بهره گیری از سلول های پوستی برای مداوا هجوم قلبی


با دیگران به اشتراک بگذارید

استفاده از سلول های پوستی برای درمان حمله قلبی

تصویر و عکس بهره گیری از سلول های پوستی برای درمان هجوم قلبی

سلول های رشد کشف کرده از پوست قادر هستند در درمان هجوم قلبی یاری رسانند. تزریق این سلول ها قادر هست مناطق زیان دیده از هجوم قلبی را ترمیم کرده و تندرستی را به بدن بازگرداند.

به گزارش کلیک، دانشمندان تا امروز اقدامات گیراای در درمان قلب بعد از هجوم قلبی به انجام رسانده اند اما شاید یک روش تجربی بتواند تاثیر خوب تری داشته باشد. دانشمندان ژاپنی در حال توسعه تکنیکی هستند که با بهره گیری از سلول های رشد کشف کرده پوست از ناحیه ای مشابه قلب، آن را ترمیم می کند.

اگر شما سلول های بنیادی را به سلول های قلبی مبدل کرده و آن ها را به نواحی زیان دیده قلب آمپول زنید، قادر هستند مکان بافت زیان دیده را گرفته و به قلب یاری رسانند تا با عملکرد خوب تری نسبت به بعد از هجوم قلبی، کار پمپاژ خون را به انجام رساند.

امتحانات اولیه که بر روی میمون صورت گرفته است، نتایجی بسیار بهتر از قبل بینی های صورت گرفته از خود نمایان کرد. این سلول ها فقط ۱۶ درصد از بافت زیان دیده را ترمیم کردند و میمون ها هنوز نیاز به مصرف دارو دارند تا بدن هایشان این سلول ها را پس نزند هرچند که طبق تئوری نباید نیازی به این داروها باشد.

همچنین میمون ها دچار نوعی بی نظمی در ضربان قلب خود شدند اگرچه امکان می دارد این حالت موقتی باشد. با وجود این معضلات، چنانچه این گروه پژوهشی بتواند اصلاحاتی را در تکنیک درمانی خود صورت دهد، خواهد توانست تا کاری کند که هجوم قلبی نتواند مانند امروز بیماران را ضعیف و ناتوان کند.

– نظر يادتان نرود –

گردآوری توسط : پرويز ظ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چنگ در غلغله آيد که کجا شد منکر
««« »»»
جام در قهقهه آيد که کجا شد مناع

بهره گیری از سلول های پوستی برای مداوا هجوم قلبی

TT / 69 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال