لزوم اهتمام ویژه به روشنگری مسائل روز در مراسم عزاداری حسینی


با دیگران به اشتراک بگذارید

لزوم اهتمام ویژه به روشنگری مسائل روز در مراسم عزاداری حسینی

خبرگزاری فارس: لزوم اهتمام مخصوص به روشنگری مسائل روز در مراسم‌ عزاداری حسینی

کارشناس مسائل مذهبی بر لزوم اهتمام مخصوص به روشنگری مسائل روز در مراسم‌ عزاداری حسینی تأکید کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اکبر پناهی مقدم در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در زیرکوه، با بیان اینکه انقلاب ما شبیه بعثت پیامبر(ص) بود، اظهار داشت: پس از صدها سال با مدد برادران اهل سنت انقلاب اسلامی با خون ۷۰ هزار شهید به پیروزی رسید که این انقلاب شبیه بعثت پیامبر(ص) بوده است.

وی بیان داشت: در صحیفه نور جلد ۱۷ صفحه ۵۸ رهبر انقلاب فرمودند؛ در این اجتماعات که در محرم و صفر و در سایر اوقات به انجام رسانده میشود، مبلغان عزیز، علما و خطبای معظم باید مسائل روز، مسائل سیاسی، مسائل اجتماعی و تکلیف مردمان در این وقتی که گرفتار دشمنی ها هستیم را معین کنند.

این سخنران برجسته کشوری با بیان اینکه هدف از شرکت در مهمانیها تنها عزاداری کردن نیست، اضافه کرد: امام حسین(ع) از شیعیانشان فقط عزاداری نمی خواهند، بلکه ما عزاداری می کنیم تا اسم اباعبدالله(ع) زنده بماند و عزاداری بدون این روشنگری ها معنایی ندارد.

پناهی مقدم بیان داشت: در زمان دفاع مقدس ۳۰۰ هزار شهید تقدیم ادامه راه امام حسین(ع) شد لذا قیمت و ارزش این انقلاب بسیار بالا است و باید مواظب آن باشیم.

وی ادامه داد: آیا شهیدان به شما اجازه می دهند که از فتنه قیمتی حمایت کنیم؟! حرف ما با بعضی از برادران است که چرا پس از امام(ره) راه را کج برداشتند.

کارشناس مذهبی اذعان داشت: با توجه به اینکه امسال، سال اقتصاد مقاومتی نام گرفته است ولی بعضی از آقایان نقل کردند که ما باید با خارج مرتبط باشیم؛ در صورتی که رهبر می فرمایند به دشمن اعتماد نکنید.

پناهی مقدم با اشاره به سوره توبه که فرموده هرگز مشرکان با شما عهد و پیمان ندارند و به آنها اعتماد نکنید، گفت: فتنه یعنی باطل را حق نمایان کردن، بد را خوب نمایان کردن؛ در جریان فتنه ۸۸ که شبکه های ماهواره ای و غربی از سران فتنه حمایت کردند و بعضی از این افراد نیز بر خلاف رهبر معظم انقلاب این فتنه را قبول کردند و نقل کردند ما با انگلیس و ایالات متحده هستیم.

وی اضافه کرد: از دیگر فتنه های دشمن ترویج فساد جنسی برای براندازی اسلام است به طوری که محور کار خود را رواج بی حجابی میگذارند تا آرامش روحی از میان جوانان برود و بدین وسیله پیشرفت کند شود و جامعه به این حد برسد که دیگر کسی از اسلام پاسداری ای نکند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به حرام اعلام کردن کنسرت، خاطرنشان کرد: چندین روز مانده به آغاز ماه محرم به برگزاری کنسرت در شهرها اقدام کردند به طوری که کنسرتی که در شهر قم به انجام رسانده شد سبب اعتراض مردمان، مراجع و علما شد.

**انتها**

نگارش از : فرنوش ج.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نام من رفته‌ست روزی بر لب جانان به سهو
««« »»»
اهل دل را بوی جان می‌آيد از نامم هنوز

لزوم اهتمام ویژه به روشنگری مسائل روز در مراسم عزاداری حسینی

TT / 52 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال