محرم نماد حرکت معنوی جامعه به طرف دین است


با دیگران به اشتراک بگذارید

محرم نماد حرکت معنوی جامعه به طرف دین است

خبرگزاری فارس: محرم نماد حرکت معنوی جامعه به طرف دین است

نماینده مردمان گیلان در مجلس خبرگان رهبری گفت: محرم نماد حرکت معنوی و عقلانی جامعه با نگاه اخلاقی به طرف دین است.

آیت الله رضا رمضانی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه امام حسین (ع) تنها ظرفیت محلی، استانی و کشوری نیست اظهار کرد: امام حسین (ع) ظرفیتی بین المللی در عرصه های گوناگون است.

وی به وجود پیام های ناب در واقعه عاشورا اشاره کرد و اضافه کرد: در جهان امروز هر کدام از پیام های عاشورا می تواند به عنوان قانون طلایی مطرح شود.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با بیان اینکه نگاه ارائه شده از دین توسط امام حسین (ع) عمیق است، تصریح کرد: پیام های اخلاقی و عرفانی در حوزه های معرفتی حکمت، فقه، اخلاق و عمل در قیام عاشورا دیده میشود.

رمضانی، تغییر فضای معنوی جامعه را از نقشه های دشمنان خواند و بیان کرد: یکی از ظرفیت های عاشورا و محرم مقابله با نقشه دشمنان است.

*رشد فکری انسان در مجالس اهل بیت (ع)

وی به ظرفیت عمیق عاشورا در نوع رابطه با دین، توحید و شریعت اشاره کرد و گفت: در مجالس اهل بیت (ع) انسان باید رشد فکری و معنوی داشته باشد.

نماینده مردمان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه موضوع انسان در جهان معاصر پیچیده است، خاطرنشان کرد: انسان را طوری میشناسانند که از حقیقت و حقیقت خوب تر در حال دور شدن است اما محرم می تواند مضمون و نماد حرکت معنوی و عقلانی جامعه با نگاه معنوی و اخلاقی به طرف دین باشد.

رمضانی به تشنگی دنیا برای دستیابی به حقیقت اشاره کرد و یادآور شد: در اروپا و ایالات متحده چهار میلیون فرقه های کوچولو و بزرگ معنویت وجود دارد و نهضت معنویت در دنیا پیش آمده است.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند وارد عزاداری های امام حسین (ع) شود، اظهار کرد: می خواهند مسیر عزاداری امام حسین (ع) را عوض کنند و انگلستان از ۵۰ سال گذشته تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده است.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان به تلاش استکبار برای برطرف کردن نهادهای مردمی و نهضت معنوی در جامعه اشاره کرد و اضافه کرد: دشمن برای اجرای هدف مذکور به دنبال راهیابی به هیأت های مذهبی است.

رمضانی با اشاره به اینکه دشمن به این نتیجه رسیده هیأت های مذهبی را قادر نیست از بین ببرد، بیان کرد: به دنبال تغییر سیرت، باطن و محتوای هیأت های مذهبی هستند.

وی بر حضور سخنران در مجلس عزاداری امام حسین(ع) تأکید کرد و گفت: در تلاش هستند مجلس عزاداری امام حسین(ع) بدون سخنران به انجام رسانده شود و مداحی مؤثر به لحاظ محتوایی تغییر یابد.

نماینده مردمان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ظرفیت بزرگ عاشورا در عمیق ترین تحقیقات دشمنان اسلام آمده است، تصریح کرد: دشمن به دنبال ناپاک کردن عاشورا و زیان وارد کردن به آن است.

رمضانی، مهدویت را ظرفیت دیگر شیعه آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: عاشورا و مهدویت دو ظرفیت بی نظیر و برجسته شیعیان است و باید به شبهات به وجود آمده در این زمینه پاسخ داده شود.

وی به ظرفیت مجالس عزاداری امام حسین (ع) در به منصه ظهور منتقل کردن ظرفیت بین المللی عاشورا اشاره کرد و یادآور شد: امام (ره) فرمودند؛ «محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است» بنابراین دینداری مردمان به برکت محافل، مجالس و احکامی است که در مجالس مذکور بیان می شود.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با تأکید بر خواندن شعرهای هدفمند و جهت دار در عزاداری امام حسین (ع)، اظهار کرد: شعرهای هدف دار می تواند در فرد، خانواده و جامعه مؤثر باشد و در وجود انسان تغییر ماهوی بوجود آورد.

**ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد**

نگارنده: ساغر د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از راه نظر مرغ دلم گشت هواگير
««« »»»
ای ديده نگه کن که به دام که درافتاد

محرم نماد حرکت معنوی جامعه به طرف دین است

TT / 51 — TP / 8%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال