به چه دلیل باید چشم انتظار بازی جذاب «مافیا ۳» باشیم؟ (۴ عکس)


با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا باید منتظر بازی جذاب «مافیا ۳» باشیم؟

کت و شلوارهای مرتب و قیمتی قیمت، خودروهای اصیل و خوشگل، خانه هایی شبیه به کاخ، اسلحه های کهنه، دخانیات برگ و دود و فضای نوآر. این ها گوشه ای از تصورات و انتظارات مخاطب است وقتی که با لغت مافیا برخورد می کند.
هفته نامه همشهری جوان – میلاد تیرداد: کت و شلوارهای مرتب و قیمتی قیمت، خودروهای اصیل و خوشگل، خانه هایی شبیه به کاخ، اسلحه های کهنه، دخانیات برگ و دود و فضای نوآر. این ها گوشه ای از تصورات و انتظارات مخاطب است وقتی که با لغت مافیا برخورد می کند. مخصوصا در فیلم و بازی های رایانه ای. یک تم گیرا و خوشگل برای تعریف کردن داستان و درگیر کردن مخاطب.
این علامت ها این قدر با این لغت عجین شده که بهره گیری از عنوان مافیا در مکان های دیگر بانمک به چشم مییاید. مافیا معمولا به خانواده ختم می شود؛ یک خانواده مافیایی که توانا، پولدار، مرمزو و بی رحم هستند، از ارتکاب هیچ جنایتی برای رسیدن به اهدافشان فروگذار نمی کنند و نسل های بعد و کودکان خانواده را طوری تربیت می کنند که به خوبی ادامه دهنده راه آن ها باشند. در دنیای پرده نقره ای نامی بزرگ در این سبک وجود دارد؛ سه گانه ای که به عقیده بسیاری از سایت های معتبر از خوب ترین فیلم های سینمایی تاریخ است؛ پدرخوانده با درخشش مارلون براندو.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چرا باید منتظر بازی گیرا «مافیا 3» باشیم؟
اما موضوع بحث ما در این جا گیم است پس به سراغ اصل مطلب می رویم. نام مافیا برای جماعت عاشق گیم نام دوست داشتنی ای است؛ بازی هایی که کاربر را چندین دهه به گذشته پرتاب می کنند تا در اواسط قرن بیستم میلادی کمی گانگستربازی را آزماید. مافیا از آن دسته نام هایی بود که بسیاری منتظر خبر تازه ای از آن بودند و با شناسایی مجلسی اش دل گیمرهای زیادی خوشحال شد. این کلکسیون یک دنیای باز و اصطلاحا open world را در اختیار کاربر قرار میدهد با آزادی عمل فراوان. اسلحه و خودروهای خوشگل، خون و جنایت، گلوله، مرگ و جنگ قدرت.
از نظر روند بازی و گیم پلی، کلکسیون مافیا به GTA شباهت دارد. امکان می دارد کسی حتی ندارند مافیا نام یک سری بازی کامپیوتری است اما احتمالا GTA را می شناسید و این خوب ترین مثال برای درک کلی از فضای بازی است.
مافیا ۳ بازی قابل بررسی و اهمیتی می داری تلقی میشود، چرا که انتظارها از آن بالاست و سازنده آن یعنی ۲K Games مانور زیاید روی آن داشته است. گیمرهای زیادی منتظر این بازی و تحقق قول های بازرگانی سازندگان هستند. از آن جا که انتشار جهانی آن نزدیک است، نگاهی به مافیا ۳ و آنچه از این عنوان آگاهی میداریم و انتظار داریم، خالی از لطف نخواهدبود. با ما همراه باشید.

تا به امروز


برای شروع مروری داشته باشیم بر تاریخچه این سری بازی ها. از روزی که مافیا ۱ عرضه شد تا امروز که در انتظار نسخه سوم هستیم، روز تولد این مجموع، ۲۸ آگوست سال ۲۰۰۲ میلادی است؛ روزی که نسخه اول برای ویندوز به بازار آمد. بازی با دو سال تاخیر برای پلی استیشن ۲ هم انتشار داده شد. در فاصله ۱۳ مارس تا ۱۸ آوریل ۲۰۰۴ بازی برای کنسول اکس باکس مایکروسافت هم انتشار داده شد، البته نسخه های کنسولی حاصل پورت نسخه کامپیوترهای شخصی بودند و کیفیت آن را نداشتند.
بازی را Illusion Softworks ساخته بود و Daniel Vavra نگارنده و کارگردانش بود. تیراندازی سوم شخص و تک نفره تازه وارد قادر بود نظرها را جلب کند. در این بازی گیمر نقش Tommy Angelo را به عهده داشت و باید با انجام ماموریت های گوناگون در بازی پیشرفت می کرد اما انتظار برای عرضه نسخه دوم طولانی شد.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چرا باید منتظر بازی گیرا «مافیا 3» باشیم؟
هشت سال پس از تولد این کلکسیون و در روز بیست و چهارم آگوست ۲۰۱۰ (چندین روز کمتر از هشت سال) نسخه دوم به بازار گیم عرضه شد. مافیا ۲ آن سال از بازی های توانا سال بود و گیمرها در شهر به دنبال واکنش های جالب و طبیعی مردمان و جانداران بودند. برای مثال لیز خوردن گربه که در یکی از انتقاد های بازی به آن اشاره شده بود، آن هم با ذوق و شوق نگارنده اش.
مافیا ۲ عموما انتقاد های مثبتی گرفت و داستان و کارگردانی بازی، نکته توجه قرار گرفت. بازی را استودیوی ۲K Czech ساخته بود و ناشرش ۲K Games بود. نگارنده هایش Jack Scalici و البته Daniel Vavra بودند. بازی توسط موتور بازی سازی Physx ساخته شده بود و همچنان یک اکشن سوم شخص داستانی در دنیای «محیط باز» بود. علاوه بر ویندوز، پلی استیشن ۳ و اکس باکس ۳۶۰ این بازی مدتی پس از انتشار، برای OSX اپل پورت شد.
جالب است آگاهی بدارید مافیا ۲ یک نسخه جانبی و موبایلی هم داشته است. نقل میشود که در فاصله کمی از انتشار مافیا ۱ ساخت نسخه دوم کلید خورده است در سال ۲۰۰۳ این یعنی بازی حدودا هفت سال مراحل ساخت و آماده سازی برای عرضه را گذرانده است. حالا با کاهش انتظار از هشت به شش سال در ۲۰۱۶ منتظر مافیا ۳ هستیم!

دار و دسته نیواورلئانی!


از داستان بازی شروع کنیم؛ مکانی که مافیا ۳ یک نقطه طلاق از بازی های قبلی این سری است. گیمر قبل از این که داستان های یک خانواده مافیایی اصیل در قلب Empire Bay را دنبال کند، این بار به ایالت لوییزیانا می رود. نیواورلئان سال ۱۹۶۸ میلادی.
در مافیا ۳ شما داستان های Lincoln Clay را دنبال خواهید کرد. یک کهنه سرباز و جنگجوی کاربلد که از جنگ ویتنام بازگشته و به دنبال خانه و جاای است که به آن وابستگی و تعلق خاطر داشته باشد. مانند یک فرزند یتیم در نهایت لینکلن ارتباطی شبیه به روابط خانوادگی با دسته ای از اوباش شهر برقرار کرده و پدر، برادر و خانواده ای را که آرزویش را داشت در ذهن خود با این افراد بوجود مییاورد اما وقتی که خانواده جدید لینکلن توسط اوباش ایتالیایی نکته خیانت و قتل عام قرار می گیرند، او بر گرفتن انتقام تمرکز کرده و جنگی بی حرمانه را علیه ایتالیایی ها به راه می اندازد و این یعنی برهم خوردن تعادل قدرت در دنیای تبهکاران نیواورلئان.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس چرا باید منتظر بازی گیرا «مافیا 3» باشیم؟
با پیشروی در داستان لینکلن با دیگر تبهکاران متحد شده و یک امپراتوری و یک خانواده جدید می سازد که این باعث دگرگونی شهر می شود. ظاهرا قرار است مافیا ۳ کمی قواعد این سری را عوض کند و این بار گیمر به جای این که در بطن مافیا باشد از آن ها انتقام می گیرد و نابودشان می کند، چرا که افراد آن، خانواده و دوستانش را کشته اند و در این بین خانواده مافیایی جدید و شخصی خود را می سازد.
مافیا ۳ چرخه زمان و آب و هوایی مشابه به دنیای قرار می داری خواهدداشت و می شود امیدوار بود پیاده سازی صحیح این چرخه به ساخت جهانی پویا و خوشگل منجر شود و اما موزیک. بازی قرار است آهنگ های خاطره انگیز و کهنه زیادی را در خود داشته باشد و به غنی بودن این بخش امیدواریم. تعدادی از این آهنگ ها عبارتند از:
آهنگ Black Ghost Blues از Lightin’ Hopkins
آهنگ Paint It, Black از Rolling Stones
آهنگ Tramp از Otis Redding و Carla Thomas
آهنگ I Got My Mojo Working از Shadows of Knight
آهنگ Walking the Dog از Rufus Thomas
آهنگ All Along the Watchtower از Jimi Hendrix

راه رفتن در نیواورلئان


درباره گرافیک و گیم پلی واقعا نمی شود قضاوت کامل و درستی داشت، چرا که شرکت های بازی سازی گاهی کمترین تعهدی نسبت به قول های خود حس نمی کنند و آخرین و جدیدرتین نمونه باز این اتفاق، آسمان بی نشان (Ni man’s sky) بود که با مقایسه قبل نمایش ها و خود بازی کاملا حس می کردید سرتان کلاه رفته است. برای همین هم اشاره ای کوتاه و گذرا نسبت به این دو فاکتور در بند پایانی این مطلب خواهیم داشت؛ چیزی که تا این لحظه از گرافیک، نورپردازی، بافت های گوناگون و… دیده ایم واقعا مناسب بوده و ای کاش تا روز عرضه بازی هم همین بماند.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس چرا باید منتظر بازی گیرا «مافیا 3» باشیم؟
در اکرانهای بازی انفجارها، فیزیک بازی، معماری و دیزاین شهر، دیزاین چهره ها و حرکات صورت همه و همه رنگ و بوی نسل هشتم گیم را در سطح بالایی با خود دارند و بسیار خوب خواهدبود که پس از شش سال انتظار برای مافیا ۳ با یک بازی خوب طرف شویم.
اکرانهای بازی علاوه بر گرافیک خوشگل و اطلاعات قصه ای، گوشه هایی از گیم پلی بازی را نیز نشانمان دادند گیم پلی و گان پلی روان و البته همراه با خشونت بسیار بالا که به عقیده برخی، لزومی نداشت این میزان خشونت در این بازی به تصویر کشیده شود.
خودروهای شهر هم به نظر خوشدست و محبوب اند. برای راه رفتن در نئواورلئنان و سنجش میزان راستی قول های ۲K Games باید کامپیوتر نسبتا توانا یا یکی از دو کنسول نسل هشتمی سونی و مایکروسافت را داشته باشید. امیدواریم که مافیا ۳ گیمرها را ناامید نکند و آنقدر خوب باشد که نامزد عنوان خوب ترین بازی سال شود.

—————————————————-

تهیه شده توسط : ارغوان م.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساقی و مطرب و می جمله مهياست ولی
««« »»»
عيش بی يار مهيا نشود يار کجاست

به چه دلیل باید چشم انتظار بازی جذاب «مافیا ۳» باشیم؟ (۴ عکس)

TT / 182 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال