استخدام هاو، طرح ویژه آرسنال برای دوران پسا-ونگر


طرفداری– بیست سال از تصدی پست مربیگری آرسنال از سوی آرسن ونگر گذشته است و حالا شمارش معکوس برای جانشینی یکی از طولانی ترین و موفق ترین پست های دنیای فوتبال شروع شده است.

به گزارش وبسایت GOAL، پروفسور فرانسوی در پایان فصل و زمانی که قرارداش به پایان خود خواهد رسید، با تصمیم بزرگی برای آینده خود و باشگاه آرسنال مواجه خواهد شد. تصمیمی که ممکن است توپچی ها را برای اولین بار بعد از دو دهه در موقعیت جدیدی قرار دهد.

ونگر اعلام کرده بود که در ماه “مِی” تصمیمش را که وابسته به موفقیت گروه آرسنال است خواهد گرفت. این که موفقیت مورد نظر ونگر به معنای کسب لیگ قهرمانان اروپا یا جام های داخلی یا پیشرفت پروژه عمده آرسنال است، مشخص نیست، اما به راحتی می شود ضمانت کرد آینده مربیگری آرسنال تنها توسط خود ونگر تعیین می شود.

ونگر آخرین بار قرارداد خود را یک ماه پیش از کسب نایب قهرمانی لیگ -اتفاقی که طی ۹ سال گذشته تنها یک بار رخ داده بود- امضا کرده بود و به نظر می رسد این روند به احتمال زیاد حداقل یک بار دیگر نیز تکرار شود. ونگر اخیرا گفته بود تمدید قراردادش به روند پیشرفت و نتیجه گیری آرسنال بستگی دارد و تا پیش از پایان فصل تکلیفش مشخص خواهد شد.

با اینکه وی همواره به قرارداش پایبند بوده است و به وضوح می توان حس کرد چیزی بیش از احساس خوب و شاد، مرد فرانسوی را در چنین موقعیت قدرتی حفظ کرده است، او می داند که بالأخره دوران حضورش در آرسنال به پایان خواهد رسید. دیدگاهی که باعث می شود، بیش از پیش احساسات طرفداران و عملکرد بازیکنان، مورد ارزیابی های مثبت و منفی وی قرار بگیرند و در صورت منفی بودن آن، همه می دانیم، باشگاه های بزرگی -از جمله پاریسن ژرمن و موناکو- در سراسر اروپا وجود دارند که منتظر اشاره مژه های وی هستند.

استخدام هاو، طرح ویژه آرسنال برای دوران پسا-ونگر

سه قهرمانی لیگ برتر، شش قهرمانی جام حذفی، یک بار حضور در فینال لیگ قهرمانان -که البته از لحاظ تعداد، می تواند مایه تأسف هواداران این باشگاه باشد- ساخت و انتقال به ورزشگاه مدرن امارات -که تقریبا تمام مراحل آن زیر نظر خود ونگر انجام شده بود- و بازسازی زیر بنا و پی ساخت های باشگاه آرسنال و البته در سطحی وسیع تر، لیگ برتر انگلیس- تغییر در برنامه ریزی های فنی، رفتاری و سبک بازی که مقاله مفصل دیگری را می طلبد- را می توان بخش اعظمی از میراث ونگر در آرسنال خواند.

میراث ونگر برای آرسنال یکی از برجسته ترین و کامل ترین ارثیه های فردی در دنیای فوتبال است که در سطوح بالای مدیریتی انجام شده است و همواره مورد تحسین همه بزرگان فوتبال قرار گرفته است. میراثی که می توان آن را منحصر به آرسن ونگر دانست و تا بدین جا، توپچی ها را به جلو هل داده است.

استخدام هاو، طرح ویژه آرسنال برای دوران پسا-ونگر

در پشت صحنه اما، به نظر می رسد این باشگاه که حالا به جمع ابر قدرت های اروپا اضافه شده است آماده دوران پسا-ونگر می شود. چندین ماه است ایوان گازیدیس مدیر اجرایی باشگاه در حال آماده سازی آرسنال برای دوران پس از خروج ونگر است. دورانی که این مدیر اجرایی اعتقاد دارد زیرسازی های لازم برای آن به وجود آمده و بستری امن برای مربی بعدی وجود خواهد داشت.

می توان “ادی هاو” مربی بورنموث را با توجه به فلسفه فوتبال ترکیبی و هجومی اش، به عنوان نامزد جدی تصدی پست جانشینی ونگر در نظر گرفت. انتقال قدرتی که می تواند سکان هدایت آرسنال را در اختیار آینده دارترین مربی انگلیسی قرار دهد.

تردید در مورد رابطه موفقیت های آتی توپچی ها با مربی جدید و اخذ بالاترین قیمت بلیط فصل لیگ برتر، نگرانی اصلی بسیاری از حامیان آرسنال طی هفت ماه باقی مانده تا پایان قرارداد ونگر، خواهد بود. نگرانی دیگری که پیرامون این باشگاه وجود دارد، ترکیب فعلی آرسنال و توانایی کافی ستارگانی نظیر تئو والکات، الکسیس سانچز ، سانتی کازورلا و مسوت اوزیل برای انتقال قدرت است. علاقه و ایمان ونگر به سیستم جوانگرایی باشگاه و معرفی ستارگان جوانی مانند هکتور بیرین و آلکس ایووبی نیز به حساسیت دیگری که پیرامون مربی بعدی باشگاه وجود خواهد داشت، تبدیل شده است.

استخدام هاو، طرح ویژه آرسنال برای دوران پسا-ونگر

ونگر در سراسر دوران مربی گری اش به اصول و فلسفه فوتبالی خود متعهد بوده و جای تعجبی ندارد اگر ببینیم پس از خروج از آرسنال ارتباطش با کار در انگلیس و خصوصا باشگاه آرسنال قطع نشده باشد. پیش از این، ونگر به خبرنگاران اعتراف کرده بود که او می تواند حتی پیشنهاد همکاری رایگان با مربی انگلیسی که تیمش بهتر از تیم او بازی کند، را بپذیرد. همین مصاحبه و ادای کلمه مربی انگلیسی بود که باعث شد گمانه زنی ها برای مربی بعدی “انگلیسی” آرسنال و شخص “ادی هاو” افزایش پیدا کند.

به هر صورت و با صرف نظر از مبحث تیمی که مربی فرانسوی پس از پایان دوران مربی گری اش انتخاب و همکاری با آن را آغاز خواهد کرد، می دانیم قطعا ونگر اولین انتخاب سران آرسنال برای آینده باشگاه است و همه تلاش ها به حفظ او در باشگاه ختم خواهد داشت.

این مطلب در سایت "طرفداری" منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال