ای کولی منتهی به التهاب کرون کولون ای می شود مسمویت غذائی منتهی به التهاب کولون می شود


با دیگران به اشتراک بگذارید

ای کولی منجر به التهاب کرون روده ای می شود مسمویت غذائی منجر به التهاب روده می شود

عکس ای کولی منجر به التهاب کرون روده ای می شود		مسمویت غذائی منجر به التهاب روده می شود
سیناپرس: مطالعات جدید انجام شده توسط گروهی از پژوهشگران نشان می دهد باقی مانده گونه ای خاص ازباکتری ها در روده افرادی که دچار مسمومیت غذائی می شوند؛ می تواند در آینده تبدیل به التهاب روده و بیماری کرون شود.

بیماری التهاب روده یا کرون Crohn’s disease یکی از انواع بیماری های روده ای است که می تواند علاوه بر روده ،بخش های مختلفی از دستگاه گوارش را درگیر کند. این بیماری بیشتر در قسمت های انتهای روده کوچک دیده شده و می تواند تمامی لایه های روده را درگیر کرده و حتی به فیبروز تبدیل شود.

متاسفانه این نوع از التهاب روده یک بیماری مادام العمر محسوب شده که معمولا در سنین اولیه عمر انسان را درگیر خود کرده و سبب می شود فرد بیمار برای ده های بعدی عمر خود در عذاب و ناراحتی باشد. این بیماری همچنین می تواند منجر به بروز سرطان روده بزرگ شده و مرگ زود هنگام را در پی داشته باشد.

پرفسور برایان کومبس استاد دانشگاه مک مستر در اونتاریو کانادا که سرپرستی این مطالعات را بر عهده دارد در رابطه با کشف فوق اعلام کرد: متاسفانه این نوع از التهاب روده یک بیماری مادام العمر محسوب شده که معمولا در سنین اولیه عمر انسان را درگیر خود کرده و سبب می شود فرد بیمار برای ده های بعدی عمر خود در عذاب و ناراحتی باشد. این بیماری همچنین می تواند منجر به بروز سرطان روده بزرگ شده و مرگ زود هنگام را در پی داشته باشد.

پژوهشگران در این مطالعات از موش های آزمایشگاهی جهت بررسی دقیق تر التهاب روده استفاده کرده و دریافتند که التهاب های روده ای حاد عفونی که بر اثر باکتری های ناشی از مسمویت غذائی به وجود می آیند موجب تسریع رشد باکتری چسبنده تهاجمی  ای کولی adherent-invasive E. coli یا AIEC می شوند که می تواند التهاب روده کرون را در پی داشته باشد.

در ادامه این پژوهش ها همچنین مشخص شد حتی پس از حذف کامل باکتری های ناشی از مسمویت غذائی در موش ها، میزان باکتری چسبنده تهاجمی  ای کولی در روده آن ها با رشد قابل توجهی رو به رو شده و این موضوع سبب ادامه داشتن نشانه های بیماری در طولانی مدت خواهد بود.

پژوهشگران با تکیه بر موارد فوق اعلام کردند که بر اساس یافته های جدید باید در روش های مواجه با مسمویت غذائی تجدید نظر کرده و گروه بیماران در خطر رشد باکتری چسبنده تهاجمی  ای کولی شناسائی شده و تحت درمان قرار بگیرند. زیرا این گروه از افراد در خطر ابتلا به التهاب روده ای کرون هستند که می تواند عواقب ناگواری در پی داشته باشد.

شرح کامل این پژوهش و نتایج به دست آمده از آن در آخرین شماره مجله تخصصی  PLOS Pathogens  منتشر شده و در اختیار پژوهشگران قرار دارد.

ترجمه: احسان محمدحسینی

-انتهاي مطلب-

تهیه کننده : روشنك و.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون من گدای بی‌نشان مشکل بود ياری چنان
««« »»»
سلطان کجا عيش نهان با رند بازاری کند

ای کولی منتهی به التهاب کرون کولون ای می شود مسمویت غذائی منتهی به التهاب کولون می شود

TT / 0 — TP / 0%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال