یمن امروز کربلا است/ عراقی ها مراقب نیرنگ آمریکا در موصل باشند


با دیگران به اشتراک بگذارید

یمن امروز کربلا است/ عراقی ها مراقب نیرنگ آمریکا در موصل باشند

دبیرکل حزب الله گفت: عراقی‌ها باید گروهک تروریستی داعش را به تمامی در موصل برطرف بکنند و فرماندهان آن‌ها را زندانی کنند و مانع فرار آن‌ها به کشور سوریه شوند؛ چرا که حضور آن‌ها در کشور سوریه خطر اساسی برای کشور عراق محسوب می‌شود.

تصویر و عکس یمن امروز کربلا است/ عراقی ها مراقب نیرنگ ایالات متحده در موصل باشند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از رسانه ها، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مهمانی عاشورای امام حسین (ع) در مجتمع «سید الشهداء» درمنطقه الضاحیه در جنوب بیروت در جمع عزاداران حاضر شد.

دبیرکل حزب الله لبنان در جمع عزاداران گفت: در ابتدا امروز به پدران و مادران شهدایی که از کرامت و مقدسات پاسداری کردند؛ تسلیت نقل میکنیم و امروزه با حزن و غم شهدای کابل و بغداد که به دست تکفیری ها کشته شده اند مواجه هستیم.

حسن نصرالله اضافه کرد: از حضور گسترده شما در این روز عظیم ممنونم، حضوری که نمایان کننده محبت و آمادگی شما برای فداکاری است.

سید حسن نصرالله در این مهمانی گفت: امسال به نسبت بالایی از حجم انفجارها و حملات تروریستی علیه مراسمات امام حسین (ع) کاسته شده و این به خاطر پیروزی های مجاهدین در تمامی میدان هاست که جماعت تکفیری را با عجز و ناتوانی روبه رو کرده است.

یمن، کربلاست

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: امروز از یمن سخن نقل خواهیم کرد و ما نقل کرده ایم که عزاداری ها در ضاحیه، صور، بعلبک و الهرمل تا البقاع غربی با موضوع یمن و همدردی با مردمان یمن و ارتش و کمیته های مردمی اش باشد.

وی ادامه داد: برای یک کارشناس و تحلیلگر روشن است که جنگ عربستان در یمن با اهداف سیاسی نیست و نمایان کننده سطح کینه و انتقامی است که نظام سعودی در حق یمنی ها دارد؛ این شکل از کشتار و خون ریزی با اهداف سیاسی نیست؛ بلکه کینه وهابیت است. جنگی که می خواهد اراده یمنی ها را از بین ببرد؛ مردمی که خواستار استقلال و عزت خود هستند.

نصرالله اضافه کرد: یمن امروز همچون کربلا شاهد قربانی کردن ها و اجساد تکه تکه شده است، در صنعاء و در تمامی یمن صحنه ای از حزن و اشک و همچنین قهرمانی و ایستادگی در برابر ابزار کشتار آمریکایی- سعودی وجود دارد.

او تأکید کرد که یمنی ها در مقابل این جنگ کمر خم نخواهند کرد و در مقابل این دشمنی ایستادگی خواهند کرد و همچنان که امام خامنه ای فرمود «بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد».

وی در آخرین سخن به مردمان یمن گفت: به برادرانمان در یمن از موضع ایمان و تجربه خود می گوییم که به خداوند اعتماد کنید و اوست که شما را بر دشمنان وحشی پیروز خواهد کرد.

فلسطین سرزمین ریخته شدن خون اسرائیلی ها

سید حسن نصرالله در بخش دوم سخنان خود به موضوع فلسطین توجه کرد و گفت که بسیاری نقل میکردند که انتفاضه فلسطین شکست خورده و خاتمه یافته اما در روزهای گذشته ثابت شد که این انتفاضه در عمق و وجدان و عقل و قلب جوانان فلسطینی است.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه کرد: اسرائیلی ها به زودی خواهند فهمید که سرزمین فلسطین سرزمین مرگ و شکست و جاری شدن خون آن هاست و اسرائیلی ها باید به همراه خانواده هایشان به کشورهایی که از آن مکان آمده اند باز گردند و این پیام مقاومت فلسطین است.

نصرالله تأکید کرد: تواضع در مقابل اسرائیلی ها چیزی تقدیم مردمان فلسطین نمی کند، اسرائیل همانی است که بدون محدودیت از ایالات متحده اسلحه و حمایت میگیرد و در حال حاضر ترامپ و کلینتون در موضوع حمایت مطلق از اسرائیل با یکدیگر مسابقه میدهند اما حرفی از فلسطین نمی زنند.

خدعه ایالات متحده در موصل کشور عراق

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش سوم گفتمانهای خود به مسأله کشور عراق اشاره کرد و با مخاطب گذاشتن مردمان کشور عراق گفت: آمریکایی ها می خواهند مسیر موصل به منطقه شرقی کشور سوریه را گشایند و تروریست های گروهک تروریستی داعش را در شرق کشور سوریه انباشته کنند تا در آن مکان استفاده و بهره ضروری از آن ها برده شود و این طوری می شود که گروهک تروریستی داعش بار دیگر قادر هست خود را نو سازی کرده و به کشور عراق باز گردد.

نصرالله ادامه داد: بنابراین این خدعه آمریکاست که پیروزی شما در موصل را از بین ببرد و عراقی ها باید برای پیش گیری از این اتفاق گروهک تروریستی داعش را به تمامی در موصل برطرف بکنند و فرماندهان آن ها را زندانی کنند و مانع فرار آن ها به کشور سوریه شوند چرا که حضور آن ها در کشور سوریه خطر اساسی برای کشور عراق به حساب مییاید.

دبیرکل حزب الله لبنان اشاره ای نیز به مردمان بحرین کرد و به آن ها بابت ایستادگی بر روی آرمان هایشان و مقاومت و عزمشان برای ادامه دادن به مسیر پاسداری از حقوق مشروع خود تبریک گفت و از آن ها درخواست صدایشان را بلند کنند تا دنیا صدایشان را بشنود.

حسن نصرالله همچنین به لبنان توجه کرد و گفت که پرونده ریاست جمهوری در مسیر مطلوبی قرار دارد و موضع ما ثابت و محکم است و از دولت می خواهیم تا با جدیت و اهتمام بالا به پرونده های گوناگون لبنانی ها توجه بکند و قرار ندهد تا نقش دولت نابود بشود.

مقاومت علیه اسرائیل و تکفیری ها

رهبر مقاومت لبنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: چشمان مقاومت کماکان اسرائیل و مرز لبنان و اسرائیل را انتخاب کرده است؛ ما اسرائیل را تحت نظر داریم و مقاومت اسلامی هرگز میدان مقابله با اسرائیل را ترک نخواهد کرد و ما به خوبی درک کرده ایم که آن چه از کشور ما حمایت می کند عوامل سیاسی نیست بلکه قدرت لبنان در ارتش، مردمان و مقاومتش است.

وی ادامه داد: همچنین ما مرزهای شمالی برای مبارزه با تکفیری ها را با چشمان باز تحت نظر داریم و ما در آن مکان برای پاسداری از میهنمان می مانیم و در کشور سوریه فرزندان شما و مردان شما در حال پاسداری از محور مقاومت و شرف و تاریخ خود هستند.

هرگز خسته نشده ایم

سید حسن نصرالله در بخش پایانی اضافه کرد: برخی به خستگی ما و شما اشاره می کنند و اینکه ریخته شدن خون ها ما را ضعیف کرده است. برخی در تعداد شهدای ما بزرگنمایی می کنند؛ ما به شهدای خود افتخار می کنیم. برخی بر ضعف مالی ما بر اثر تحریم ها طعنه می زنند و روز و شب به دنبال مادر یا همسر شهیدی می گردند تا سخن طبع میل آن ها را به زبان بیاورد اما کسی را نمییابند.

دبیرکل حزب الله لبنان با این جمله سخنان خود را پایان داد: ما به آن ها می گوییم که ما هرگز نه شکست خورده ایم و نه خسته شده ایم.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال