شخصیت امام حسین (ع) برای تمام ادیان قابل احترام است


با دیگران به اشتراک بگذارید

شخصیت امام حسین (ع) برای تمام ادیان قابل احترام است

خبرگزاری فارس: شخصیت امام حسین (ع) برای تمام ادیان قابل احترام است

امام جمعه مریوان گفت: شخصیت دینی و ایثارگری امام حسین(ع) برای تمام ادیان و مذاهب، قابل احترام است.

ماموستا مصطفی شیرزادی در حاشیه برگزاری مهمانی عاشورای امام حسین(ع) در مریوان در مصاحبه با خبرگزاری فارس در این شهرستان اظهار کرد: ایستادگی در برابر دشمنان و استقامت و پایداری در مقابل ظالمان بزرگترین درس های مکت امام حسین(ع) به همه مسلمانان دنیا است.

وی با بیان اینکه پاسداری از مظلومان دیگر پیام قیام عاشورایی امام حسین(ع) است، خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) با قیام الهی خود به همه ما مسلمانان این درس را داد که در برابر ستم و ستمی که به مظلومان می شود سکوت نکنیم.

به نقل کرده وی، احیای مسئله امر به معروف و نهى از مـنکر به عنوان دو رکن اصلی در اسلام که این دین را در برابر توطئه های دشمنان بیمه می کند بزرگترین انگیزه امام حسین(ع) از قیام عاشورا بود.

امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: دستیابی به خواسته های نفسانی و رسیدن به مقام و ثروت مکانی در بوجود آیی قیام عاشورا نداشت و اصلاح امـت پیامبر و پیش گیری از تحریف اسلام و ارزش های آن اصلیترین هدف نوه بزرگوار پیامبر از قدم نهادن در این میدان بی بازگشت بود.

ماموستا شیرزادی با بیان اینکه امام حسین(ع) به خوبی آگاهی میداشت که انتخاب این مسیر راهی برای بازگشت ندارد و قطعا جان خود، اهل بیت و یاران وفادارش فدا می شود، گفت: امام حسین(ع) راه امر به سرشناسی را در پیش گرفته بود که برای تحقق آن حاضر به فدای تمام داشته ها و عزیزانش شد و به حق رمز ماندگار قیامش نیز همین بود.

وی اظهار داشت: در تاریخ نهضت های الهی، هیچ نهضتی بدون ایثارگری و وفاداری جان نگرفته و امام حسین(ع) با قیام خود بزرگترین درس ها به مخصوص پرهیز از جهل و نادانی را به ما داد.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) در وقتی صورت گرفت که جای معروفات با منکرات تغییر کرده بود، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) و یاران و خانواده آن حضرت در راه اهداف والای امر به معروف و نهی از منکر شهید و جان تمیز خود را نثار کردند.

ماموستا شیرزادی شهادت امام حسین(ع) اسوه تمیز نبوی را داغی بزرگ در تمام طول تاریخ بشریت دانست و اظهار داشت: شخصیت دینی و ایثارگری امام حسین(ع) برای تمام ادیان و مذاهب، قابل احترام است.

___________________________________

گردآوری از : بامشاد ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چه شد ار عاشق و رند است و نظرباز
««« »»»
بس طور عجب لازم ايام شباب است

شخصیت امام حسین (ع) برای تمام ادیان قابل احترام است

TT / 31 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال