انفجار هسته ای را در مقیاس حقیقی تصور کنید (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

انفجار اتمی را در مقیاس واقعی تصور کنید

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس انفجار اتمی را در مقیاس قرار می داری تصور کنید

انفجار اتمی را در مقیاس قرار می داری تصور کنید 

تاکنون جهان بمباران اتمی را در شهر هیروشیما و ناکازاکی به خود دیده است.آیا آگاهی میدارید مقیاس انفجار بمب اتمی تا چه مسافتی است؟ تسلیحات اتمی به خودی خود وحشتناک هستند، اما زمانی عمیق‌تر به موضوع نگاه کرده و مقیاس قرار می داری انفجار اتمی را درک کنیم، می‌بینیم بسیار ترسناک‌تر از آن چیزی است

که تا کنون تصور می‌کردیم. در واقع تسلیحاتی که بعد از اولین بمباران اتمی ساخته شده، بسیار توانا تر از آن چیزی بود که در بمباران اتمی هیروشیما (به عنوان یک مقیاس اندازه‌گیری) شاهد آن بودیم.بزرگترین انفجار اتمی در تاریخ بشریت مربوط به انفجار بمب اتمی تزار (Tsar Bomba) بود که قدرتی معادل ۵۰ مگاتن داشت و ۳۳۳۳ برابر توانا تر از انفجار اتمی هیروشیما بود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس انفجار اتمی را در مقیاس قرار می داری تصور کنید

البته روس‌ها برنامه اتمی دیگری نیز داشتند که یک بمب اتمی با قدرتی دو برابر بیشتر از قدرت بمب تزار – ۱۰۰ مگاتن و معادل ۶۶۶۶ انفجار اتمی هیروشیما – بود که خوش‌بختانه هیچ‌وقت آن را امتحان نکردند! البته بمب تزار هم دست کمی از این بمب نداشت؛ روس‌ها به خاطر ترس از تخریب این بمب و تشعشعات اتمی آن، قدرت آن را با بهره گیری از راهکارهایی به نصف منتقل کردند.

اما با این حال، این بمب در وقت امتحان، منطقه‌ای که در آن ول شده بود را کاملا از میان برد و  به گزارش پارس ناز قدرت آن در حدی بود که شیشه پنجره‌های مناطقی از نروژ و فنلاند (فاصله تقریبا ۱۰۰۰ کیلومتری) را نیز در هم شکست. بمب تزار در جزیره نوایا زملیا (Novaya Zemlya) در شمال روسیه و در فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری مسکو امتحان شد.

مقیاس قرار می داری انفجار اتمی بمبی مانند بمب B83 (که بزرگترین بمب اتمی واقع در زرادخانه اتمی آمریکا است) و قارچ ابری که از این انفجار تشکیل می‌شود، ارتفاعی بیشتر از ارتفاع پروازهای تجاری خطوط هوایی دارد. در واقع مقیاس قرار می داری انفجار اتمی بسیار ترسناک‌تر از آن چیزی است که تاکنون تصور می‌کردیم.

گجت نیوز

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال