ثبت ۳.۷ میلیون معامله خرید، فروش و اجاره مسکونی و غیر مسکونی در کشور


با دیگران به اشتراک بگذارید

ثبت ۳.۷ میلیون معامله خرید، فروش و اجاره مسکونی و غیر مسکونی در کشور

خبرگزاری فارس: ثبت ۳.۷ میلیون معامله تهیه کرد، به فروش رسان و اجاره مسکونی و غیر مسکونی در کشور

در سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۱۲ هزار و ۲۷۰ کارگاه در کشور، در بر می داری فعالیت بنگاه‌ معاملات ملکی بوده‌اند و ۳.۷ میلیون معامله‌ تهیه کرد و به فروش رسان و اجاره‌ ساختمان‌ مسکونی و غیرمسکونی و نیز تهیه کرد و به فروش رسان زمین توسط بنگاه‌های معاملات ملکی انجام شده است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از مرکز آمار کشورمان، نتایج نقش آمارگیری از بنگاه های معاملات ملکی – ۱۳۹۴ انتشار داده شد.

نقش آمارگیری از بنگاه های معاملات ملکی، در برج شهریور ۱۳۹۴ توسط مرکز آمار کشورمان، به صورت آمارگیری نمونه ای، با هدف تأمین داده های نکته نیاز برای تهیه ی حساب های ملی و منطقه ای سال ۱۳۹۳ بخش املاک و مستغلات در فعالیت مربوط به این کارگاه ها، دیزاین و اجرا شد. اندازه ی نمونه ی این نقش ۱۴۷۷۵ و نحوه ی جمع آوری اطلاعات به صورت مراجعه ی حضوری و با بهره گیری از پرسشنامه بوده است. تعمیم نتایج نقش مزبور به کل جامعه ی آماری نمایان میکند:

در سال ۱۳۹۳ تعداد ۱۱۲۲۷۰ کارگاه در کل کشور، در بر می داری فعالیت بنگاه های معاملات ملکی بوده اند.
حدود ۷/۳ میلیون معامله ی تهیه کرد و به فروش رسان و کرایه ی آپارتمانهای مسکونی و غیرمسکونی و نیز تهیه کرد و به فروش رسان زمین توسط بنگاه های معاملات ملکی به ثمر رسیده است.
تعداد کارکنان بنگاه های معاملات ملکی ، ۱۸۷۳۷۷ نفر بوده که از این تعداد، ۸/۱۲ درصد کارکن مزد و حقوق بگیر و ۲/۸۷ درصد کارکن بدون مزد و حقوق بوده اند. به این ترتیب به طور متوسط در هر یک از این کارگاه ها، ۷/۱ نفر مشغول کار بوده اند.
جبران خدمات کارکنان (شامل حقوق و مزایا و سایر توجه کردی ها به کارکنان مزد و حقوق بگیر) ۳۵۸۵ میلیارد ریال بوده که نمایان میکند، توجه کردی ماهانه به هر کارکن مزد و حقوق بگیر این کارگاه ها به طور متوسط، ۵/۱۲ میلیون ریال می باشد.
ارزش مصارف واسطه ی بنگاه های معاملات ملکی در دوره‎ی نکته بررسی، ۷۰۷۰ میلیارد ریال بوده است که از این رقم، ۷/۷ درصد مربوط به حق العمل توجه کردی بابت تهیه کرد و به فروش رسان و کرایه ی املاک و مستغلات، ۲/۶ درصد توجه کردی بابت کد رهگیری و سایر هزینه های مخصوص ی بنگاه ها، ۷/۱ درصد مربوط به نگاشت افزار، کاغذ و فرم های چاپی، روزنامه، نشریات و مطبوعات و وسایل بسته بندی ، ۵/۱۴ درصد مربوط به آب، برق، گاز طبیعی و سایر سوخت ها ، ۲/۸ درصد مربوط به هزینه های حمل ونقل و ارتباطات، ۴/۵۰ درصد مربوط به اجاره ساختمان، ۴/۲ درصد مربوط به تعمیرات جزیی اموال سرمایه ای و ۹/۸ درصد مربوط به سایر مصارف واسطه بوده است.
ارزش ستانده های بنگاه های معاملات ملکی در دوره‎ی نکته بررسی، حدود ۲۶۴۴۰ میلیارد ریال بوده است که از این رقم، ۸/۳۷ درصد دریافتی بابت معامله ی تهیه کرد و به فروش رسان تمام یا بخشی از ساختمان مسکونی، ۵/۴ درصد دریافتی بابت معامله ی تهیه کرد و به فروش رسان تمام یا بخشی از ساختمان غیرمسکونی، ۷/۱۱ درصد دریافتی بابت معامله ی تهیه کرد و به فروش رسان زمین، ۹/۳۵ درصد دریافتی بابت معامله ی کرایه ی تمام یا بخشی از ساختمان مسکونی، ۴/۵ درصد دریافتی بابت معامله ی کرایه ی تمام یا بخشی از ساختمان غیرمسکونی، ۳/۱ درصد دریافتی بابت تنظیم قرارداد، ۵/۲ درصد دریافتی بابت ساخت و ساز و ۹/۰ درصد مربوط به سایر ستانده ها می باشد.
بر اساس اطلاعات حاصل از اجرای این نقش در دوره ی نکته بررسی، ارزش اضافه کرده‎ی بنگاه های معاملات ملکی، ۱۹۳۶۹ میلیارد ریال می باشد. همچنین به طورمتوسط، ارزش اضافه کرده‎ی هر یک این کارگاه ها، ۱۷۲ میلیون ریال بوده که نسبت به آمارگیری پیش، ۰/۲ برابر شده است.

این نتایج، در وب گاه مرکز آمار کشورمان به نشانی www.amar.org.ir قابل دسترسی خواهد بود.

ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد

تهیه از: شهروز ی.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن که از سنبل او غاليه تابی دارد
««« »»»
باز با دلشدگان ناز و عتابی دارد

ثبت ۳.۷ میلیون معامله خرید، فروش و اجاره مسکونی و غیر مسکونی در کشور

TT / 121 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال