فلسفه قیام عاشورا ایستادن در مقابل ظلم و استکبارستیزی است


با دیگران به اشتراک بگذارید

فلسفه قیام عاشورا ایستادن در مقابل ظلم و استکبارستیزی است

خبرگزاری فارس: فلسفه قیام عاشورا ایستادن در مقابل ستم و استکبارستیزی است

مشاور معاونت اجتماعی و جلو گیری از جرایم قوه قضاییه گفت: فلسفه قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر، ایستادن در مقابل ستم و استکبارستیزی است.

روح الله عباسپور در حاشیه برگزاری مهمانی عاشورای حسینی که در امامزاده علی اکبر(ع) شهر سگزآباد به انجام رسانده شد در مکالمه با خبرنگار فارس در بویین زهرا خلال تسلیت ایام ماه محرم اظهار داشت: مردمان شهیدپرور شهرستان بویین زهرا و شهرهای پیرامون به مخصوص شهر دانسفهان در تمام صحنه های انقلاب حضور پرشور و تاثیر می داری داشته اند.

وی با اشاره به بصیرت و روشنگری مردمان در اجرای مراسمات ماه محرم، از حضور مردمان شهرستان بویین زهرا در برپایی مهمانی باشکوه عاشورای حسینی قدردانی کرد.

مشاور معاونت اجتماعی و جلو گیری از جرایم قوه قضاییه با بیان اینکه فلسفه قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر، ایستادن در مقابل ستم و استکبارستیزی است، ادامه داد: امام حسین(ع) فرمودند، من برای احیای دین جدم که در وقت بنی امیه دچار تحریف شده بود، قیام کردم.

عباسپور با اشاره به وظیفه مسؤولان در زمینه امر به معروف و نهی از منکر یادآور شد: سه قوای مقننه، قضاییه و مجریه با توجه به وظایف و مسؤولیت های خود بر حسب قانونی که دو سال پیش در این زمینه به تصویب رسید، وظیفه دارند در حسن و اجرای صحیح این فریضه تلاش کنند.

وی همچنین دستگاهای اجرایی با اجرای برنامه های فرهنگی و تبیین آیین نامه های اجرایی، امکانات، تجهیزات و حمایت از بسیج، سپاه و نیروی انتظامی، طبق فرمایش مقام معظم رهبری به حمایت و یاری رساندن به آمران به معروف برای اجرای درست این فریضه تأکید کرد.

مشاور معاونت اجتماعی و جلو گیری از جرایم قوه قضاییه افزود: اصلیترین عامل نهضت عاشورا و حرکت امام حسین(ع) اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که به عنوان فروع دین هم مطرح می شود و اگر مسلمانان به این فریضه عمل کنند بسیاری از معضلات و بزهکاری ها در جامعه حل می شود.

— ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد —

نگارنده : جمشيد د.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جوی‌ها بسته‌ام از ديده به دامان که مگر
««« »»»
در کنارم بنشانند سهی بالايی

فلسفه قیام عاشورا ایستادن در مقابل ظلم و استکبارستیزی است

TT / 56 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال