کشورهای عرب باید به کمک عربستان بیایند و او را از باتلاق یمن نجات دهند


با دیگران به اشتراک بگذارید

کشورهای عرب باید به کمک عربستان بیایند و او را از باتلاق یمن نجات دهند

خبرگزاری فارس: کشورهای عرب باید به مدد عربستان بیایند و او را از باتلاق یمن نجات دهند

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در واکنش به جنایت عربستان سعودی در یمن نقل کرد: کشورهای عرب نیز باید به مدد عربستان بیایند و او را از باتلاقی که در آن فرورفته نجات دهند، اگرچه آنها هم در تشکیل ائتلاف جنایت و قساوت مسئول اند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به جنایت عربستان سعودی در یمن نگاشت: عربستان در هراس از اتهام جنایت جنگی و نقض تمامی قطعنامه ها و معاهدات بین المللی، فرار از عقوبت جنایت و کشتار بی گناهان، سرانجام رسماً جنایت در یمن را پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: عربستان در این نامه به شورای امنیت، با قول تحقیق و تفحص در این جنایت، قول داده است تمامی ابعاد کشتار را چک کرده و نتایج آن را به زودی انتشار دهد. عربستان با این اقدام دو راه بیشتر ندارد؛ یا اعتراف به شکست، توقف حملات، خروج و پذیرش نتایج جنایات و یا فرو رفتن بیشتر در باتلاق جنایت جنگی و دادگاه بین المللی.

ابوطالبی با بیان اینکه هر حکومتی که واقعا هراسناک می شود، قبل از آنکه بسیار دیر شود به شکست اعتراف کرده و تبعات اقدامات خود را می پذیرد نگاشت: این بار کشورهای عرب نیز باید به مدد عربستان بیایند، و او را از باتلاقی که در آن فرورفته نجات دهند؛ اگر چه آنها هم در تشکیل ائتلاف جنایت و قساوت مسئول اند.

ضروری به ذکر است جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی چندی قبل مهمانی مذهبی در یمن را نکته هدف بمباران خود گذاشتند که منجر به کشته شدن نزدیک به ۱۴۰ غیرنظامی بی پاسداری شد، هیئت دیپلماتیک عربستان در سازمان ملل با ارسال نامه ای به شورای امنیت از هدف قرار گرفتن غیر نظامیان در این هجوم ابراز تاسف کرد.

*نظر يادتان نرود*

تهیه از: بنفشه ب.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر چه عرض هنر پيش يار بی‌ادبيست
««« »»»
زبان خموش وليکن دهان پر از عربيست

کشورهای عرب باید به کمک عربستان بیایند و او را از باتلاق یمن نجات دهند

TT / 21 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی
دانلود فیلم ایرانی
دانلود فیلم خارجی
دانلود فیلم و سریال