ایران بهانه آمریکا برای تضعیف چین و روسیه بود


به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، ژنرال ویکتور پوزنیخیر معاون اول اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت: استقرار سامانه پدافند موشکی آمریکا در اروپا هیچ ارتباطی با تهدید موشکی ایران و کره شمالی که واشنگتن آنها را علت استقرار این سامانه اعلام کرده است، ندارد.

واشنگتن از سه سال پیش استقرار اجزای سامانه موشکی شامل ایستگاه ردیابی در رومانی و پایگاه موشک ها را در لهستان آغاز کرده که در حال گسترش می باشد و همزمان نیز شمار نیروهای آمریکایی و ناتو نزدیک مرزهای اروپایی روسیه رو به افزایش است.

پایگاه خبری وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه به نقل از این ژنرال روسی نوشت: کره شمالی نیز در شرایط کنونی امکان تهدید واقعی غرب را ندارد و از سوی دیگر مطرح کردن ادعای تهدید تهران با توجه به توافق برجام نیز کاملا بی جاست.

پوزنیخیر همچنین اظهار کرد: آمریکا افزون بر اینکه تلاش می کند، توانمندی نیروی بازدارنده هسته ای روسیه را کاهش دهد با استقرار سامانه موشکی (در شرق اروپا) مجموعه ضربتی قدرتمندی را برای از بین بردن جنگ افزارهای طرف مقابل فراهم می آورد.

وی ادامه داد: به این ترتیب به بهانه مقابله با تهدید موشکی کره شمالی و ایران، آمریکا سامانه ای را مستقر می کند که هدف اصلی آن مقابله با موشک های روسیه و چین است.

معاون اول اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین تاکید کرد: استقرار سکوهای پرتاب سپرموشکی آمریکا در رومانی و لهستان، ناقض قرارداد محدودیت موشک های میان برد و کوتاه برد است.

وی گفت: سکوهای عرشه ای Мk.41 افزون بر توان پرتاب راکت های ضد موشکی SM-3 می تواند برای شلیک موشک کروز برد بلند تام هاوک نیز استفاده شود که کاربرد نوع زمینی این سکوها برای کروز نقض قرارداد مربوط به موشک های میان برد و کوتاه برد از سوی آمریکا است.

پوزنیخیر با بیان اینکه کل بخش اروپایی روسیه می تواند در تیررس موشک های کروز آمریکا قرار گیرد، افزود: از سوی دیگر، مجهز شدن سکوهای پرتاب Мk.41 به موشک های کروز تام هاوک در پایگاههای اروپایی و ناوهای وابسته به سپر موشکی می تواند پنهانی و در زمان کوتاهی انجام و عملیاتی شود.

[ منبع این خبر سایت جام جم آنلاین می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال