افت ۷۵ درصدی بیماری سرطان با خودداری از مصرف دخانیات


با دیگران به اشتراک بگذارید

کاهش ۷۵ درصدی سرطان با پرهیز از مصرف سیگار

رییس پژوهشکده سرطان پستان، سیگار و اضافه وزن می‌ داری را دو عامل بروز سرطان آگاهی داشت و گفت: با پرهیز از مصرف سیگار به میزان ۷۵ درصد و با حفظ تعادل وزن تا ۵۰ درصد می‌توان از بروز سرطان پیش گیری کرد.
خبرگزاری ایسنا: دکتر کیوان مجیدزاده با اشاره به اینکه سه فاکتور سیگار، اضافه وزن می‌ داری و توارث اصلی ترین دلایل بروز سرطان در افراد به شمار می‌رود، اضافه کرد: از بین کلکسیون فاکتورهای عامل بروز سرطان، برخی از آنها قابل جلو گیری است که با تعلیم، تحول نگرش و تحول عملکرد در اجتماع طی ۱۰ تا ۲۰ سال می‌توانیم ۷۵ درصد از میزان ابتلا به انواع سرطان‌ها را کم کنیم.
مجیدزاده به نتایج مطالعات انجام شده در زمینه بروز سرطان در افراد، خاطرنشان کرد: این مطالعات نشان می‌دهد سیگار اولین عامل ایجاد سرطان در افراد دخانیاتی است و این در حالی است که مهار و پرهیز از این رفتار پرخطر درصد بسیار بالایی از احتمال ابتلای افراد به سرطان را کاهش می‌دهد.
وی اضافه وزن می‌ داری را دومین دلیل اصلی ایجاد سرطان گفت و یادآور شد: درصورت حفظ وزن متعادل می‌توان تا حدود ۵۰ درصد از بروز این مریضی جلو گیری کرد.
رییس پژوهشکده سرطان پستان جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه برخلاف تصورات عامه در زمینه وراثتی بودن بروز این مریضی، خاطرنشان کرد: سرطان‌های توارثی نیز تا ۵۰ درصد قابل جلو گیری است از این رو به افرادی که در خانواده آنها بیش از دو نفر به سرطان مبتلا شده‌اند و یا در بین یکی از اعضاء خانواده سرطان خاص دیده شده مانند سرطان پستان در یک فوت شد و یا ابتلا به سرطان در یکی از اعضای خانواده که زیر ۴۰ سال سن دارند، پیشنهاد می‌شود حتما به کلینیک‌های سرطان فامیلی مراجعه کنند و نکته امتحانات مربوط به میزان احتمال ابتلا در سرطان قرار گیرند.
مجیدزاده همچنین اظهار کرد: زنان بالای ۳۰ سال سن نیز باید برای انجام معاینات سالانه پستان توسط متخصص سرطان پستان به مراکز جایز مراجعه کنند حین آنکه بعد از مشاهده علائم مشکوک در پستان از جمله ترشحات غیر طبیعی، فرو رفتگی ناگهانی و تحول اندازه و شکل و احساس توده یا جسم سفت در پستان، ضروری است به پزشک متخصص مراجعه کنند.
سرطان پستان از جمله سرطان‌هایی است که تشخیص به موقع و درمان صحیح آن می‌تواند منجر به درمان قطعی در بیماران سرطانی شود.

*****************************

مطلب از : پونه ر.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تاج شاهی طلبی گوهر ذاتی بنمای
««« »»»
ور خود از تخمه جمشيد و فريدون باشی

افت ۷۵ درصدی بیماری سرطان با خودداری از مصرف دخانیات

TT / 51 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال