مسؤولان و ذاکران هیأت های مذهبی نماز را در اولویت قرار دهند/ ترویج فرهنگ نماز نیازمند همت بیشتر است


با دیگران به اشتراک بگذارید

مسؤولان و ذاکران هیأت های مذهبی نماز را در اولویت قرار دهند/ ترویج فرهنگ نماز نیازمند همت بیشتر است

خبرگزاری فارس: مسؤولان و ذاکران هیأت‌های مذهبی نماز را در اولویت گذارند/ ترویج فرهنگ نماز نیازمند همت بیشتر است

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه امام حسین(ع) جنگ را تعطیل و نماز اقامه کردند، نقل کرد: مسؤولان و ذاکران هیأت‌های مذهبی باید به نماز اهمیت داده و آن را در اولویت گذارند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، آیت الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در سخنرانی نماز ظهر عاشورا اظهار کرد: همانطور که عزاداری سیدالشهداء به عنوان یک امر مقدس که موجب تقرب انسان به خدا می شود، برگزاری نماز ظهر عاشورا نیز به علامت تعظیم شعائر بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه کسانی که در عزاداری ها حضور دارند، برگزاری نماز اول وقت نوعی مانور شکوهمند عبادت در برابر دشمنان است، نقل کرد: دشمن از عاشورا و احیاکنندگان آن به وحشت مییافتد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه برپایی نماز ظهر عاشورا یادآور آن است که یک هزار و ۳۰۰ سال پیش در چنین روزی، سیدالشهداء، نماز را بر همه چیز ارجح آگاهی داشته و آن را اقامه کردند، اضافه کرد: خوشبختانه زنجان و هیأت های عزاداری زنجان الگو شده و بسیاری از استان ها از آن الگوبرداری می کنند، که امیدواریم این استان در برگزاری و اقامه نماز نیز نمونه شود.

وی با اشاره به اینکه زمانی امام حسین(ع) جنگ را تعطیل کرده و دو رکعت نماز خوف اقامه کردند، پس مسؤولان و ذاکران هیات های مذهبی نیز به این امر اهمیت دهند و آن را در اولویت گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه نماز ستون دین است و در قیامت ابتدا از نماز انسان پرسیده خواهد شد و سپس سایر اعمال نکته سؤال قرار می گیرد، نقل کرد: مقام معظم رهبری در ۲۷ سال رهبری خودشان در همایش های نماز یا حضور یافته و یا به آن حضور مییابند که این امر نشان از اهمیت بسیار نماز است.

وی با اشاره به اینکه شرط آبادی مسجد به نمازگزاران آن است، اضافه کرد: اثر وضعی بی اعتنایی به نماز دامن گیر همه می شود و اقامه به موقع نماز نیز جهان و آخرت انسان را آباد می کند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه والدین نقش به سزایی در ترویج فرهنگ نماز به جا آوردن دارند، نقل کرد: هیأتی ها نیز باید با همان شکوه که مجالس عزا را به انجام میرسانند، باید در مساجد برای نماز نیز حاضر باشند.

وی با تأکید بر اهمیت دادن به نماز در ادارات بیان کرد: البته در اکثر ادارات نماز جماعت اقامه می شود، اما ترویج فرهنگ نماز نیازمند همت بیشتر است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان همچنین با تأکید بر اهتمام بیشتر در اقامه نماز صبح نقل کرد: درست است که تعداد مساجدی که نماز صبح در آنها اقامه می شود، ۳۰ باب افزایش یافته، اما از پایتخت شور و شعور حسینی انتظار بیشتری در این زمینه است.

وی همچنین با تقدیر از برگزارگنندکان در برگزاری نماز ظهر عاشورا و رعایت مسائل بهداشتی آن اضافه کرد: پاکبان ها نیز که مسیر عزاداری را نظافت می کنند در ثواب نماز شریک هستند.

وی با پیشنهاد بر حفظ شور و شعور عزاداری ها در روزهای آتی نقل کرد: عزاداری ها بعد از این باید پرشورتر از پیش به انجام رسانده شود و نباید عزاداری ها صرفاً منحصر به دهه نخست باشد.

*****************************************

متن از : آريامهر ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش عروسيست جهان از ره صورت ليکن
««« »»»
هر که پيوست بدو عمر خودش کاوين داد

مسؤولان و ذاکران هیأت های مذهبی نماز را در اولویت قرار دهند/ ترویج فرهنگ نماز نیازمند همت بیشتر است

TT / 64 — TP / 12%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال