http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

چرا شهادت امام حسین(ع) طولانی شد

چرا شهادت امام حسین(ع) طولانی شد

با دیگران به اشتراک بگذارید

چرا شهادت امام حسین(ع) طولانی شد

خبرگزاری فارس: چرا شهادت امام حسین(ع) طولانی شد

طبق گزارش‌ها وقتی طولانی از روز عاشورا گذشت. اگر کوفیان می‌خواستند امام حسین(ع) را بکشند می‌توانستند ولی درباره او وقت‌گذرانی کردند و خوش نداشتند که به قتل حضرت اقدام کنند، و هر گروه می‌خواست دیگری کار حضرت را به پایان برساند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، در مقتل جامع سیدالشهدا(ع) که توسط گروهی از تاریخ پژوهان زیر نظر حجت الاسلام والمسلمین مهدی پیشوایی گردآوری شده، درباره نحوه شهادت امام حسین(ع) آمده است:

امام حسین(ع) آنقدر جنگید تا آنکه پیکر تمیزش ده ها زخم برداشت و درحالی که از نبرد ناتوان شده بود، ایستاد تا اندکی بیاساید در همان حال که ایستاده بود سنگی آمد و بر پیشانی او خورد و خون از پیشانی اش جاری گشت. گوشه جامه را برگرفت تا با آن خون از پیشانی اش زداید که برج تیر سه شعبه زهرآگینی آمد و در قلب حضرت مکان گرفت.

امام حسین(ع) فرمود: بسم الله و بالله و علی ملة رسول الله. آنگاه سر به آسمان بلند کرد و نقل کرد: خداوندا تو آگاهی میداری که اینان کسی را می کشند که در روی زمین جز او فرزند پیغمبری نیست سپس برج تیر را گرفت و از پشتش بیرون کشید. خون همچون ناودان جاری شد دست خود را روی زخم قرار داد چون پر از خون شد به طرف آسمان پاشید حتی یک قطره هم برنگشت.

سپس بار دیگر دست روی زخم قرار داد چون پر از خون شد آن را به سر و صورت و محاسنش کشید و فرمود: به خدا سوگند اینشکلی خون آلود خواهم بود تا جدم محمد را دیدار کنم و نقل بکنیم: ای رسول خدا فلانی و فلانی مرا کشتند.

طبق گزارش ها وقتی طولانی از روز عاشورا گذشت. اگر کوفیان می خواستند آن حضرت را بکشند قادر میبودند ولی درباره او وقت طی کنی کردند و خوش نداشتند که به قتل حضرت اقدام کنند، برخی به برخی دیگر واگذار می کردند و هر گروه می درخواست دیگری کار او را به پایان برساند.

در این هنگام شمر در میان سپاهیانش ندا داد: چرا ایستاده اید؟ درباره او منتظر چه هستید؟ تیرها او را از پا افکنده است به او هجوم کنید مادرتان به عزایتان بنشیند. به دنبال این فرمان از هر طرف به امام هجوم کردند و زخم شمشیرها او را از پا در آورد. نخستین کسی که سراغ امام حسین(ع) رفت، زرعة بن شریک تمیمی بود که بر دست چپ او ضربه ای زد. عمرو بن طلحه جعفی هم از پشت سر بر شانه حضرت ضربه محکمی زد.

براثر این زخم ها و ضربت ها امام حسین(ع) از اسب به زمین افتاد. سپس برخاست و نشست و برج تیر از گلویش بیرون کشید و دستانش را به هم وصل کرد و زیر گلو گرفت و هر وقت پر از خون می شد سرو محاسن خود را با آن آغشته می کرد و می فرمود: خدا را با این وضع ملاقات می کنم درحالیکه حق من غصب شده است.

آنگاه از پیرامون امام پراکنده شدند درحالیکه او گاهی با صورت روی زمین می افتاد و گاهی برمی خاست. در این حال سنان بن انس به او نزدیک شد و با نیزه ضربتی بر او زد که بر اثر آن امام نقش بر زمین شد. سنان آنگاه از اسب فرود آمد و سر مبارک امام را از تن جدا کرد و آن را به خولی داد؛ این درحالی بود که قبلا جراحتهای متعددی با شمشیر بر آن حضرت وارد کرده بودند.

*****************************************

تهیه شده توسط : پريچهر ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای پادشاه صورت و معنی که مثل تو
««« »»»
ناديده هيچ ديده و نشنيده هيچ گوش

چرا شهادت امام حسین(ع) طولانی شد

TT / 42 — TP / 7%

با دیگران به اشتراک بگذارید

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
استخدام حسابدار خانم جهت کار در گیلان
گالری جدیدترین مدل کفش تخت دخترانه و زنانه ۲۰۱۷ – ۹۶
درخواست رابطه جنسی و پول به خاطر بازی در فیلم
مسوولان بنز و بی‌ام‌و به ایران می‌آیند
عکس/ آتش سوزی کامیون حمل خودروهای تیبا!
شیطنت فوتبالیست با اخلاق + عکس
معرفی بازی موبایل Plants vs. Zombies: Heroes
4 مطالبه رهبر معظم انقلاب از جامعه قرآنی/ برای تحقق فرمایشات حضرت آقا چه کردیم؟
دعوت به همکاری دور کاری در پونیشا
جدایی مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی آیا صحت دارد؟!؟
به تایلند و مالزی نروید / شیوع ویروس زیکا در این دو کشور
چراغ سبز ایران به بازیگران پشیمان GEM
حضور دوباره يک دختر پرسپوليسی در ورزشگاه !+عکس
ارزش تغذیه ای پخته این سبزیجات بیش از خام آنهاست!!
وزیر دولت اصلاحات: قرار بود وزرای اقتصادی هم عوض شوند/ دولت تصور کرده تک رقمی کردن نرخ تورم «شق‌القمر» بوده است
استخدام کارشناس فنی در یک شرکت معتبر صنعتی در کرمان
هلویی رنگی جدید-۳۰ لباس شب رمانتیک هلویی که شما باید ببینید
جدیدترین اخبار در مورد افزایش حقوق کارکنان دولت
مسی به دردسر افتاد
اتوبوس های هیدروژنی در راهند +عکس