جلوگیری از ناخوشی کمر در بارداری با کفش مناسب


با دیگران به اشتراک بگذارید

پیشگیری از درد کمر در حاملگی با کفش مناسب

تصویر و عکس جلو گیری از درد کمر در حاملگی با کفش مناسب
زنهای باردار بهتر است در این زمان از کفش های عالی ای بهره گیرند تا دچار گودی کمر و کمردرد نشوند غالبا درد در ناحیه ستون فقرات در زنهای باردار به وفور دیده می شود برای جلو گیری از این امر بهتر است بیشتر مراقب باشند و زیاد نایستند   چو ایستادن های طولانی به ستون فقرات این افراد زیان وارد می کند زنان باردار باید کفش های طبی و پاشنه کوتاه باید برگزند تا بتوانند به آسانی را هبروند.

معمولا کمردرد تحت تاثیر هورمون‌هایی است که در حاملگی ترشح و سبب افزوده شدن گودی کمر می‌شود.

دکتر مریم کاشانیان، جراح زنان و زایمان با بیان این کە یکی از شکایت‌های رایج زمان حاملگی، کمردرد است، اظهار داشت: معمولا کمردرد تحت تاثیر هورمون‌هایی است که در حاملگی ترشح و سبب افزوده شدن گودی کمر می‌شود. بیشتر زنان در زمان حاملگی، کمردرد را تجربه می‌کنند.وی افزود: گاهی اوقات کمردرد از سه ماهگی آغاز می‌شود که امکان می دارد با افزایش سایز کمر، درد به وجود آید، ولی سبب اصلی کمردرد، ترشح هورمون‌های حاملگی است. چنانچه زنی سابقه مریضی و درد در ناحیه ستون فقرات دارد، مسلما در زمان حاملگی، کمردرد شدیدتری خواهد داشت.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: افزوده شدن وزن، بخصوص در سه ماهه آخر، بیشترین عامل کمردرد است، اما می‌توان براحتی از بروز کمردرد جلو گیری کرد و زایمان خوب تری داشت. همچنین از کمربندهای ویژه زمان حاملگی که گودی کمر را تصحیح می‌کند، بهره گیرند. بهتر است از ایستادن طولانی مدت بپرهیزند و در موارد شدید کمردرد، از مسکن‌های سهل مثل استامینوفن بهره گیرند.

***انتها***

نگارش از : شاهين م.

سلامت بانوان در بخش سلامت خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نقل هر جور که از خلق کريمت کردند
««« »»»
قول صاحب غرضان است تو آن‌ها نکنی

جلوگیری از ناخوشی کمر در بارداری با کفش مناسب

TT / 52 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال