اردوغان: وعده کلینتون برای تسلیح کردها مایه تأسف است


با دیگران به اشتراک بگذارید

اردوغان: وعده کلینتون برای تسلیح کردها مایه تأسف است

خبرگزاری فارس: اردوغان: قول کلینتون برای تسلیح کردها مایه تأسف است

رئیس‌جمهور کشور ترکیه قول نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده برای تسلیح کردها را مایه تأسف خواند و نقل کرد واشنگتن می‌خواهد برای مقابله با یک گروه تروریستی، یک گروه تروریستی دیگر را تجهیز کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور کشور ترکیه روز چهارشنبه از اظهارات «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات ایالات متحده در رابطه با تسلیح کردها نقد کرد.

به نگاشته پایگاه «مدیا روتا» وی که در جمع گروهی از قضات کشور ترکیه ای حرف میزد، نقل کرد: «می خواهید برای از میان بردن یک گروه تروریستی، یک گروه تروریستی دیگر را تقویت کنید.»

اردوغان اضافه کرد: «به نظرم اظهارات کلینتون نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده مایه تأسف است. به نظرم چنین اظهاراتی، ناشیانه است، چراکه سیاست امری فرق می دارد. چنین اقدامی، گامی بسیار نادرست است.»

کلینتون در جریان دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نقل کرد در صورت پیروزی، مستقیما کردهای کشور سوریه و کشور عراق را برای نبرد با گروهک تروریستی داعش تسلیح می کند.

کشور ترکیه که گروه های کرد وابسته به استقلال طبان پ ک ک را تهدیدی برای خود آگاهی میدارد، به شدت با هرگونه تقویت این نیروها مخالف است.

**************************************

مسئول متن : پيروز ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مگر که لاله بدانست بی‌وفايی دهر
««« »»»
که تا بزاد و بشد جام می ز کف ننهاد

اردوغان: وعده کلینتون برای تسلیح کردها مایه تأسف است

TT / 59 — TP / 33%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات