نمایش بصیرت دینی شیعه و سنی در عاشورای کردستان


با دیگران به اشتراک بگذارید

نمایش بصیرت دینی شیعه و سنی در عاشورای کردستان

صدها هزار نفر از مردمان با بصیرت و ولایت‌مدار و همیشه در صحنه استان کردستان امروز با حضور در مهمانی روز عاشورا بصیرت دینی و شعور مذهبی خود را به اکران قرار داده و وحدت دنیا اسلام را به بدخواهان ملت کشورمان و دشمنان اسلام یادآوری کردند.

تصویر و عکس   اکران بصیرت دینی شیعه و سنی در عاشورای کردستان

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد از سنندج، صدها هزار نفر از مردمان با بصیرت و ولایت مدار و همیشه در صحنه استان کردستان امروز با حضور در مهمانی روز عاشورا بصیرت دینی و شعور مذهبی خود را به اکران قرار داده و وحدت دنیا اسلام را به بدخواهان ملت کشورمان و دشمنان اسلام یادآوری کردند.

امروز همه با نیتی پاک و خالص دل خود را برای وصال عشق تهیه میکنند تا دل را از ناپاکیهای گناه مبرا سازند و در ماتم عزای حسین(ع) به تزکیه روح و روان خویش توجه بکنند.

در مهمانی عزاداری عاشورا در شهرهای گوناگون استان کردستان هیئت های عزاداری به ترتیب و منظم در خیابان های عمده شهرها و میادین روستاها حرکت کرده و پیشاپیش آنها علم در حرکت بود و مردان سالخورده و جوانان هم در میان صفوف گهواره حضرت علی اصغر(ع) را می گردانند تا هر کس نذری داشته باشد بر روی آن پارچه های سبز آنها ببندد.

در مهمانی عزاداری روز عاشورا پیرمردها، کودکان و جوان ها در قالب هیئت های عزاداری با زنجیرزنی و سینه خانمی به سوگواری توجه کردند و مردمان با نذر خرما، آش، شربت و شیر داغ ارادت خود را به سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران با وفایش نمایان کردند.

اما در این میان امروز فریادهای مرگ بر ایالات متحده و مرگ بر اسراییل مردمان غیور کردستان نیز با نوحه ها و مرثیه خوانی ها گره خورده بود و یزیدیان همانند سال ۶۱ هجری روسیاه و نالان شده بودند.

هم وقت با روز عاشورا کردستان هم غرق در اشک و ماتم و عزا شد و مردمان با حضور در آئین های عزاداری سالار شهیدان به سوگواری و عزاداری توجه کردند.

مردمان مؤمن و ولایت مدار کردستان از صبح امروز با حضور در مساجد و تکایا و تشکیل صفوف سینه خانمی و زنجیرزنی ابتدا در مساجد به عزاداری توجه کرده و سپس به صورت منظم با سردادن نوحه های عزا به خیابان های سطح شهرها آمدند و به سمت جا مشخص شده برای مهمانی عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران با وفایش حرکت کردند.

—با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد—

گردآورنده : فرنگيس ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

هر آبروی که اندوختم ز دانش و دين
««« »»»
نثار خاک ره آن نگار خواهم کرد

نمایش بصیرت دینی شیعه و سنی در عاشورای کردستان

TT / 58 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال