پیامد های راندن در دوره بارداری


با دیگران به اشتراک بگذارید

عوارض رانندگی کردن در دوره حاملگی

تصویر و عکس پیامد راندن در دوره حاملگی

خانم های باردار خوب تر است در این زمان کمتر پشت فرمان بنشینند بیماری فشارخون بالا, احتمال زایمان زودرس, دیابت مهار نشده, کم خونی جدی و یا حاملگی پرخطر  خانم های باردار را به مخاطره می اندازد و امار تصادفات این افراد را بالا میبرد خوب تر است با بستن کمربند مطمئنی و حفظ آرامش در مراقبت از خود و جنینتان بکوشید و از بروز تصادف جلو گیری کنید .چون با وجود تصادف خطرات زیادی تندرست جنین را به مخاطره می اندازد و قادر هست به جفت و یا رحم زیان وارد کند.

خطر بروز تصادفات رانندگی در سه ماهه دوم بیشتر است
زنهایی که در دوره حاملگی پشت فرمان می نشینند، باید بیشتر احتیاط کنند. به عقیده متخصصان خطر بروز تصادف در سه ماهه دوم حاملگی بیشتر است، به دلیل اینکه خانم باردار در این دوره احساس رنجش زیادی ندارد و فعالیت هایی مانند رانندگی و غیره را کنار قرار نمیدهند.در شروع زمان حاملگی علائمی مانند حالت تهوع، خستگی و بیخوابی مانع از رانده میشود، اما در سه ماهه دوم خانم ها راحت تر هستند. بنابراین بیشتر پشت فرمان می نشینند و بیشتر در معرض زیان قرار می گیرند.این خانم ها نباید رانند
اگر در دوره ی حاملگی دچار مشکلاتی از قبیل بیماری فشارخون بالا, احتمال زایمان زودرس, دیابت مهار نشده, کم خونی جدی و یا حاملگی پرخطر هستید، نباید پشت فرمان بنشینید. خوب تر است شرایط تان را مهار کنید و از رانندگی بپرهیزید.پیش از رانندگی، از بلند کردن اشیای سنگین مانند کیف یا چمدان و گذاشتن آنها در صندوق عقب ماشین بپرهیزید.همیشه در ماشین، پرونده ی پزشکی مربوط به حاملگی تان و یا یک گزارش مختصر از وضعیت حاملگی تان داشته باشید.دفترچه بیمه، آخرین سونوگرافی و نتایج آخرین امتحانات و غیره همراهتان باشد.برای راحتی خودتان خوب تر است یک کوسن راحت پشت کمرتان روی صندلی ماشین گذارید تا از بروز کمردردهای احتمالی جلو گیری کند و در وضعیت آسانتری رانید.

ایربگ برای جنین خطرناک نیست
برخی از خانم ها تصور می کنند که ایربگ ماشین برای جنین داخل شکم خطرساز است، بنابراین آن را غیرفعال می کنند.توجه داشته باشید که ایربگ، شما و جنین تان را از حوادث ناگوار تصادفات رانندگی حفظ می کند.این کیسه ی هوا در ماشین تعبیه شده است تا از سر و بازوهای شما در برابر ضربه های احتمالی محافظت کند.

کمربند مطمئنی عالی ضروری است
اگر کمربند مطمئنی به درستی بسته نشود، احتمال دارد که برای خانم های باردار خطرساز شود. ضروری است کمربند را طوری تنظیم کرده و ببندید که روی شکم تان فشار نیاورد.
برای این کار، باید قسمت مورب آن دورتر از گردن و روی شانه و بین قفسه سینه بیافتد.

قسمت پایین کمربند را به گونه ای تنظیم کنید که زیر شکم تان قرار بگیرد و فشار به روی شکم وارد نکند.
اگر تصادف کردید چه کنید؟
اگر خدای نکرده تصادف کردید، فرقی نمی کند که جدی یا جزئی باشد، حتما به پزشک متخصص بانوان مراجعه کنید تا بررسی های ضروری را برای تایید تندرست جنین به انجام رساند.
پزشک باید احتمال بروز خونریزی، ضربه به سر و یا هر نوع شکستگی را چک کند.
پزشک متخصص، تنها کسی است که قادر هست متوجه شود جنین، رحم یا جفت دچار معضل شده است یا خیر.

—براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : سالار س.

سلامت بانوان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ذره خاکم و در کوی توام جای خوش است
««« »»»
ترسم ای دوست که بادی ببرد ناگاهم

پیامد های راندن در دوره بارداری

TT / 83 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال