رئیس تیم کاوش در شهر سوخته: باستان شناسی، عتیقه شناسی نیست


با دیگران به اشتراک بگذارید

سرپرست تیم کاوش در شهر سوخته: باستان شناسی، عتیقه شناسی نیست

عکس سرپرست تیم کاوش در شهر سوخته:		باستان شناسی، عتیقه شناسی نیست
سیناپرس: چندین سالی است به کمک علم باستان‌شناسی اسرار تمدن ۵۰۰۰ ساله شهر سوخته از دل خروارها خاک بیرون آمده است.
شهر سوخته در واقع مهم‌ترین محوطه‌باستانی کشور است که در استان سیستان و بلوچستان و در نزدیکی شهرستان زابل واقع شده و تلاش‌های منصور سجادی، سرپرست تیم کاوش این منطقه و همکارانش باعث شده تا هرچند وقت یک‌بار از شنیدن خبر کشفیات گوناگونی همچون اولین چشم مصنوعی جهان، اولین تصویر متحرک (سفال منقوش به بز)، اولین جراحی جمجمه سر و خیلی چیزهای دیگر در این منطقه خرسند شویم.

سجادی که مجموعه‌ای از علوم میان رشته‌ای باستان‌شناسی از قبیل انسان‌شناسی استخوانی، گیاه باستان‌شناسی، مطالعات ‏باستان‌شناسی روی سنگ‌های گران را در شهر سوخته راه انداخته، یکی از شناخته‌ترین باستان‌شناسان جهان است و تاکنون علاوه بر فعالیت‌های باستان‌شناسی در کشورمان، ‏محوطه‌های باستان‌شناسی دیگری را در ایتالیا و دیگر کشورهای جهان حفاری کرده است.

برای این‌که درباره علم باستان‌شناسی و پیوستگی آن با سایر علوم بیشتر آگاهی بداریم، هیچ‌کس را خوب تر از دکتر سجادی کشف نکردیم.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال