مراسم اربعین همسر مرحوم آیت الله العظمی بهجت برگزارشد


با دیگران به اشتراک بگذارید

مراسم اربعین همسر مرحوم آیت الله العظمی بهجت برگزارشد

مهمانی اربعین مرحومه زن اخوان فومین همسر مرحوم حضرت آیت الله بهجت(ره)با حضور علما و روحانیون و اقشار گوناگون مردمان در مسجد فاطمیه(س)در قم به انجام رسانده شد.

تصویر و عکس مهمانی اربعین همسر مرحوم آیت الله العظمی بهجت برگزارشد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، حجت الاسلام توکلی از فضلای حوزه علمیه قم در این مهمانی با بیان اینکه روایات و سخنان اهل بیت(ع) گنجینه نوری است که بدست شیعیان رسیده است، نقل کرد: قرآن کتاب هدایتگر است و ستمت ها را از بین می برد و به حق فرا میخواند.

وی بیان داشت: قرآن اگر چه قابل فهم برای همگان نیست و این بدین معنا نیست که خود را از قرآن جدا آگاهی بداریم ،بلکه باید تحلیل آیات را از اهل آن گرفت.

سخنران این مهمانی اضافه کرد: خدا در قرآن انسان را به عنوان موجود ضعیف میشناساند و می فرماید که بشر قدرت ندارد، حتی کوچولوترین موجود را خلق کند این نشان از ضعف می دهد.

حجت الاسلام توکلی نقل کرد: قرآن درعین حال که می فرماید، انسان وجود می داری ناتوان است؛ اما اگر از من خدا نصرت و کمک بطلبد من او را کمک می کنم .

وی بیان داشت: نصرت و کمک دادن خدا در واقعیت کمک گرفتن از ولی خدا است، این سخن بدین معنا است؛ اگر انسان ولی خدا و پیامبران الهی را کمک داد خدا هم به کمک او می شتابد.

سخنران این مهمانی بابیان اینکه کمک دادن پیامبران در واقع کمک دادن خدا است ابراز داشت: این کمک دادن تنها درباره پیامبران نیست، بلکه در رابطه با اهل علم هم است.

وی نقل کرد: اگرکسی اهل علم و عالم را در مسیر فراگیری علم کمک دهد خدا هم آن فرد کمک می دهد.

حجت الاسلام توکلی اظهار داشت: همسر مرحوم آیت الله العظمی بهجت هم این چینن انسان وارسته ای بود. آن بانوا فداکاری و کمک زیادی به حضرت آیت الله بهجت در خدمت به دین و فراگیری علوم آل محمد(ص) و تربیت شاگردان دینی کرد و حقیقتا زحمات آن مرحومه قابل تقدیر است.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال