http://www.webiruni.ir/uploads/qt6c60h3v17rpqhcvz1olirx02snnio4.jpg http://www.webiruni.ir/uploads/qu2k3pw281p5ov5hwlsxd07x37w8nzgb.jpg

ایران بهانه آمریکا برای تضعیف چین و روسیه بود

ایران بهانه آمریکا برای تضعیف چین و روسیه بود

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ژنرال ویکتور پوزنیخیر معاون اول اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت: استقرار سامانه پدافند موشکی آمریکا در اروپا هیچ ارتباطی با تهدید موشکی ایران و کره شمالی که واشنگتن آنها را علت استقرار این سامانه اعلام کرده است، ندارد.

واشنگتن از سه سال پیش استقرار اجزای سامانه موشکی شامل ایستگاه ردیابی در رومانی و پایگاه موشک ها را در لهستان آغاز کرده که در حال گسترش می باشد و همزمان نیز شمار نیروهای آمریکایی و ناتو نزدیک مرزهای اروپایی روسیه رو به افزایش است.

پایگاه خبری وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه به نقل از این ژنرال روسی نوشت: کره شمالی نیز در شرایط کنونی امکان تهدید واقعی غرب را ندارد و از سوی دیگر مطرح کردن ادعای تهدید تهران با توجه به توافق برجام نیز کاملا بی جاست.

پوزنیخیر همچنین اظهار کرد: آمریکا افزون بر اینکه تلاش می کند، توانمندی نیروی بازدارنده هسته ای روسیه را کاهش دهد با استقرار سامانه موشکی (در شرق اروپا) مجموعه ضربتی قدرتمندی را برای از بین بردن جنگ افزارهای طرف مقابل فراهم می آورد.

وی ادامه داد: به این ترتیب به بهانه مقابله با تهدید موشکی کره شمالی و ایران، آمریکا سامانه ای را مستقر می کند که هدف اصلی آن مقابله با موشک های روسیه و چین است.

معاون اول اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین تاکید کرد: استقرار سکوهای پرتاب سپرموشکی آمریکا در رومانی و لهستان، ناقض قرارداد محدودیت موشک های میان برد و کوتاه برد است.

وی گفت: سکوهای عرشه ای Мk.41 افزون بر توان پرتاب راکت های ضد موشکی SM-3 می تواند برای شلیک موشک کروز برد بلند تام هاوک نیز استفاده شود که کاربرد نوع زمینی این سکوها برای کروز نقض قرارداد مربوط به موشک های میان برد و کوتاه برد از سوی آمریکا است.

پوزنیخیر با بیان اینکه کل بخش اروپایی روسیه می تواند در تیررس موشک های کروز آمریکا قرار گیرد، افزود: از سوی دیگر، مجهز شدن سکوهای پرتاب Мk.41 به موشک های کروز تام هاوک در پایگاههای اروپایی و ناوهای وابسته به سپر موشکی می تواند پنهانی و در زمان کوتاهی انجام و عملیاتی شود.

منبع: جام جم آنلاین
تبلیغات
تبلیغات
آخرین مطالب
استخدام پرسشگر با سابقه ویزیتوری یا فروش در یزد
رستوران خلیج فارس بوشهر
استراتژی دریایی رژیم صهیونیستی و زیردریایی «دلفین» (۳ عکس)
افزایش فشار بر دولت اسپانیا بابت سوخت رسانی به ناو گروه روسیه عازم مدیترانه
«ترامپ» خواستار تحقیق از «اوباما» بخاطر آگاهی از ایمیل های محرمانه «کلینتون» شد
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا پرخرج ترین انتخابات تاریخ این کشور
دلیل بدبو شدن واژن احتمالا این خوردنی ها باشد!
کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی
استخدام منشی در شرکت آذرنگارشرق با برند کاما
سفارش کشتیرانی برای ساخت کشتی ۲۲۰۰ TEU به خارجی ها
شیطان روسی را بشناسیم+تصاویر
چطور با همسر خسته از سرکار به منزل آمده رفتار کنیم
پذیرش نقش مادری؛ مهم ترین اولویت دفتر تخصصی بانوان آفتاب
چرخ دنده های صنعت استان مرکزی در شرایط سکون و رکود خشک شدند
برنامه های مصوب سفر هیئت دولت به استان مرکزی اجرایی می شود
چگونه می توان از بیماری «پیری» درامان ماند
کشیدن پوست صورت بدون عمل جراحی
استخدام گرافیست در شرکت جامع صنعت پایگان
۱۸ ایده ارزان قیمت برای این که خانه ای زیباتر داشته باشید
سریال رویای فرمانروای بزرگ عکس بازیگران و داستان قسمت آخر سریال رویای فرمانروای بزرگ
تبلیغات