ازدیاد پایداری گیاهان درمقابل تنش های محیطی با میکروارگانیسم ها


با دیگران به اشتراک بگذارید

افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش های محیطی با میکروارگانیسم ها

تصویر و عکس افزایش مقاومت گیاهان در برابر تنش های محیطی با میکروارگانیسم ها
پژوهشگران کشور با بهره گیری از میکروارگانیسم‌های خاک‌زی محصولی را عرضه کردند که خلال بهبود رشد گیاهان، آنها را در برابر تنش‌های محیطی مقاوم می‌کند.

عباس کسائیان مجری نقش تولید کودهای بیولوژیک و فرآورده‌های گیاهپزشکی را از زمینه‌های تحقیقاتی خود نام برد و نقل کرد: در مطالعاتی که در این حوزه‌ها به انجام رساندیم به بزرگترین تولید کننده مواد بیولوژیک کشاورزی مانند کودها و مواد بیولوژیک گیاه‌پزشکی مبدل شدیم.

وی با اشاره به محصولات تولید شده در این زمینه اضافه کرد: در این مطالعات با کسب دانش فنی تولید مایه تلقیح نخود، لوبیا و سویا از کانون تحقیقات خاک و آب کشور تلاش کردیم در توسعه صنعت کشاورزی کشور و تامین محصولات ارگانیک گام‌هایی برداریم.

کسائیان تولید انبوه کودهای آلی و زندگی کردی و عوامل مهار بیولوژیک را یکی از دستاوردهای تحقیقاتی خود در راستای توسعه کشاورزی کشور برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر آن کامیاب به تولید بیووم پلاس مایکوریزا شدیم. این محصول بر اساس فواید مفید میکروارگانیسم‌های خاک‌زی همیار و همزیست با گیاهان به مخصوص قارچ‌های میکوریزی آربسکولار آماده شده است.

به گزارش ایسنا، مجری نقش خاطرنشان کرد: این محصول قارچ‌های مایکوریزا را در ریشه گیاه مستقر می‌کند و آب و عناصر معدنی نکته نیاز گیاه را سریع و به مقدار بیشتری به ریشه انتقال می‌دهد که در نتیجه با مصرف بیووم پلاس گیاه خلال برخورداری از رشد خوب تر، در برابرتنش های محیطی نیز مقاومت بیشتری کشف خواهد کرد.

_________________________

تهیه و تدوین: آريا خ.

طبیعت در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بيا که بلبل مطبوع خاطر حافظ
««« »»»
به بوی گلبن وصل تو می‌سرايد باز

ازدیاد پایداری گیاهان درمقابل تنش های محیطی با میکروارگانیسم ها

TT / 37 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال