http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

عاشورا مکتبی روشن برای هدایت همه نسل هاست/هر سال بر عظمت عاشورا افزوده می شود

عاشورا مکتبی روشن برای هدایت همه نسل هاست/هر سال بر عظمت عاشورا افزوده می شود

با دیگران به اشتراک بگذارید

عاشورا مکتبی روشن برای هدایت همه نسل هاست/هر سال بر عظمت عاشورا افزوده می شود

عاشورا مکتبی مفید، انسان ساز و آزادی بخش است که هیچ گاه از یاد برده نمیشود و نسل های آینده نیز به وسیله این مکتب درمسیر درست حرکت خواهند کرد.

تصویر و عکس عاشورا مکتبی روشن برای هدایت همه نسل هاست/هر سال بر عظمت عاشورا اضافه میشود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر عاشورای حسینی در حرم کریمه اهل بیت(س) در شبستان امام خمینی(ره) درباره ماندگاری عاشورای حسینی نقل کردند: خاصیت حوادث تاریخی این است که با گذشت وقت کم رنگ و در نهایت از یاد برده میشود و اصلیترین حوادث از این قاعده مستثنی نیست.
این مرجع تقلید با اشاره به جنگ دنیاای دوم که ده ها میلیون نفر در آن کشته شده و کمتر از صد سال از آن می گذرد، ولی خیلی ها آن را از یاد برده اند، گفت: واقعه عاشورا که نزدیک به ۱۴۰۰ سال از آن می گذرد، نه تنها از یاد برده نشده، بلکه هر سال بر عظمت آن اضافه میشود.
ایشان با اشاره به آیه ۱۴ سوره مبارکه رعد نقل کردند: خداوند در این آیه بیان می دارد، باطل مانند کف های روی آب پر سر و صدا هستند و هیچ خاصیتی ندارند، از این رو زود هم نابود میشود، ولی آب که موجب آبادی و برکات است، بی سر و صدا در حرکت است و آثار و برکات آن نیز ماندگار می باشد.
این مرجع تقلید با بیان این که آنچه مفید است، ماندگار و آنچه بی فایده است، از بین رفتنی است، گفت: سیستم امام حسین علیه السلام مفید است و مکتبی است که همه در هر وقت قادر هستند از آن بهره گرفته و راه خود را به وسیله آن یابند.
ایشان انقلاب اسلامی را برگرفته از مکتب عاشورای حسین بن علی علیه السلام عنوان کردند و نقل کردند: عاشورا مکتبی مفید، انسان ساز و آزادی بخش است که هیچ گاه از یاد برده نمیشود و نسل های آینده نیز به وسیله این مکتب درمسیر درست حرکت خواهند کرد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی درباره علت دیگر ماندگاری مکتب عاشورای حسینی اظهار داشتند: عالم ماده، عالم فرسودگی است و هرچه به آن ارتباط داشته باشد، فرسودنی است، ولی ذات خداوند ابدی و جاودانه است، از این رو هر که به آن وصل شود، ماندگار می شود.
ایشان ادامه دادند: مکتب امام حسین علیه السلام با خدا مربوط است، ایشان برای خدا جنگید، برای خدا اسیر و شهید داد و در راه خدا شهید شد. قطره آب، در صورتی که تنها باشد، با وزیدن نسیمی، نابود میشود، ولی اگر به دریا وصل شود، هیچگاه نابود نمی گردد.
* خاطره آیت الله العظمی مکارم از شفا کشف کردن بیمار مسیحی
معظم له در ادامه با اشاره به کرامت امام حسین علیه السلام به جوان مسیحی نقل کردند: برای شما داستانی نقل میکنیم که نه استراحت کن دیدم و نه این که کسی برایم تعریف کرده، بلکه خود شاهد آن بودم. قبل از انقلاب به منزل یکی از مراجع سرشناس آن وقت رفتم که ایشان به من گفت، جوانی که در نیروی هوایی فعالیت میکند و مسیحی است، می خواهد مسلمان شود؛ شما رسوم مسلمان شدن را برای ایشان نقل کن.
ایشان با بیان این که قبل از هر کاری، من از وی علت مسلمان شدنش را سؤال کردم، ادامه دادند: آن جوان گفت که من مریضی سینوزیت سختی داشتم، به طوری که هر روز که از استراحت کن بیدار می شدم، قطره های چرک از بینی من می ریخت، هر کاری که می کردم، درمان نمی شد. روزی بیش از ده دارو و مسکن به کار میبردم، ولی خاصیتی نداشت. ایام عاشورا شد ولی من آگاهی نمیداشتم عاشورا چه چیزی است. دیدم که در کنار منزل ما مجلس روضه ای برپاست، پنجره را گشودم و گوش کردم و دیدم حرف های جالبی زده می شود و امام حسین را میشناسانند. علاقه مند شدم و هر شب پنچره با میگشودم و گوش می کردم.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی اضافه کردند: وی گفت که شبی دیدم کسی آمد جلوی در منزل ما و سینی چایی در دست داشت، گفت که شنیده ام شما مریضی دارید، این چایی مربوط به مجلس امام حسین علیه السلام است؛ چای را خوردم و صبح که پا شدم، دیدم اثری از آن مریضی در من نیست. من علت به این روشنی دارم از این رو می خواهم مسلمان شوم.
ایشان خاطرنشان کردند: به وی نقل کردم که زمانی مسلمان شدی، می خواهی چه نامی برای خود برگزی، گفت که من نام حسین را برای خود میبرگزم. همان کسی که باعث نجات من شد، من نام او را میبرگزم. وی مسلمان شد و نام حسین را برای خود انخاب کرد و رفت. کسانی که با اخلاص به در خانه امام حسین بروند، با دست پر بر می گردند.

انتهای پیام// ۱۵/ ۳۱۳

منبع: سرزه
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام حسابدار مجرب در یک هلدینگ معتبر در صنعت غذایی
بهترین قاریان و حافظان کشور در سال ۱۳۹۵ شناسایی شدند
آهنگ سهراب صفا بنام بهانه ی تو – دانلود موزیک جدید
"رویای نیمه شب"، نگاهی مثبت به همراهی و تعامل بین مذاهب دارد
درآمد ۵۸ هزار میلیاردی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی از منابع غیرشهریه ای
فیلم راه یافته به لیست اسکار در جشنواره فیلم کوتاه تهران
نشستهای «تربیت» در حاشیه نمایشگاه مطبوعات برگزار می شود
برگزاری مراسم اولین سالگرد شهید مدافع حرم تاسوعا
فیلم گراتین اسفناج ( آپارات ) -دانلود و پخش
دانشگاه آزاد اسلامی با کیفیت بالا و صرفه اقتصادی می تواند نیمی از آموزش عالی را اداره کند
برخورد تریلی با منزل مسکونی+ عکس
بستری شدن آهنگساز کشورمان در بیمارستان
آنجلینا جولی و برد پیت کاخ گرانقیمت شان را می فروشند! عکس کاخ شان در فرانسه
عکس های جدید بازیگران زن و مرد ایرانی سال 95 – 1395
بازیگران زن و مرد به جم تی وی پیوسته برگشتند + عکس
چگونه از موبایل به جای کارت بانکی استفاده کنیم؟
رامین رضاییان بر بالین پورحیدری
این افراد دوست شما نیستند، دشمن شما هستند
تریلر هنگام عرضه بسته Ashes of Ariandel بازی Dark Souls 3
ویدیو فیلم کشور روسیه نیروهای مخصوص مخصوص چالش در زیر آب تربیت می کند / دریافت کلیپ
تبلیغات