشور آمریکا؛ ۵۰۰ روز حضور مرموز هواپیمای فرا زمینی کشور آمریکا در مدار زمین


با دیگران به اشتراک بگذارید

در قالب برنامه جاسوسی آمریکا؛ ۵۰۰ روز حضور مرموز هواپیمای فضایی آمریکا در مدار زمین

تصویر و عکس در قالب برنامه جاسوسی ایالات متحده؛		۵۰۰ روز حضور مرموز هواپیمای فضایی ایالات متحده در مدار زمین
هواپیمای فضایی مرموز ایالات متحده درحالی از مرز ۵۰۰ روز حضور در فضا عبور کرد که کسی درباره مأموریت این دستگاه فضایی چیزی آگاهی نمیدارد!

 مأموریت فوق سری هواپیمای فضایی X-۳۷B که به نیروی هوایی ایالات متحده تعلق دارد در واقع چهارمین مأموریت آن تلقی میشود که با عبور از مرز ۵۰۰ روز حضور مستمر در فضا در این دور از مأموریت، به یکی از نقاط عطف تاریخی خود رسیده است.

چهارمین مأموریت این هواپیمای فضایی سال گذشته آغاز شد. در بیستم ماه مه سال ۲۰۱۵ و در قالب برنامه مخصوص نیروی هوایی ایالات متحده، هواپیمای فضایی X-۳۷B با بهره گیری از یک فروند راکت اطلس ۵ از ایستگاه کیپ کاناورال نیروی هوایی این کشور به فضا پرتاب شد.

از ابتدای شروع این مأموریت که OTV-۴ نام دارد هیچ کس اطلاع دقیقی درباره اهداف آن و وقت پایانش ندارد.

نخستین دور از این مأموریتها که در ۲۲ آوریل سال ۲۰۱۰ آغاز شد بعد از حضور ۲۲۴ روزه در مدار زمین به پایان رسید. دو مأموریت بعدی به ترتیب ۴۶۸ و ۶۷۵ روز به طول انجامید و حالا مأموریت چهارم از مرز ۵۰۰ روز عبور کرده است.

این هواپیمای فضایی که ۸.۸ متر درازا دارد را می شود مدل کوچولوای از شاتلهای فضایی به شمار آورد که تا چندین سال قبل در اختیار آژانس فضانوردی ایالات متحده بودند و در راه توسعه ایستگاه فضایی بین المللی از آنها بهره گرفته میشد.

به گزارش مهر به نقل از اسپیس،این هواپیمای بدون سرنشین نزدیک به ۵ تن وزن داشته و انرژی نکته نیازش را از سلولهای خورشیدی و باتریهای لیتیوم یونی به دست می آورد.

**لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد**

نگارش: كامبيز د.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر ما فرونيايد به کمان ابروی کس
««« »»»
که درون گوشه گيران ز جهان فراغ دارد

در قاب برنامه جاسوسی کشور آمریکا؛ ۵۰۰ روز حضور مرموز هواپیمای فرا زمینی کشور آمریکا در مدار زمین

TT / 40 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال