علل اصلی برای آرایش و میکاپ نکردن


با دیگران به اشتراک بگذارید

دلایل مهم برای آرایش نکردن

تصویر و عکس علل اصلی برای آرایش نکردن

آرایش کردن همیشه به ضرر پوست به پایان رسانده میشود می خواهیم به علل اصلی برای آرایش نکردن شما اشاره کنیم در صورتی که آرایش نکنید و از رژگونه و ریمل بهره نگیرید قادر هستید پوستی سالم و شفاف داشته باشید بهتر است از روش های مراقبت از پوست کمک بگیرید یکی از این روش ها نبود بهره گیری از محصولات میکاپ و آرایشی است که تاثیر زیادی بر جلو گیری از سالخوردگی زودرس قرار خواهد داد جلو گیری از کثیف کاری های میکاپ و آرایشی و التیام جوش ها به طور طبیعی با آرایش نکردن صورت خواهد گرفت.

از وقتی که می توانم به یاد بیاورم، مادرم از طرفداران سبک زندگی عمدتا بدون آرایش بود. بزرگ شدن در هندوستان، بدین معنا بود که او در سنین جوانی هرگز تشویق نمی شد و اغلب اجازه نداشت که آرایش کند. در عوض، روش درست مراقبت از پوست (چگونگی مراقبت از پوست در برابر خورشید و پیش گیری از سالخوردگی به طور طبیعی) را به او آموختند.

همانطور که قادر هستید تصور کنید، هنگامی که شروع به امتحان کردن آرایش کردم، او مقدار زیادی از دانش خود را را با من درمیان گذاشت. در حالی که همه دوستان من با صورت هایی پر از رژگونه و ریمل نمایان ساخته میشدند، من اجازه نداشتم از روش آنها پیروی کنم. من به مادرم التماس می کردم که به من اجازه دهد از رژ لب های روشن یا هرچیز براق دیگری بهره گیرم. اما او همیشه نقل میکرد: «تو به آرایش نیازی نداری، تو بدون آن هم خوشگل هستی» همچنین به من نقل میکرد که خوب نیست دائما به صورتم سرخاب بمالم و سپس آن همه آرایش را با مالش پوستم زدایم.

در حالیکه حالا می توانم از نصیحتش قدردانی کنم، اما من بسیاری از سال های نوجوانی ام را با سرکشی و آرایش کردن تا اندازه ای که از نظر فیزیکی امکان داشت، سپری کردم. حالا در دهه ۳۰ زندگی ام، به راستی آموخته ام پوستی که دارم را بپذیرم و دانش مادرم را با تمام دوستانم در میان قرار میدهم.

من مراقبم که تا حد ممکن، بدون آرایش باشم. اینکار براستی ظاهر پوست مرا عوض کرد، چون به آن اجازه نفس کشیدن می دهم. متوجه می شوم که پوستم هر بار، پاک تر و شفاف تر به چشم مییاید. در این مطلب ۵ علت اصلی بیان می کنم که چرا عاشق آرایش نکردن هستم.

۱- این کار به التیام جوش ها به طور طبیعی یاری میرساند

پوشاندن جوشها با کانسیلر، همیشه یک واکنش با سرعت عاطفی است زیرا به اکران گذاردن جوش ها، حالت خوشی ندارد. اما هنگامی که من به پوستم برای التیام یافتن، زمان می دهم، تاثیر مثبتی دارد و گاهی اوقات حتی به روند بهبودی سرعت می بخشد.

۲- باعث صرفه جویی در زمان می شود

از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای که صرف بهره گیری از وسایل درون کیف میکاپ و آرایشتان می کنید، صرفنظر کرده و آن را به انجام کاری اختصاص دهید که هیچوقت فرصت انجامش را ندارید، مانند مدیتیشن، رفتن از یک مسیر خوش منظره به محل کار یا نگاشتن اهدافتان در دفتر وقایع روزانه. تمام این ها قادر هستند باعث ایجاد یک طرز فکر سالم تر شوند و استرس (یک علت دیگر جوش زدن) را کم کنند.

۳-  کثیف کاری های میکاپ و آرایشی را کم میکند

قادر نیستم به شما نقل بکنیم که تا به حال چند بار بخاطر یک کثیف کاری میکاپ و آرایشی، شرمسار شده ام. مالیده شدن رژ لب روی دندان ها، انتشار داده شدن خط چشم و…  همه این ها برای من پیش آمده اند. آرایش نکردن بدین معناست که مجبور نیستید خودتان را برای یافتن هرگونه خرابکاری، مرتبا بررسی کنید. این مناسب است!

مطلب مرتبط:  خوب ترین تمرین‌ها برای مقابله با استرس

۴- این کار به مرطوب نگه داشتن پوست یاری میرساند

بسیاری از فونداسیون ها و پودرها، رطوبت پوست مرا برطرف میکنند و تمیز کردن تمام آن محصولات از روی پوستم در هر روز، باعث می شود پوستم کشیده شود. اصلا جالب نیست!

۵-  از جوش های بعدی پیش گیری می کند

جوش ها معمولا بخاطر بسته شدن منافذ ناپاک پوست ایجاد میشوند و بهره گیری از فونداسیونهای سنگین، قلم موهای میکاپ و آرایشی کثیف و دست زدن مداوم به صورتم، باعث تشدید آن در صورتم می شد. من عاشق آن هستم که با آرایش نکردن به پوستم اجازه دهم که دوباره، هوای جدید را احساس کند و متوجه شده ام که صورتم به دفعات کمتری، جوش می زند.

بنابراین دفعه دیگری که برای بیرون رفتن از خانه تهیه میشوید و بطور خودکار شروع به آرایش می کنید، یک لحظه وقت قرار بدهید و در آینه به خودتان نگاه کنید تا ببینید که آیا واقعا به آن نیاز دارید! پوست شما بدون آرایش، چقدر متفاوت به چشم خواهد آمد؟ آیا قادر هستید پوستی که دارید را بپذیرید؟ من شما را به مبارزه می طلبم تا به عنوان یک امتحان برای تغذیه پوستتان و افزایش اعتماد به نفس خود، آرایش نکردن را امتحان کنید. امکان می دارد تعجب کنید که چقدر احساس قدرت می کنید.

مجله تناسب اندام

***انتها***

نگارش از : بهمن ط.

سلامت پوست و مو در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به سرکشی خود ای سرو جويبار مناز
««« »»»
که گر بدو رسی از شرم سر فروداری

علل اصلی برای آرایش و میکاپ نکردن

TT / 144 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات