شناسایی برندگان جوایز خلاقیت نمایشگاه CEATEC 2016 (10 عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

عکس شماره ۱ ⇩
عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

نمایشگاه CEATEC هر سال در ژاپن برگزار می گردد و شرکت ها در زمینه های گوناگون تازه ترین محصولات خود را به اکران قرار میدهند و شرکت هایی مرتبط با تکنولوژی که خوب ترین ایده ها را در محصولات خود مورد استفاده قرار داده اند، جوایزی را در زمینه های گوناگون میگیرند.

کلیک – هر ساله تمام شرکت ها در زمینه های گوناگون سعی می کنند تازه ترین محصولات خود را عرضه کنند و امیدوارند محصولات آن ها بتواند جهان را عوض کند. در رقابت بین شرکت های گوناگون برای عرضه تازه ترین محصولات خود، شرکت هایی پیروز می شوند که خوب ترین ایده ها را در تولید محصولات جدید خود به کار گرفته باشند. از سال ۲۰۰۰ تاکنون، هر سال نمایشگاهی تحت عنوان نمایشگاه CEATEC در ژاپن به انجام رسانده میشود که در آن شرکت های فعال در زمینه تولید و ایجاد محصولات و نقشهای مرتبط با تکنولوژی، محصولات و نقشهای خود را در معرض اکران میگذارد و در پایان به شرکت هایی که خوب ترین نو آوری ها و فعالیت های نو آورانه را در تولید محصولات و یا نقشهای خود مورد استفاده قرار داده اند، جوایزی اهدا می شود. نمایشگاه CEATEC 2016 که مدتی پیش به انجام رسانده شد، نیز از این قاعده مستثنی عدم. در ادامه به معرفی شرکت ها و محصولات آن ها توجه میکنیم که کامیاب شدند جوایز این نمایشگاه را در بخش های گوناگون از آن خود کنند.

فوجیتسو: تندرست و بهداشت و جایزه مخصوص نمایشگاه

عکس شماره ۲ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت فوجیتسو کامیاب شد با ارائه عینک هوشمند رتیسا (Retissa) جایزه بخش تندرست و بهداشت و همچنین جایزه بزرگ مخصوص این نمایشگاه را به خود اختصاص دهد. تکنولوژی تازه ای در این عینک مورد استفاده قرار داده نشده است و قبلا نیز شرکت فوجیستو تکنولوژی به کار گرفته در این عینک را به کار گرفته است؛ اما عموم مردمان در این نمایشگاه برای نخستین بار با این محصول آشنایی پیدا کردند. هدف فوجیستو از تولید این عینک مدد به افرادی با بینایی ضعیف بوده است. در این عینک عکس و تصویر با مدد لیزر مستقیما به شبکیه چشم کاربر تابانیده می شود. این عینک با تکنولوژی توسعه یافته خود قادر هست جایگزین عینک های کهنه شود.

پاناسونیک: حمل و نقل

عکس شماره ۳ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

در نمایشگاه CEATEC امسال، پاناسونیک با ارائه یک سیستم سرگرمی و ناوبری با صفحه اکران لمسی و کلیدهای مهار کننده فیزیکی گرد، جایزه بخش حمل و نقل را به خود اختصاص داد. اغلب دستگاه های سرگرمی و ناوبری ماشین ها که در حال حاضر مورد استفاده قرار داده میشوند، یا به سختی قابل استفاده هستند و یا حساسیت صفحه اکران آن ها به لمس کاربر به اندازه کافی زیاد نیست و یا بهره گیری از صفحه اکران لمسی آن ها در ضمن رانندگی دشوار است. پاناسونیک در این نمایشگاه سیستم تازه ای را ارائه کرد که در آن صفحه اکران خازنی با دکمه های مهار کننده فیزیکی گرد با یکدیگر تلفیق شده اند؛ بنابراین رانندگان قادر هستند با چرخاندن دکمه های گرد بخش های گوناگون صفحه اکران را بینند.

۴R Energy: رابطه هوشمند

عکس شماره ۴ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت ۴R Energy کامیاب شد با ارائه پروژه Freedom، جایزه بخش رابطه هوشمند این نمایشگاه را از آن خود کند. پانل های خورشیدی و باتری های خانگی (باتری هایی که انرژی خورشید را به برق مبدل میکنند و برق مورد نیاز منازل را تأمین می کنند) نقش بسزایی در کاهش میزان دی اکسید کربن دارند و همانطور که آگاهی میدارید بخش زیادی از این انرژی صرفا برای خود ما آماده میشود. Freedom پروژه ای است که به موجب آن کل یک منطقه تبدیل به یک نیروگاه جایزی (کلکسیونی از تجهیزات تولید کننده انرژی مانند توربین های بادی، نیروگاه های برق آبی کوچک، تجهیزات تولید کننده برق با بهره گیری از منابع تجدید پذیر و موارد دیگر است) می شود که در آن انرژی تولید شده بین همه افراد تقسیم می شود.

VRC: عکس و تصویر برداری دیجیتال

عکس شماره ۵ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت VRC با ارائه اسکن سه بعدی Shun’X خود کامیاب به کسب جایزه بخش عکس و تصویر برداری دیجیتال این نمایشگاه شد. در حال حاضر اسکنرهای زیادی در بازار وجود می دارند که از توانایی اسکن سه بعدی بدن انسان برخوردار هستند؛ اما سرعت عمل اسکنر Shun’X آن را از دیگر رقبای خود متمایز کرده است. اسکنر ساخته شده توسط شرکت VRC می تواند بدن را ظرف مدت ۴ ثانیه به طور کامل اسکن کند و عکس و تصویر اسکن دستگاه از بدن، کمتر از ۳ دقیقه پردازش و آماده میشود.

DJI: تکنولوژی موبایل

عکس شماره ۶ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت DJI بیشتر برای تهیه پهپادهای گوناگون شناخته شده است، اما امسال دست به ابتکار تازه ای زده است که نتیجه خوبی را برای این شرکت به همراه داشت. این شرکت با ارائه پایه موبایل Osmo قادر بود جایزه بخش تکنولوژی موبایل را از آن خود کند. افرادی که به فیلم برداری حرفه ای با گوشی های خود علاقه مند هستند، قادر هستند با گذاشتن گوشی خود بر روی این پایه از هر گونه لرزش عکس و تصویر در ضمن فیلم برداری پیش گیری کنند. در ضمن این پایه همراه با اپلیکیشنی عرضه شده است که از توانایی ردیابی صورت افراد و همچنین ردیابی کل بدن آن ها برخوردار است.

Armojoin: سرگرمی خانگیعکس شماره ۷ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت Armojoin هم قادر بود در این نمایشگاه جایزه سرگرمی خانگی را از آن خود کند. محصولی که قادر بود این جایزه را برای شرکت Armojoin به ارمغان بیاورد، Armo Shooter نام دارد. این محصول در ابتدا به عنوان ابزاری برای ایجاد بوهای گوناگون برای کاربران در هنگام تماشای تلویزیون بود و به این صورت باعث افزوده شدن یک بعد جدید به فیلم ها می شد که باعث می شد افراد هنگام تماشای تلویزیون، تکنولوژی واقعاً منحصر به فردی را آزمایند؛ اما امسال شرکت Armojoin با نسخه کوچولو تری از این دستگاه به نام Aroma Shooter Mini در نمایشگاه CEATEC حضور یافت که افراد قادر هستند آن را به آسانی بر روی گردن خود گذارند و اپلیکیشن پیام منتقل کنی نیز همراه با این محصول عرضه شده است که کاربران قادر هستند با ارسال شکلک های اموجی و استیکرها از طریق این اپلیکیشن به سایر افرادی که در حال بهره گیری از این دستگاه هستند، بفهمانند که آن ها در حال استشمام چه بوهایی هستند.

پاناسویک: اجزا

عکس شماره ۸ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

پاناسونیک در این نمایشگاه علاوه بر کسب جایزه بخش حمل و نقل، کامیاب شد با ارائه باتری لیتیوم یونی انعطاف پذیر جایزه بخش اجزا را نیز به خود اختصاص دهد. با توجه به اینکه باتری های یون لیتیومی در هنگام آسیب دیدن منفجر می شوند، یک باتری انعطاف پذیری که بدون هیچگونه زیانی قادر هست خم شود، بدون تردید پیشرفت بزرگی در صنعت باتری سازی است. در ضمن می توان از این باتری ها در لوازم پوشیدنی الکترونیکی که انعطاف پذیری در دیزاین و ساخت آن ها یک اصل اهمیتی می دارد، نیز بهره گرفت.

NEC: نرم افزار

عکس شماره ۹ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت NEC با ارائه سیستم تازه ای که قادر هست برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی به کار گرفته شود، کامیاب شد جایزه بخش نرم افزار نمایشگاه را از آن خود کند. دوربین های بدنی (دوربین هایی که معمولا نیروهای پلیس به بدن خود متصل می کنند و در هنگام مواجه آن ها با عموم مردمان و یا برخورد با مجرمان، وقایع در حال اتفاق را به صورت کامل ضبط می کنند) تکنولوژی تازه ای نیستند، اما دستگاه ای که توسط شرکت NEC به وجود آمده است، این امکان را برای دوربین های امنیتی فراهم کرده است که تصاویر ضبط شده را همزمان و به صورت زنده برای فرماندهان نیروهای پلیس و نیروهای امنیتی ارسال کنند. همچنین این سیستم جدید می تواند تنظیمات دوربین ها را بر اساس شرایط محیطی (مثلا محیط های تاریک) عوض کند. این سیستم توانایی تشخیص چهره را نیز برای دوربین ها فراهم کرده است و هنگامی که فرد مورد نظر تشخیص داده شد، نیروهای امنیتی از طریق ساعت های هوشمند خود از این موضوع مطلع می شوند.

هوندا: دیزاین صنعتی

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس معرفی برندگان جوایز ابتکار نمایشگاه CEATEC 2016

شرکت هوندا نیز کامیاب شد با ارائه پلتفرم دیجیتالی متغیر خود، جایزه بخش دیزاین صنعتی را از آن خود کند. این ایده مفهومی مدت کوتاهی است که مطرح شده است، اما در این نمایشگاه برای اولین بار به عموم مردمان شناسانده شد. این پلتفرم اساسا برای ایجاد دستگاه های حمل و نقل پیشنهادی بر اساس نیازهای فرق می دارد. این پلتفرم در بر می داری یک اتم عمده است که به وسیله آن می توان دستگاه های حمل و نقل فرق می داری برای افراد سن دار، والدینی با دو بچه کودک، تحویل اجناس گوناگون در منازل، استفاده بخش دولتی و موارد دیگر دیزاین و بوجود آورد.

_________________________________

گردآوری از : خجسته ز.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به شعر حافظ شيراز می‌رقصند و می‌نازند
««« »»»
سيه چشمان کشميری و ترکان سمرقندی

شناسایی برندگان جوایز خلاقیت نمایشگاه CEATEC 2016 (10 عکس)

TT / 253 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال