موکت در چیدمان داخلی؛ هر آنچه باید بدانید! (۱۳ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید بدانید!

موکت یکی از انواع کفپوشی است که آسانی زیادی را برایتان بوجود می آورد و شخصیت خاصی به خانه می دهد. موکت کفپوشی است که از وقت های بسیار دور برای عایق شدن فضاهای سرد استفاده می شده تا سطحی گرم را در زیر پا بوجود آورد که امروزه کمی عوض شده است.
وب‌سایت چیدانه – صدف واقعیت: وقتی به فضایی وارد می شویم که کف آن نرم؛ گرم و صمیمی است، ناخودآگاه دوست داریم بیشتر در آن فضا بمانیم و از آنجا صفا بکنیم.
موکت یکی از انواع کفپوشی است که آسانی زیادی را برایتان بوجود می آورد و شخصیت خاصی به خانه می دهد. موکت کفپوشی است که از وقت های بسیار دور برای عایق شدن فضاهای سرد استفاده می شده تا سطحی گرم را در زیر پا بوجود آورد که امروزه کمی عوض شده است.
موکت اغلب برای اتاق خواب، محل مطالعه، زیر پله، راهرو و فضای نشیمن بهره گرفته میشود. موکت از جنس الیاف جاذب بوده و سرو صدا را کم میکند. باعث می شود اتاق در زمستان گرمتر و در تابستان سرد تر شود.

کفپوش موکت چه چیزی است؟

موکت از منسوجات ضخیم و سنگینی است که برای پوشاندن سطح کف بهره گرفته میشود. موکت قادر هست از الیاف طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد که عموما شامل لایه ای از کرک و پرز در قسمت بالایی است. موکت به جهت عایق کردن فضا، ایجاد سطح کف گرم و راحت، کاهش صدا و اصافه کردن رنگ به دکوراسیون منزل بهره گرفته میشود.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
در انتخاب موکت به عنوان کفپوش به چه چیزی دقت داریم؟

رنگی را برگزید که با دکوراسیون و حال و هوای اتاق هماهنگ باشد. رنگ های خنثی برای اکثر فضاها عالی هستند و رنگ های روشن تر قادر هستند فضاهای کوچولو را بزرگتر جلوه کنند. آبی و سبز سرد رنگ، دکوراسیون آرام و ملایمی خلق می کند درحالی که قرمز تند یا رنگ های طلایی قادر هست فضاهای بزرگ را صمیمی تر نمایان کنند. موکت های موثر باش با رنگ های تیره، ناپاکی و لکه ها را نمایان نمیکنند و قادر هستند فضا را لوکس تر کنند.

عکس شماره ۲ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
با خود بر آن بشوید الیاف مصنوعی را می خواهید بهره گیرید یا طبیعی. اولویت انتخاب جنس موکت، پشم است و اغلب قیمتی تر و پر هزینه تر هم هست.
عکس شماره ۳ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
دو نوع پرز برای موکت وجود دارد: پرز بریده شده و تکه ای، پرز حلقوی و یا مخلوط هر دو. پرزهای بریده به علت پرزهای صاف و قائم خود ظاهر مجلسیتری دارند. در پرز حلقوی، الیاف به شکل حلقه ای و پشت سر هم قرار دارند و سطحی نرم و صاف را به وجود می آورند.

نوعی از موکت را برگزید که بتوانید به سادگی از آن مراقبت کنید. با داشتن کودکان و همینطور جانداران خانگی بهتر است از موکت هایی که به لکه مقاوم هستند و کمتر کثیف می شوند بهره گیرید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
بهره گیری از لایه اضاقی موکت را از یاد نبرید، این لایه قدرت، مقاومت و نرمی بیشتری به همراه دارد. همچنین این لایه دوام و ماندگاری موکت شما را زیاد کرده، ساییدگی و پارگی را کم میکند و خانه شما را عایق می کند و در جذب صدا مؤثر است.

مزایای کفپوش موکت

موکت در رنگ ها و نقشهای متنوع وجود دارد تا ظاهر و عاطفی خوشگل تر به اتاق یا دکوراسیون خانه شما بدهد. وقتی که از موکت بهره میگیرید زیر پایتان احساس نرمی و گرمی می کنید و ویزگی های عایق آن باعث می شود با نگهداشتن گرما و حرارت داخل خانه در فصل سرد حفظ شده و محیط داخلی خوب تری شکل گیرد. در نتیجه هدر رفت و مصرف انریی هم کاهش کشف میکند. موکت جاذب صوت بوده و سر و صدای قدم زدن یا جابجایی لوازم و مبلمان را کم میکند. موکت سطحی امن و مطمئن را بوجود می آورد، از لیز خوردن و زمین خوردن پیش گیری می کند و اگر قرار است زمین خوردنی هم اتفاق بیفتد روی زمین نرم می افتید!!
عکس شماره ۵ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
معایب کفپوش موکت

آفتاب و نور مستقیم خورشید امکان می دارد رنگ موکت را کمرنگ کند. ولی انواع موکت هایی که به نور خورشید مقاوم هستند، قادر هستند برای فضاهایی که در معرض مستقیم آفتاب قرار دارند، بهره گرفته شوند. بافت پرپشت موکت، رطوبت، لکه و کپک بیشتری به سوی خود میکشد. این مورد را باید آگاهی بدارید که موکت هایی که با آب نابود شده و آسیب دیده اند، را باید هرچه با سرعت تر کنار زد چون قادر هستند قارچ و کپک را به لایه زیرین رساند و زیانهای جدی تری بوجود آورد. موکت برای فضاهای مرطوب پیشنهاد داده نمیشود. اگر موکت به خوبی و مرتبا پاک نشود، قادر هست حساسیت و آلرژی به گرد و خاک و ناپاکی را تشدید کند.

مراقبت و نگهداری از موکت

موکت را مرتب با جارو برقی پاک کنید و مطمئن شوید که به خوبی پاک شده است. لکه و کثیفی را هر چه با سرعت تر از روی موکت زدایید. با کیفیت ترین نوع موکت هم تا ۱۵ سال و با نگهداری و مراقبت خوب ماندگار است.

عکس شماره ۶ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
انواع موکت

در فضاهایی از منزل مانند عکس و تصویر زیر بهتر است از رنگ های خنثی در کفپوش موکت بهره گیرید. فضای کلی روشن بوده و به همین علت موکت به عنوان نقطه مؤسسه ای به چشم نمی خورد.

عکس شماره ۷ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
موکت تیره در فضای رستوران قادر هست لکه های مواد غذایی را پنهان بکند و فضای بزرگ را کمی صمیمی تر جلوه دهد. ار موکت با دوام بهره گیرید تا در مقابل پایه های صندلی و جابجایی مکرر آنها دچار معضل نشود.
عکس شماره ۸ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
برای اتاق خواب از موکت هایی بهره گیرید که حس گرمی و آسانی بوجود آورد. موکت با رنگ روشن در عکس و تصویر بالا در برابر لوازم و سرویس تک رنگ، هماهنگی و جلوه خوبی بوجود مییاورد. پرزهای برید شده رسمی بوده و با سبک سرویس خواب همخوانی بیشتری دارد.
عکس شماره ۹ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
اتاق استراحت کنی که در عکس و تصویر میبینید، در بر می داری موکت بافت داری است که در مقابل کاغذ دیواری و سرویس خواب لوکس اتاق، ظاهری طبیعی بوجود می آورد.
عکس شماره ۱۰ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
موکتی به رنگ خاکستری تیره که در اتاق خردسال بهره گرفته شده است، با کاغذ دیواری و دایره های خاکستری رنگ روی دیوار اتاق هماهنگ است.
عکس شماره ۱۱ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
موکت با پرزهای بلند، ظاهری ژولیده بوجود می آورد که در زیر پا حس خیلی خوبی بوجود مییاورد. این نوع موکت اعجازی هستند که کثیفی و ناپاکی را میپوشانند. پس اطمینان داشته باشید که به خوبی از این موکت نگهداری و محافظت می کنید.
عکس شماره ۱۲ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!
موکت طرحدار و رنگی راهرو و پله ها را تبدیل به شاخص اهمیتی می داری در دکوراسیون منزل می کند. موکتی را برگزید که ساییدگی و فشار قدم های پا در اثر بالا و پاببن رفتن پله ها را تحمل کند. موکت برای پله باید ضخامتی داشته باشد که در لب پله امکان تا شدن و فرم گرفتن را داشته باشد.
عکس شماره ۱۳ ⇩عکس موکت در دکوراسیون داخلی؛ هر آنچه باید آگاهی بدارید!

****اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد****

نگارش توسط: بيتا ر.

دکوراسیون و هنر در بخش خانه سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سرشک من که ز طوفان نوح دست برد
««« »»»
ز لوح سينه نيارست نقش مهر تو شست

موکت در چیدمان داخلی؛ هر آنچه باید بدانید! (۱۳ عکس)

TT / 244 — TP / 21%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات