http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

حسینیه اعظم زنجان قطب توریستی مذهبی (۳ عکس)

حسینیه اعظم زنجان قطب توریستی مذهبی (۳ عکس)

با دیگران به اشتراک بگذارید

حسینیه اعظم زنجان قطب گردشگری مذهبی

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس حسینیه اعظم زنجان قطب جهانگردی مذهبی

حسینیه اعظم زنجان قطب جهانگردی مذهبی 

اکنون حسینیه اعظم زنجان در تمام جهان اسلام نامدار است و عزاداری های میلیونی که به انجام میرساند شکوه خاصی دارد. شهر زنجان در کنار سایر فرصت های جهانگردی در زمینه جهانگردی مذهبی نیز در بر می داری جایگاه مخصوص ای است که با وجود حسینیه و زینبیه اعظم این امر روند روبه رشدی دارد.

حسینیه اعظم زنجان به عنوان یک الگو در سطح جهان اسلام مطرح شده است و برای مبدل شدن شهر زنجان به قطب جهانگردی مذهبی باید زیرساخت های ضروری فراهم شود.حسینیه اعظم زنجان، در بر می داری قدمتی ۵۰۰ ساله است، قدمتی که نه در تفسیر وقتی بلکه در قلب های اهالی زنجان می شود نفوذ آن را دید.

مدیرکل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی استان زنجان گفت: زنجان جزو استان هایی است که در بر می داری تعداد بالایی از گردشگران مذهبی در مقاطع خاصی همچون هشتم و یازدهم محرم هست.در دو مهمانی بزرگ حسینیه و زینبیه اعظم معمولا گردشگرانی از خارج استان به زنجان عزیمت می کنند و هر سال تعداد این گردشگران مذهبی نسبت به سال پیش افزایش کشف میکند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس حسینیه اعظم زنجان قطب جهانگردی مذهبی

 به گزارش پارس ناز وی ادامه داد: می شود با بهره گیری از ظرفیت سایر برنامه های مذهبی از قبیل تعزیه خوانی، زمان ماندگاری گردشگران مذهبی زنجان را به چهار روز زیاد کرد.به نقل کرده رحمتی تقویت تعزیه خوانی در محل های جغرافیایی گوناگون زنجان امسال به جد نکته توجه بوده و با همکاری صداوسیما و رسانه های مکتوب در این راستا تلاش شده است.

رئیس هیئت امنای حسینیه اعظم زنجان در مکالمه ای اضافه کرد: حسینیه اعظم زنجان به عنوان یک الگو و مارک در سطح جهان اسلام مطرح شده است، اگر زیر ساخت های ضروری تهیه نشود، در سال های آتی زنجان با معضلات زیادی برای جذب گردشگر مذهبی مواجه خواهد شد.

جواد غم پرور اضافه کرد: برای جذب گردشگر مذهبی در دهه نخست محرم باید زیر ساخت هایی چون اسکان زائران و امکانات عمومی شهر را زیاد کرد .وی ادامه داد: حسینیه اعظم زنجان در دهه محرم و صفر و ایام عید نوروز گردشگران زیادی دارد که باید زیر ساخت های ضروری همچون هتل ها و مسافرخانه ها برای این امر در دستور کار قرار گیرد.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس حسینیه اعظم زنجان قطب جهانگردی مذهبی

حسینیه اعظم زنجان و گرمابه آن در جنوبی‌ترین بخش بافت کهنه شهر زنجان و در محله‌ای سرشناس به همین نام واقع شده که رحلت کرده مشرف به دروازه‌ جنوبی شهر دروازه قلتوق بوده است و بر اساس کتیبه‌ای که بر سردر ورودی گرمابه‌ این کلکسیون قرار دارد، تاریخ تجدید بنای آن به عهد ناصرالدین شاه باز می‌گردد.

مهمانی عزاداری حسینیه اعظم زنجان، که در هشتمین روز ماه محرم در زنجان برگزار می‌شود، در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۸۷ با شماره ثبتی ۱۰ به عنوان دهمین نکته و از جنبه آیین‌های عزاداری بعنوان نخستین نمونه در فهرست میراث معنوی کشور به تصویب رسانده شده است.

منبع: سرزه
تبلیغات

http://www.webiruni.ir/uploads/sujpqbk9fhkwl90d6g26bb45u2cu50jn.jpg

http://www.webiruni.ir/uploads/qk53boo8lx96sfes7wspanpa8j40j5x8.jpg

آخرین مطالب
روند زندگی جدید بر مبنای روشنایی با شمع باعث مشکلات تنفسی می شود
قیمت خودروهای شرکت کیا در بازار
استخدام منشی،حسابدار،طراح وب سایت در موسسه تکنیک کاران
جامعه شناسی روسپی‌گری
باشگاه تراکتورسازی: قضاوت جانبدارانه داور بازی با فولاد احساس شد
استخدام برنامه نویس asp.net در فروشگاه اینترنتی شیکسون
مصاحبه معاون بازاریابی بخش پلی استیشن به مناسبت عرضه پلی استیشن VR
گزینه‌های 2 وزارتخانه برای معرفی به مجلس
پوکمون گو اولین بازی موبایلی که توانست ۶۰۰ میلیون دلار به جیب بزند
آتش بس حلب 3 روز تمدید شد
استخدام کادر فروش،اداری،مالی،فنی،منابع انسانی،بازاریابی در مبناتلکام
بررسی عوارض متی مازول برای مادران شیرده
حرف‌های جنجالی اکبر عبدی درباره شریفی‌نیا و فراستی
پناه گرفتن پشت عبای رهبر
فدراسیونی ها می خواهند از نفرات و دوستان خودشان استفاده کنند
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش،تکنسین ماشین آلات اداری
جلوگیری تگ خودکار فیس بوک را غیرفعال کنیم؟
پلیس آلمان به بچه ها بعد از تصادف خرس تدی میدهد
توافق با ۴کشور آسیای میانه برای ترانزیت کالا از ایران
هارد دیسک پلی استیشن 4 پرو قابل تعویض است