قول باراک اوباما برای اعزام آدمیزاد به مریخ تا سال ۲۰۳۰


با دیگران به اشتراک بگذارید

قول اوباما برای اعزام انسان به مریخ تا سال ۲۰۳۰

تصویر و عکس وعده اوباما برای اعزام انسان به مریخ تا سال ۲۰۳۰

در صورتی که پیگیر اخبار ایلان ماسک هستید، حتما به یاد دارید که یکی از معضلات بزرگ در جلو رو برای پروژه سفر به مریخ، تامین مالی برای زیرساخت های مورد نیاز است.

به گزارش کلیک، امروز بخشی از نظرات باراک اوباما در رابطه با چشم انداز سفر انسان به مریخ تا دهه ۲۰۳۰ انتشار داده شد. وی نقل کرده است “ما یک هدف مشخص برای فصل بعدی تاریخ ایالات متحده در فضا داریم: فرستادن انسان به مریخ.”

وی در رابطه با جزییات بیشتر این رویداد حرف زده و به همکاری نزدیک با شرکت های فضایی خصوصی اشاره کرد. وی گفت “سفر به مریخ نیازمند همکاری بین دولت و شرکت های خصوصی است و ما قدم در این راه قرار خواهیم داد. در طی دو سال آینده، شرکت های خصوصی برای اولین بار فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند برد.”

مخصوصا ناسا و قصر سفید امروز اعلام کردند که به شرکت های تجاری فضایی خصوصی این شانس را می دهند تا ماژول و تجهیزات را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کنند. ماموریت مجلسی ISS در سال ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید و ناسا به دنبال استفاده های بعدی آن است. یک گزینه این قادر هست باشد که شرکت های تجاری فضایی از آن به عنوان سکوی پرتاب به سایر ایستگاه های فضایی است.

اخیرا شرکت های خصوصی خواست بهره گیری از یک پورت خالی در ISS را به ناسا داده اند. ناسا نقل میکنید “بخش خصوصی با اشتیاق پاسخ داده است و این پاسخ ها نمایان میکنند که شرکت های آمریکایی تمایل زیادی به اضافه کردن یک ماژول تجاری در ISS دارند.”

از دیگر جزییاتی که رئیس جمهور اوباما و ناسا اعلام کردند، ساخت دستگاه های مسکونی(habs) برای مسافرت های دور دست فضایی است. وی افزود “من خرسندم اعلام کنم ما مشغول کار با شرکای تجاری هستیم تا یک محل سکونت بادوام برای حمل‌ونقل فضانوردان در ماموریت های طولانی مدت در اعماق فضا بوجود آوریم. این ماموریت ها به ما یاد میگیرند که انسان قادر هست خارج از زمین زید.”

ناسا به موارد دیگری نیز اشاره کرد که در فاصله زمان حال تا دهه ۲۰۳۰ برای سفر به مریخ پیش خواهد آمد. ناسا مد نظر گیرد در دهه آینده یک فاز “اثبات” برای تعیین قابلیتهای فضانوردان در طی روزها و هفته های دور از زمین بوجود آورد.

مسلما پیش از رسیدن به بازه وقتی تعیین شده، کارهای بسیاری باید انجام شود. در مواجهه با ارسال انسان به فضا در فاصله ای دورتر از مدار زمین، چیزهای زیادی برای آموزش است. البته بدیهی است بخش بزرگی از این جامعه فضایی را شرکت فضایی اسپیس اکس با برنامه سفر به مریخ خود تشکیل می دهد. اگر ناسا و شرکت هایی همچون اسپیس اکس با یکدیگر مشارکت دارند، امکان می دارد جدول وقتی شناسانده شده توسط باراک اوباما به سرانجام برسد.

*********************

نگارنده : آتوسا ظ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ياد باد آن که نگارم چو کمر بربستی
««« »»»
در رکابش مه نو پيک جهان پيما بود

قول باراک اوباما برای اعزام آدمیزاد به مریخ تا سال ۲۰۳۰

TT / 70 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال