سید حسن نصرالله: جنگ عربستان در یمن از روی کینه وهابیت است/ یمن همچون کربلاست


با دیگران به اشتراک بگذارید

سید حسن نصرالله: جنگ عربستان در یمن از روی کینه وهابیت است/ یمن همچون کربلاست

خبرگزاری فارس: سید حسن نصرالله: جنگ عربستان در یمن از روی کینه وهابیت است/ یمن همچون کربلاست

دبیرکل حزب‌الله لبنان شخصا در مهمانی عاشورا در منطقه الضاحیه در بیروت حاضر شد و به سخنرانی توجه کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مهمانی عاشورای امام حسین (ع) در مجتمع «سید الشهداء» درمنطقه الضاحیه در جنوب بیروت در جمع عزاداران حاضر شد.

دبیرکل حزب الله لبنان در جمع عزاداران گفت: در ابتدا امروز به پدران و مادران شهدایی که از کرامت و مقدسات پاسداری کردند؛ تسلیت نقل میکنیم و امروزه با حزن و غم شهدای کابل و بغداد که به دست تکفیری ها کشته شده اند مواجه هستیم.

حسن نصرالله اضافه کرد: از حضور گسترده شما در این روز عظیم ممنونم، حضوری که نمایان کننده محبت و آمادگی شما برای فداکاری است.

سید حسن نصرالله در این مهمانی گفت: امسال به نسبت بالایی از حجم انفجارها و حملات تروریستی علیه مراسمات امام حسین (ع) کاسته شده و این به خاطر پیروزی های مجاهدین در تمامی میدان هاست که جماعت تکفیری را با عجز و ناتوانی روبه رو کرده است.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: امروز از یمن سخن نقل خواهیم کرد و ما نقل کرده ایم که عزاداری ها در ضاحیه، صور، بعلبک و الهرمل تا البقاع غربی با موضوع یمن و همدردی با مردمان یمن و ارتش و کمیته های مردمی اش باشد.

وی ادامه داد: برای یک کارشناس و تحلیلگر روشن است که جنگ عربستان در یمن با اهداف سیاسی نیست و نمایان کننده سطح کینه و انتقامی است که نظام سعودی در حق یمنی ها دارد؛ این شکل از کشتار و خون ریزی با اهداف سیاسی نیست؛ بلکه کینه وهابیت است. جنگی که می خواهد اراده یمنی ها را از بین ببرد؛ مردمی که خواستار استقلال و عزت خود هستند.

نصرالله اضافه کرد: یمن امروز همچون کربلا شاهد قربانی کردن ها و اجساد تکه تکه شده است، در صنعاء و در تمامی یمن صحنه ای از حزن و اشک و همچنین قهرمانی و ایستادگی در برابر ابزار کشتار آمریکایی- سعودی است.

او تأکید کرد که یمنی ها در مقابل این جنگ کمر خم نخواهند کرد و در مقابل این دشمنی ایستادگی خواهند کرد و همچنان که امام خامنه ای فرمود «بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد».

وی در آخرین سخن به مردمان یمن گفت: به برادرانمان در یمن از موضع ایمان و تجریه خود می گوییم که به خداوند اعتماد کنید و اوست که شما را بر دشمنان وحشی پیروز خواهد کرد.

سید حسن نصرالله در بخش دوم سخنان خود به موضوع فلسطین توجه کرد و گفت که بسیاری نقل میکردند که انتفاضه فلسطین شکست خورده و خاتمه یافته اما در روزهای گذشته ثابت شد که این انتفاضه در عمق و وجدان و عقل و قلب جوانان فلسطینی است.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: اسرائیلی ها به زودی خواهند فهمید که سرزمین فلسطین سرزمین مرگ و شکست و جاری شدن خون آن هاست و اسرائیلی ها باید به همراه خانواده هایشان به کشورهایی که از آن مکان آمده اند باز گردند و این پیام مقاومت فلسطین است.

نصرالله تأکید کرد: تواضع در مقابل اسرائیلی ها چیزی تقدیم مردمان فلسطین نمی کند، اسرائیلی همانی است که بدون محدودیت از ایالات متحده اسلحه و حمایت میگیرد و در حال حاضر ترامپ و کلینتون در موضوع حمایت مطلق از اسرائیل با یکدیگر مسابقه میدهند اما حرفی از فلسطین نمی زنند.

در حال تکمیل…

****نظر يادتان نرود****

نگارش توسط: گلنار ت.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشمه چشم مرا ای گل خندان درياب
««« »»»
که به اميد تو خوش آب روانی دارد

سید حسن نصرالله: جنگ عربستان در یمن از روی کینه وهابیت است/ یمن همچون کربلاست

TT / 51 — TP / 9%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال