تنها راه نجات مسلمانان در «هیهات مناالذله» حسین(ع) است


با دیگران به اشتراک بگذارید

تنها راه نجات مسلمانان در «هیهات مناالذله» حسین(ع) است

معاون حوزه علمیه مازندران با اشاره به این‌که زنده نگه داشتن محرم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: عاشورا مهم‌ترین جلوه گاه دین اسلام است و پرچم عزت آن همیشه در اوج باقی خواهد ماند.

تصویر و عکس تنها راه نجات مسلمانان در «هیهات مناالذله» حسین(ع) است

حجت الاسلام حمزه علی اکبری، در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، از مازندران با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، با اشاره به این که زنده نگه داشتن محرم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، گفت: عاشورا اصلیترین جلوه گاه دین اسلام است و پرچم عزت آن همیشه در اوج باقی خواهد ماند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: ابا عبدالله الحسین(ع) بر موضوع امر به معروف و نهی از منکر تاکید داشت و همه هدفش در واقعه عاشورا احیای این امر بود.

استاد حوزه علمیه مازندران ادامه داد: فرهنگ غنی عاشورا یک ظرفیت بسیار بزرگ برای پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام اکبری ادامه داد: اصلیترین عارضه و نتیجه ای که می توان از قیام امام حسین (ع) کسب کرد، تسلیم نشدن در مقابل زورمداران و تلاش در راه احیای معارف الهی در سخت ترین شرایط است.

وی با بیان این که امروز در دنیا شعار آزادگی و "هیهات" مناالذله امام حسین (ع) طنین انداخته است، گفت: علی رغم همه توطئه های دشمنان، امروز نهضت حسینی در سر تا سر دنیا به عنوان الگوی مهم نکته توجه ملت ها است.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به این که ذلت ناپذیری و استکبارستیزی فلسفه اصلی واقعه عاشوراست، گفت: امروز تنها راه نجات مسلمانان از توطئه های دشمنان استفاده و استفاده از الگوی حسینی است.

معاون حوزه علمیه مازندران اضافه کرد: روح ماه محرم و عاشورای حسینی، استکبارستیزی و ذلت ناپذیری است، یعنی امام حسین(ع) به شهادت رسیدند، اما زیر بار ستم نرفتند و این درس باید در تمام ابعاد نظام اسلامی نکته توجه باشد.

وی با بیان این که عزاداری حسینی تعظیم شعائر دینی است و باید با شور و شعور به انجام رسانده شود، اظهار داشت: عزاداری صرف به تنهایی قادر نیست تأثیر گذار باشد و باید در درون این عزاداری ها به بیان معضلات و نارسایی ها نیز توجه شده و امر به معروف و نهی از منکر به عنوان عمده ترین پیام عاشورا نکته توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به این که عبرت های عاشورا خوب ترین الگو برای جامعه امروز است، خاطرنشان کرد: وعاظ و خطبا باید درس های ناگفته نهضت حسینی را به شیوه ای موثر برای جامعه امروز بیان کنند.

معاون حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که عزاداری برای امام حسین(ع) باید با شعور و معرفت حسینی همراه باشد، بیان داشت: جامعه امروز بیش از هر وقت دیگری نیازمند استفاده از آرمان ها و ارزش های کلاسیک نهضت امام حسین(ع) است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال