ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای مسافرت به مریخ را گزارش کرد (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای سفر به مریخ را اعلام کرد

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای سفر به مریخ را اعلام کرد

روز سه شنبه ایلان ماسک، موسس و مدیر عامل اسپیس اکس برنامه کلونی سازی مریخ خود را افشا کرد.

به گزارش کلیک، ماسک در رابطه با ساخت گونه های بین سیاره ای با مدد تکنولوژیهایی مانند راکت چندین بار مصرف، موتورهای فوق قوی، سوخت فیبرکربن و غیره صحبت کرد. او مد نظر گیرد افراد زیادی را به مریخ برده و سپس بازگردد و باز هم افراد بیشتری را ببرد و به تدریج یک تمدن بسازد.

در اینجا خلاصه ای از نکات اصلی سخنرانی ایلان ماسک در کنفرانس بین المللی فضانوردی در مکزیک را خواهید دید.

سفر بین ستاره ای با “دستگاه حمل و نقل بین سیاره ای”

در ویدئویی که پیش از رویداد توسط اسپیس اکس انتشار داده شد، شرکت از “دستگاه حمل و  نقل بین ستاره ای” خود رونمایی کرد. این ویدئو راکت تازه اسپیس اکس با نام مخفف BFR را نمایان میکرد. این موشک بسیار بزرگ تر از راکت فالکون ۹ است. این راکت ۲۶،۷۳۰،۰۰۰ پوند نیرو در لحظه پرتاب تولید می کند، قطر آن ۱۷ متر، ۱۲ متر قطر بوستر راکت و ۱۲۲ متر ارتفاع دارد. این ویدئو نمایان میکند که سفینه فضایی در مدار پارک شده و BFR به جایگاه باز می گردد.

آغاز حرارت دادن مریخ

برای قابل سکونت ساختن مریخ، الون ماسک در رابطه با حرارت دادن سیاره صحبت کرد. حرارت داده شدن آن باعث آب شدن یخ ها شده و بخار آب آزاد شده، تشکیل اتمسفر می دهد. این کار دمای مریخ را قابل سکونت تر کرده و از انسان در مقابل اشعه خورشید محافظت می کند. البته ایلان ماسک پیش از این در این مورد حرف زده بود.

سفر مریخ باید هزینه ای در حد تهیه کرد خانه داشته باشد

در آینده سفر به مریخ به اندازه تهیه کرد یک خانه هزینه دارا خواهد بود. در واقع ماسک مد نظر گیرد هزینه سفر به مریخ تقریبا ۲۰۰،۰۰۰ دلار مبلغ تهیه کرد یک خانه در ایالات متحده باشد. ماسک مد نظر گیرد هر بار بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر را رساند تا هزینه های سفر را کم کند. هرقدر تعداد مسافرت ها افزایش و فناوری پیشرفت کند، هزینه سفر کاهش کشف خواهد کرد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای سفر به مریخ را اعلام کرد

علت تجارت ماسک، فتح مریخ است

ایلان ماسک یک تاجر بسیار خوب است. او آگاهی میدارد به چه صورت از روش های گوناگون پول خوبی کسب کند. در این رویداد وی گفت تنها علت اینکه ثروت کسب میکند، این است که رویای سکونت در مریخ را عملی کند.

تمدن خودکفا در طی ۴۰ الی ۱۰۰ سال

رفتن به مریخ و ایجاد یک تمدن خودکفا چیزی نیست که در آینده نزدیک پیش بیاید. ماسک این را آگاهی میدارد. او می اندیشد برای انسان حدود ۴۰ تا ۱۰۰ سال زمان میبرد که به مریخ رفته و خانه ای برای خود بسازد. وی با نقل کردن این مورد افزود که ساختن ۱۰۰۰ سفینه فضایی برای انتقال تعداد زیادی انسان نیز مدتی زمان خواهد برد.

سفینه فضایی ماسک حدود ۱۰۰ نفر را طی ۸۰ روز به مریخ خواهد برد.

ماسک مد نظر گیرد زمان پرواز را به ۸۰ تا ۱۵۰ روز کم کند که بسته به پیشرفت فناوری و سال ارسال سفینه به فضا خواهد داشت. وسیله مورد استفاده، قابل استفاده مجدد است. برای کاهش هزینه، سفینه در مدار سوخت گیری خواهد کرد.

بعد از آنکه سفینه پرتاب شد، بوستر و سفینه از هم طلاق خواهند گرفت. بوستر بعد از ۲۰ دقیقه به زمین باز خواهد گشت و سفینه فضایی به سمت مدار حرکت می کند. از زمین، بوستر یک مخزن سوخت به سفینه می رساند و بعد از ۳ الی ۵ بار، مخزن سفینه پر خواهد شد.

ماسک مد نظر گیرد از مریخ برای سفر بازگشت، سوخت آماده کند

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای سفر به مریخ را اعلام کرد

ماسک مد نظر گیرد اسپیس اکس بتواند با همان راکت که انسان را به مریخ می برد، افراد را از مریخ نیز بازگرداند. برای انجام این کار، باید در همان‌جا سوخت آماده کند. به این منظور قادر هست از متان بهره گیرد که از سطح منجمد شده مریخ و کربن دی اکسید حاصل میشود. این شرکت مد نظر گیرد یک ایستگاه تهیه سوخت در آن جا بوجود آورد.

ساخت دستگاه حمل و نقل برای کل منظومه شمسی

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای سفر به مریخ را اعلام کرد

در طول این کنفرانس، موسس اسپیس اکس توضیح داد که چرا بر آن شده است نام “جابجا کننده مستعمراتی مریخ” را به “دستگاه حمل و نقل بین سیاره ای”عوض کند. ایلان ماسک مد نظر گیرد فراتر از مریخ و فراسوی مرزهای منظومه شمسی به سفر و ماجراجویی توجه بکند.

وی گفت با بهره گیری از یک راکت، سفینه فضایی، تانکر سوخت گیری و مخزن پیشرانه، افراد قادر هستند به هر مکانی در منظومه شمسی سفر کنند.

نام اولین فضاپیمایی که به مریخ می رود

اولین سفینه فضایی که انسان را به مریخ می برد، احتمالا از روی کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ خانمهای داگلاس آدامز برگزیده شده و “قلب طلا” نام خواهد داشت.

______________________

تهیه و تدوین : سينا ف.

نجوم و فضا در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز راه ميکده ياران عنان بگردانيد
««« »»»
چرا که حافظ از اين راه رفت و مفلس شد

ایلان ماسک مشروح برنامه ش برای مسافرت به مریخ را گزارش کرد (۴ عکس)

TT / 164 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال