عاشورای ۸۸؛ اوج هتاکی فتنه گران/ لکه ننگی که عاشورائیان هرگز فراموش نخواهند کرد


با دیگران به اشتراک بگذارید

عاشورای ۸۸؛ اوج هتاکی فتنه گران/ لکه ننگی که عاشورائیان هرگز فراموش نخواهند کرد

خبرگزاری فارس: عاشورای ۸۸؛ اوج هتاکی فتنه‌گران/ لکه ننگی که عاشورائیان هرگز از یاد نخواهند برد

اوج بی‌شرمی فتنه‌گران در روز عاشورا خود را نمایان کرد که اعتقادی به اسلام و ارزش‌های دینی مردمان و امام‌حسین(ع) ندارند و معضل اساسی‌شان با حسین‌بن علی(ع) و روز عاشورا است.

خبرگزاری فارس-گروه سیاسی، سیده فاطمه موسوی؛ حرمت شکنی فتنه گران در روز عاشورای ۸۸ را می توان اوج هتاکی و خیانت فتنه گران دانست.

در حالی که میلیون ها عزادار ایرانی و عاشق حضرت اباعبدالله در عاشورای حسینی (۷/۱۰/۱۳۸۸) مشغول عزاداری بودند، تعدادی از پیاده نظام خیابانی جریان فتنه قبل از ظهر عاشورا بی آنکه در عزای سالار شهیدان شرکت کنند، با برگزاری تجمع های غیرقانونی در برخی خیابان های تهران که هیچ شباهتی با عزاداری اباعبدالله الحسین نداشت، به نقش شعارهای ضد انقلابی و ساختار شکنانه توجه کردند که از همان موقع عزاداران حسینی به مقابله با آنها توجه کردند.

ظاهر و پوشش رفتار فتنه گران هیچگونه شباهتی به فرهنگ و مکتب عاشورا نداشت، فتنه گران در ماشین های خود بسان مهمانی عروسی بوق می زدند و برخی نیز در تجمع ها هلهله و نشاط و خرابکاری می کردند آشوبگران حرمت روز عاشورا را با این اقدامات نگه نداشتند.

اراذل و اوباش با سوء بهره گیری از حضور مردمان در مهمانی عزاداری اباعبدالله الحسین دست به آشوب و خسارت به اموال (موتور سیکلت، خانه، سطل های زباله،ماشین شخصی مردمان) زدند و با نقش شعارهای انحرافی علیه نظام جمهوری اسلامی، ارکان نظام و مطابق درخواست دشمن و رسانه های غربی به ضیافت توجه کردند.

فتنه گران با سر دادن سوت، کف، هلهله و شعارهای بسیار اهانت آمیز عمق بی اعتقادی خود به ارزش های اسلامی را به اکران قرار دادند، این عده که با پشتیبانی و فراخوان مجلسی اصحاب داخلی فتنه از جمله موسوی و کروبی در اغتشاشات حضور یافته بودند کاملاً متعلق به طیف های ضدانقلاب و به وضوح فاقد هرگونه تعلقی به ارزش های اسلامی بوده و در عاشورای ۸۸ اصرار داشتند که این بی اعتقادی خود را به اکران قرار بدهند.

یکی از سخیف ترین و هتاکانه ترین اقدامات فتنه گران تعرض به خیمه عزاداری حضرت اباعبدالله (ع) بود، اراذل و اوباش فتنه گر با هجوم به هیأت های عزاداری، به عزاداران حسینی که در حال اقامه نمازظهر عاشورا بودند، سنگ پرانی می کردند.

حضور منافقین، سلطنت طلب ها و سایر گروهک ها به صورت سازمان یافته در اغتشاشات روز عاشورا به گونه ای آشکار بود که زمینه تعرض به مقدسات اسلامی را فراهم ساخت و بعدها مشخص شد تعداد قابل توجهی از گروه های منحرف که ارتباطات محفلی از طریق دستگاه جایزی با یکدیگر داشته اند، به همراه عناصر فرقه ضاله بهائیت که برای فتنه انگیزی در روز عاشورا مستقیماً به سران فرقه در اسرائیل وصل و توسط آنها هدایت می شدند در دسته جات ۳ الی ۴ نفره در قبل از فتنه روز عاشورا در جاهایی مستقر و پلاکاردها و بنرهای اهانت آمیز علیه نظام و مقدسات را تهیه و به خیال باطل خود اعلام نموده بودند که باید در روزعاشورا کار نظام اسلامی یکسره شود.

عاشورا؛ اوج بی شرمی فتنه گران/خنثی شدن فتنه یزیدیان وقت در بصیرت عاشورائیان

در امتداد این جریان که پس از انتخابات بوجود آمده بود باید جدید قدس نیز اشاره کرد که برخی از کسانی که خود را منتسب به جریان امام(ره) آگاهی میداشتند فعالیت هایی به انجام رساندند که خلاف رویه حضرت امام(ره) بود و شعار«نه غزه نه لبنان جانم فدای کشورمان» را سردادند در صورتی که شناسایی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از ابتکارات امام خمینی(ره) بود.

اما اوج بی شرمی فتنه گران در روز عاشورا خود را نمایان کرد که آنها واقعاً اعتقادی به اسلام و ارزش های دینی مردمان و امام حسین(ع) ندارند و معضل اساسی شان با حسین بن علی(ع) و روز عاشورا است و به همین علت هم بی قباحتی و بی شرمی را در روز عاشورا را به اوج خود رساندند و این تداوم جریان فتنه گریه کن روز جدید خود را برای مردمان آشکار کرد.

میرحسین موسوی در اقدامی هتاکانه تر از گذشته عاملان بی حرمتی های روز عاشورا را مردان خداجو می نامد و چهره واقعی خود را بیش از پیش نمایان میکند.

این بی حرمتی ها و کف و سوت زدن های یزید گونه فتنه گران در روز عاشورا موجب شد تا ملت کشورمان که همواره خود را دنباله رو خط حسینی آگاهی میدارند راه خود را برای همیشه از فتنه گران جدا کنند به گونه ای که پس از واقعه تلخ عاشورای ۸۸ جز عده ای منافق و سلطنت طلب به همراهی خارج نشینان از موسوی و سران فتنه حمایت نمی کردند.

لکه ننگی که از دامن فتنه گران زدوده نشد

بر همین اساس حرمت شکنی در عاشورای ۸۸ لکه سیاهی است که تاریخ هیچ گاه آن را از خاطر نمی برد، اما حقیقتی که نمی توان آن را کتمان کرد این است که هیچ کس در ابتدا نمیاندیشید گستاخی عده ای پس از انتخابات به هتک حرمت عاشورای ۸۸ بیانجامد و شاید باز هم عاشوراست که باید نقطه عطف و تاریخ ساز باشد.

اگر چه فتنه گران کوشیدند که از عاشورا به مثابه ابزاری برای پیش بردن مقاصد سیاسی خود بهره گیرند کما اینکه پیش از این با رای مردمان، تصویر و عکس امام (ره)، روز قدس، روز دانشجو هم اینچنین کرده بودند، اما قطعا آنچه پس از هشت ماه فتنه گریه کن، کار فتنه پیچیده ای که فواید را هم با خود درگیر کرده بود، به پایان رساند، همین عاشورای ۸۸ بود.

در عاشورای ۸۸ اغتشاش گران به صورت سازماندهی شده نمادهای سبز را جابجا میکردند و در یک مخلوط سازماندهی شده در چندین خیابان تهران دست به تجمع زدند، این جماعت شعارهای ساختارشکنانه سر می دادند و از سوی دیگر سوت و کف می زدند.

در آن سوی جهان هم هلهله ای برپا بود؛ مریم رجوی این عاشورا را بهار تهران نامید و ریگی، ایهود باراک وزیر جنگ اسرائیل و اوباما به نمایندگی از دشمنان کشورمان اسلامی به ستایش فتنه گران توجه کردند، سران داخلی فتنه نیز به توجیه اقدامات غیر قابل باور حامیان خود توجه کرده و به اصطلاح صورت مساله را زدودند، کروبی در بیانیه خود عزاداران حسینی را مشتی وحشی نامید و فوت شو حسین موسوی نیز فتنه قیمتی ای که حرمت سیدالشهدا و عزاداران حسینی را هتک کرده بودند، «مردان خدا گاز زنی» عنوان کرد.

طومار ۸ ماهه فتنه با حماسه مردمی ۹ دی به پایان رسید

سرانجام ملت با بصیرت کشورمان اسلامی در ۹ دی ۸۸ و پس از واقعه تلخ روز عاشورا حماسه عظیم ۹ دی را خلق کردند که به در ستی به عنوان «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» نامگذاری شده است؛ ۹ دی یک نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و یک بیعت تازه ای بود که بین مردمان و رهبری تجدید شد؛ ۹ دی یک بیعت مجدد بود که نمایان کرد مردمان واقعاً دلشان در گرو رهبری است و پای انقلابشان تا همه جا ایستاده اند؛ مردمان با مشت محکم بر دهان یاوه گویان و کسانی که سودای برطرف کردن انقلاب را در سر پرورش میدادند، زد.

مردمی که صبورانه و با بزرگواری هشت ماه تمام اقدامات فتنه گران را تحمل کرده بودند، با شعارهایی همچون «حسین جان شرمسار ایم» در روز ۹ دی سر تا سر تهران را لبریز از شور حسینی کردند و این طوری بود که طومار طوفانی هشت ماهه با نقش آفرینی مردمان و محاکمه خیابانی سران فتنه به پایان رسید.

مقام معظم رهبری پس از حماسه ۹ دی درباره عظمت حضور مردمان فرمودند که اطمینان داشته باشید روز ۹ دی در تاریخ ماند و متمایز شد و در این قضایا هم عاشورا به مدد ملت آمد.

حجت الاسلام پناهیان: فتنه ۸۸ احقاداً، بدریة، خیبریة و حنینیة بود

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در خصوص فتنه ۸۸ با بیان اینکه فتنه ۸۸ نه معضل انتخاباتی بود و نه معضل تقلب انتخابات، بلکه «احقاداً بدریة و خیبریة و حنینیة» بود؛ نقل میکنید: گره هایی بود که برخی خواستند گره باز کنی و عقده باز کنی کنند.

آنها جریاناتی بودند که روند کلاسیک انقلاب اسلامی را قادر نمیبودند تحمل کنند و می دیدند علی رغم اینکه همه امکاناتی دارند و همه گونه سوابق در آنها وجود می دارد از صحنه انقلاب اسلامی به واسطه اشتباهات و دیدگاه های خودشان بیرون رانندگی میشوند.

این بیرون رانندگی شدن از مسیر عمده انقلاب را خود ایجاب کرده بودند اما قادر نمیبودند تحمل کنند که در نهایت به این تعارض انتخابات کشیده شد؛ در واقع انتخابات و مشکلاتی که برای انتخابات بیان می کردند بهانه ای بود برای عقده باز کنی کسانی که از انقلاب دور شده بودند و روند تکاملی انقلاب را قادر نمیبودند تحمل کنند.

برخی واقعاً سهل اندیشانه تصور می کنند بدون آنها انقلاب قادر نیست پیش برود و جامعه اداره شود و بدون نگاه آنها هیچ نگاه دیگری از تندرست و صلابت برخوردار نیست؛ این ها اگرچه مدعی مکالمه بودند ولی واقعاً اهل مکالمه نیستند؛ زمانی که باید حق و باطل روشن شود از مکالمه طفره می رفتند.

اینها با تهیه کردن تعارض نسبت به کیان نظام به بهانه انتخابات می خواستند انتقام بگیرند؛ از روند طرد شدن خودشان از انقلاب، طرد شدنی که هیچ کس برای آنها جز خودشان نخواسته بود؛ اینها مییاندیشند که قادر هستند انقلاب را آنگونه ای که خودشان تصور می کنند تفسیر کنند ولی در واقع نه انقلاب به شکلی که آنها می پندارند قابل تفسیر است و نه مردمان معطل تفسیرهای آنها می مانند.

اما به راستی نباید این اقدامات برخی افراد را به فراموشی سپرد ، افرادی که در آن سال ها از هیچ اقدامی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی کوتاهی نکردند و کار را به اهانت به امام حسین (ع) رسانند.

این افراد امروزه و به آسانی قصد پاکسازی چهره های کریح و پلید خود را دارند، از یاد نبردن داستان های فتنه ی ۸۸ و روز عاشورا هیچگاه به آنان این اجازه نخواهد داد که حتی کوچولو ترین عرض اندامی داشته باشند و بخواهند کاری به انجام رسانند.

**براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد**

نگارش: آراسته ر.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ببرد از من قرار و طاقت و هوش
««« »»»
بت سنگين دل سيمين بناگوش

عاشورای ۸۸؛ اوج هتاکی فتنه گران/ لکه ننگی که عاشورائیان هرگز فراموش نخواهند کرد

TT / 188 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال