سرمایه گذاری عظیم کشورهای اسلامی در حوزه نانو


با دیگران به اشتراک بگذارید

سرمایه گذاری عظیم کشورهای اسلامی در حوزه نانو

تصویر و عکس سرمایه گذاری عظیم کشورهای اسلامی در حوزه نانو
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در دوره پیش جایزه مصطفی هر دو دانشمند خوب تر از حوزه نانو تکنولوژی بوده است، نقل کرد: این امر به خاطر سرمایه‌گذاری کشورهای مسلمان در یک دهه اخیر در این حوزه بوده است.

 رسول دینار وند با بیان اینکه راه برگشت به زمان شکوفایی علمی کشورهای اسلامی صرفا اصلاح سیاست‌های علمی و تکنولوژی نیست، اظهار داشت: رشد اقتصادی و تولید ثروت و رفاه عمومی لازم است و در این راستا ما نمی‌توانیم از نظر علمی پیشرفت کنیم ولی یک کشور عقب مانده باشیم؛ چرا که زمانی درآمدی نداشته باشیم، مسائل زیادی خواهیم داشت که اجازه توجه کردن  به مسائل پژوهشی را به ما نمی‌دهد و این اتفاقی است که در کشور ما افتاده است.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به عالی نبودن جایگاه کشورهای اسلامی در حوزه علم و تکنولوژی نقل کرد: امروزه خاستگاه علم در دنیا، کشورهای غربی هستند چون نهضتی را از ۲۰۰ سال گذشته آغاز کردند و طی چندین سال اخیر نیز کشور چین هم به آن پیوسته است.

دیناروند با اشاره به وضعیت تولید علم در میان کشورهای اسلامی، یادآور شد: تولید علم در میان چندین کشور اسلامی مانند کشورمان و کشور ترکیه بد نیست و از سوی دیگر کشورهای مسلمان دیگر چون مالزی و اخیرا عربستان سعودی گام‌هایی در جهت تولید برداشته‌اند ولی پیشرفت علمی آنها ذاتی محسوب نمی‌شود.

وی افزود: در کشورهای اسلامی اگرچه دانشمندانی صاحب اعتبار وجود دارد،اما معضل عمده نبود مرجعیت علمی دنیاای این کشورها است.

دیناروند با بیان اینکه جوایز در سطح ملی و بین‌المللی برای توسعه علمی کشور نقش خواهند داشت، خاطرنشان کرد: جایزه مصطفی (ص) خلال اینکه ارزش سیاسی دارد، موجب ارتقا توسعه علمی کشورهای اسلامی می‌شود؛ چرا که با اعطای این جایزه برای دانشمندان برجسته کشورهای اسلامی، زمینه‌ای برای معرفی و معرفی فراهم خواهد شد.

وی ارزش جایزه مصطفی (ص) را در معرفی دانشمندان مسلمانی آگاهی داشت که به علل گوناگون از دریافت جوایز معتبر علمی مکان می‌مانند و اضافه به گزارش ایسنا،کرد: در سال دوره گذشته این جایزه، هر دو دانشمند خوب تر جایزه مصطفی (ص)، تکنولوژی نانو بود اما این موضوع گریز ناپذیر است؛ چرا که در یک دهه اخیر سرمایه‌گذاری در علم نانو بسیار زیاد بوده است.

— با تشکر از انتخاب شما —

تهیه کننده : مرجان و.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوش کن پند ای پسر و از بهر دنيا غم مخور
««« »»»
گفتمت چون در حديثی گر توانی داشت هوش

سرمایه گذاری عظیم کشورهای اسلامی در حوزه نانو

TT / 48 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات