سناتور آمریکایی: واشنگتن از حمایت عربستان دست بردارد


با دیگران به اشتراک بگذارید

سناتور آمریکایی: واشنگتن از حمایت عربستان دست بردارد

سناتور آمریکایی معتقداست واشنگتن باید از حمایتهای خود از جنگ به رهبری عربستان در یمن، دست بکشد زیرا این حمایت به ضرر منافع ملی آمریکاست.

تصویر و عکس   سناتور آمریکایی: واشنگتن از حمایت عربستان دست بردارد

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، سناتور کریس مورفی در بیانیه ای از دولت این کشور درخواست تا حمایت هایش را از عملیات ارتشی به رهبری عربستان سعودی در یمن، متوقف کند.

مورفی سناتور دموکرات از ایالت کنتیکت و از اعضای برجسته کمیته فرعی روابط خارجی مجلس سنا در امور خاور نزدیک، جنوب آسیا، آسیای مرکزی و مقابله با تروریسم، روز یکشنبه و بعد از این که قصر سفید «بررسی سه سوته» حمایت های ایالات متحده را از کمپین ارتشی به رهبری عربستان سعودی را در یمن اعلام کرد، بیانیه زیر را انتشار داد.

در این بیانیه که در سایت شخصی اش انتشار داده شد، آمده است: «حملات هوایی سعودی با حمایت ایالات متحده هزاران شهروند را در یمن کشته است. هجوم به مهمانی بزرگ ترحیم در ادامه ماه ها [سیاست] هجوم به مدارس، منازل و بیمارستان ها، صورت گرفت. آگاهی میدارم که دولت نیز به اندازه من از بی توجهی ظاهرا عمدی سعودی ها به زندگی شهروندان وحشت زده شده است، اما ما بیانیه های شدیداللحنی در این خصوص داشته ایم.»

وی اضافه کرد: اگر ایالات متحده وقتی که نقل میکنید حمایت ما از عربستان سعودی یک چک سفید امضا نیست[ بی چون و چرا از عربستان حمایت نمی کنیم]، در این نقل کرده اش جدی است، اکنون زمان آن است که این موضوع را اثبات کند… زیرا واضح است که ائتلاف به رهبری سعودی ها به این حرف ها گوش نمی کند. ایالات متحده باید از حمایت های خود از جنگ به رهبری عربستان در یمن، دست بکشد زیرا این حمایت به ضرر منافع ملی ایالات متحده است و به گروه های تروریستی امکان می دهد تا توسعه کشف کنند و شهروندان بی گناه را بکشند.

**نظرات شما مايه دلگرمى ماست**

نگارش: آذربانو خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زان می عشق کز او پخته شود هر خامی
««« »»»
گر چه ماه رمضان است بياور جامی

سناتور آمریکایی: واشنگتن از حمایت عربستان دست بردارد

TT / 50 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال