بازگشت کشور روسیه به تکنولوژی شوروی برای آتش سوزی های جنگلی (۲ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

بازگشت روسیه به فناوری شوروی برای آتش سوزی های جنگلی

مسکو – روسیه با اجرای یک قانون تازه از پرتاب گلوله های منفجره برای ایجاد باران مصنوعی در عملیات خاموش کردن آتش سوزی های جنگلی بهره میگیرد که بعد از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ از آن بهره گرفته نمیشد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس بازگشت روسیه به فناوری شوروی برای آتش سوزی های جنگلی

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، براساس این قانون که از سوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امضا شده است، سازمان بودجه فدرال حفاظت هوایی از جنگل ها تعلیم متخصصان برای انجام انفجارها آغاز کرده است.
بنا به اعلام اسپوتنیک، این فناوری تا سال ۱۹۹۱ در اطفای حریق های جنگلی در اتحاد شوروی به کار گرفته میشد که بعد از آن ول شد، ولی اکنون از تکنولوژیهای تازه در این زمینه بهره گرفته خواهد شد.
ولادیمیر گریشین رئیس کانون بودجه فدرال « حفاظت هوایی از جنگل ها» در گفت و گو با روزنامه ایزوستیا گفت: با قانون تازه و اصلاح شده امکان خاموش کردن آتش سوزی های جنگلی با مدد انفجار و ایجاد باران های مصنوعی را داریم و در حال برنامه ریزی برای دریافت مجوز بهره گیری از تکنولوژیهای تازه هستیم.
وی اضافه کرده است: هم اکنون کارشناسان برای انجام این کارها تعلیم می بینند تا در فصل آتش سوزی سال آینده از روش های تازه هنگام ماموریت های خود به مخصوص در مناطق جنگلی سخت گذر هر چه بیشتر بهره گرفته شود.
همچنین براساس برنامه اعلام شده، در سال ۲۰۱۷ افزون بر بهره گیری از باران مصنوعی و سنجش دمای زیر سطح جنگل ها از راه دور، برای خاموش کردن آتش سوزی های جنگلی از موانع ضد حریق مقاوم در برابر دمای بالا، کف سیلیکونی خنک و همچنین پهپادها بهره گرفته خواهد شد.
باران مصنوعی با اضافه کردن عامل های باروری به ابرها انجام می شود که اصلیترین هدف آن افزایش میزان بارندگی، مهار وقتی و جاای بارش ها، پیش گیری از بروز بلایای طبیعی از قبیل سیل، تگرگ، رعد وبرق، پاک کردن مه مزاحم، تعدیل آب وهوا، تولید برف در ارتفاعات و… است.
در ابرهای خنک (زیر صفر درجه) از یخ خشک و یدور نقره و در ابرهای گرم (بالای صفر درجه) از قطره های آب و نمک طعام بهره گرفته میشود که با دو روش هوایی و زمینی و به وسیله گلوله های انفجاری و پاششی به ثمر میرسد.
اروپام ۳۹۱ ** منتشر کننده : هادی مولوی نیا

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس بازگشت روسیه به فناوری شوروی برای آتش سوزی های جنگلی


[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال