اندیشمند مسیحی: حسین (ع) و یارانش خود را در راه حق قربانی کردند


با دیگران به اشتراک بگذارید

اندیشمند مسیحی: حسین (ع) و یارانش خود را در راه حق قربانی کردند

خونی که در روز عاشورا ریخت، عزم و استقامت ملتهای مظلوم را بیشتر می‌کند.

تصویر و عکس   اندیشمند مسیحی: حسین (ع) و یارانش خود را در راه حق قربانی کردند

سعاده یازجی، پژوهشگر و اندیمشند مسیحی در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق گفت: خونی که در روز عاشورا بر زمین ریخت، موجب روییدن ایمانی صادق شد و شهادت امام حسین علیه السلام و یاران او در کربلا، عزم و توان و مقاومت ملتهای مظلوم را بیشتر میکند.

وی اضافه کرد: چه عشقی بالاتر از اینکه انسان خودش را فدای دوستانش کند. بالاترین مرتبه عشق وقتی است که انسان خود را قربانی کند تا انسان دیگر زنده بماند و این همان کاری است که امام حسین و اهل بیت علیهم السلام در کربلا به انجام رساندند و خودشان را در راه احیای عقیده و احیای لغت حق قربانی کردند، زیرا عقیده، موضوعی اساسی در زندگی است.

این اندیشمند مسیحی در ادامه اظهار داشت: امکان می دارد که انسان لطمه ای به خود بزند اما اگر برای خدا و بشریت نباشد، خودکشی به حساب مییاید. وقتی این کار فداکاری به حساب مییاید که برای خدا و نیکی رساندن به انسانها باشد.

وی اضافه کرد: من خودم تجربه ای شخصی دارم که شبیه به کربلا است. جد من الیا شاهد ذبح پدرش در مقابل چشمانش توسط گروهی تکفیری بود که سال ۱۸۶۰ میلادی به منطقه ما هجوم کردند و ۶۰۰۰ نفر را سر بریدند. من معتقدم که این شهدا علت عمده حفاظت از منطقه باب توما تاکنون است و آنها علت مقاومت این مردمی هستند که هر روز با تروریسم مواجهند.

یازجی گفت: کسی که در راه خدا کشته می شود و یا درد می کشد، جاویدان می ماند.

***لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد***

نگارش توسط: آمي‌تيس ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گوی خوبی بردی از خوبان خلخ شاد باش
««« »»»
جام کيخسرو طلب کافراسياب انداختی

اندیشمند مسیحی: حسین (ع) و یارانش خود را در راه حق قربانی کردند

TT / 29 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات